خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشی

اعتماد به نفس را به خود هدیه دهید تا موفقیت با شما همراه شود

اعتماد به نفس را به خود هدیه دهید تا موفقیت با شما همراه شودReviewed by وب آگاه on Nov 16Rating:

 اعتماد به نفس را به خود هدیه دهید تا موفقیت با شما همراه شود

شخصیت ما انسان ها تحت تاثیرعوامل درونی و بیرونی بسیاری شکل میگیرد. در واقع موفقیت همه ما برگرفته از مجموعه ای از تاثیرات درونی و بیرونی است. این تاثیرات همچون ترازویی دو کفه می ماند که سنگینی هر طرف آن نقش قابل توجه ای در شرایط فعلی زندگیمان دارد.

در این نوشته کوتاه میخواهیم بیشتر درباره تاثیرات اطرافیان و اعتماد به نفس خودمان در شکل گیری شخصیت اصلی و موفقیت در زندگی صحبت کنیم. قطعا آگاهی از اهمیت این دو کفه ترازو میتواند تاثیر مهمی در تصمیم گیری های آینده بگذارد.

تاثیر عوامل بیرونی بر رفتار ما

تایید گرفتن از دیگران تبدیل به یک عادت روزانه و در واقع یک رفتار عادی شده است. بخش مهمی از رفتارهای اجتماعی ما به منظور کسب تایید دیگران است. انتشار مطالب و عکس در شبکه های اجتماعی و تلاش برای مورد تایید قرار گرفتن توسط لایک! بله هر لایک یک تایید از دیگران است.

 باور اینکه چقدر زیبا هستیم؟ چقدر باهوش هستیم و یا چقدر بامزه ایم همه در دست دیگران قرار دارد و با تعداد لایک و فالور برای ما معنی پیدا کرده اند. به راستی اگر روزی فرا برسد که دیگر چنین ابزارهایی برای کسب تایید موجود نباشد آیا باز هم میتوان به موفقیت رسید؟ باز هم میتوان خوشحال بود و آیا اعتماد به نفس به زندگی ما بازخواهد گشت؟

  • تایید طلبی دیگران را دور بیندازید

اعتماد به خویشتن یک شبه از بین نرفته است تا یک شبه به شما بازگردد. بلکه نیازمند تمرین و ممارست است. وجود و ذهن شما باید یاد بگیرد که خود را دوست داشته باشد. برای تمرین اعتماد به خویشتن بهتر است که چند نکته ای که در ادامه بدان اشاره میکنیم را هر روز با خود تکرار کنید. دیری نخواهد گذشت که با افزایش حس تایید خودتان و سنگینی این کفه ترازو ، احساس رضایت از خویشتن در شما قدرت میگیرد و میتوانید با قدرت به آینده موفق خود قدم بگذارید.

 

  • برای افزایش  اعتماد به نفس به خودتان جملات مثبت بگویید

 از به کار بردن واژه های زشت برای توصیف خودتان پرهیز کنید. شما شایسته هیچ صفت، لقب و یا اسم زشتی نیستید. سعی کنید اول از همه خودتان به خودتان احترام بگذارید. مطمئن باشید که هر گاه احترام به خود را شروع کنید و خودتان را با القاب مثبت خطاب کنید همه چیز تغییر پیدا خواهد کرد.

  • نقاط ضعفتان را مخفی نکنید

خیلی عجیب است که تصور کنیم هیچ شخصی نقطه ضعفی ندارد. همه انسان ها دارای نقاط ضعف و در عین حال نقاط قوت هستند. همانطور که تاکید داریم که باید نقاط قوت خودمان را پر رنگ کنیم و به آن ها ببالیم. لازم است که بدانیم بر روی چه چیزهایی ضعف داریم.

ضعف های ما به دو دسته تقسیم میشوند. ضعف های قابل احترام و ضعف های قابل تغییر. ضعف های قابل احترام مثل حساسیت روی ناراحتی مادر است. بعضی خصوصیات ذاتی و در عین حال قابل احترام هستند.

اصلا نیازی نیست که احساساتتان را پنهان کنید. این حس  که شما در برابر ناراحتی مادر خود ضعف دارید. این ضعف غریضی و قابل احترام است و تغییر آن عجیب است. اما اگر از اندام خود خجالت میکشید در این صورت این ضعف باید به قوت تبدیل شود. در این لحظه یکی از دو تغییر را باید بپذیرید یا اندامتان را به شکل محبوب خود در آورید یا خود را دوست داشته باشید.

در این حالت پیشنهاد ما به شما این است که خودتان را دوست داشته باشید. مطمئن باشید تا لحظه ای که شما خودتان را دوست نداشته باشید دیگران هم شما را  دوست نخواهند داشت.

  • هر روز صبح با خودتان بلند صحبت کنید و از برنامه ها و آرزوهای مهمتان بگویید

اینقدر از آرزوهای مهمتان بگویید که باورتان شود این آرزوها به زودی تحقق پیدا خواهند کرد. برای دستیابی به آرزوهایتان اولویت و زمانبندی بزارید و مطمئن باشید که با باور خودتان و آرزوهایتان دستیابی به آن ها به زودی ، زود امکان پذیر خواهد شد.

  • به انتقادها گوش دهید

گوش دادن به انتقاد سبب رشد شما میشوند. از انتقادها ساده نگذرید، اما بیش از حد هم به آن ها تکیه نکنید. سعی کنید انتقادات سازنده و مخرب را از هم تشخیص دهید . از سازنده ها استفاده کنید و مخرب ها را بریزید دور.


 

این مطلب جذاب را از دست ندهید :

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن