خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

افکار سمی – ۵ فکر سمی که باید همین امروز آنها را از ذهنتان پاک کنید

افکار سمی - ۵ فکر سمی که باید همین امروز آنها را از ذهنتان پاک کنیدReviewed by وب آگاه on Nov 29Rating:

افکار سمی  – ۵ فکر سمی که باید همین امروز آنها را از ذهنتان پاک کنید : 

همه ما می‌دانیم که افکار از جنس انرژی هستند و انرژی‌ها می‌توانند زندگی ما را به سمت اتفاقات خوب بکشانند یا می‌توانند تمام رویاهایمان را از بین ببرند.

بعضی از افکار زمینه ساز ناامیدی و دل‌سردی هستند. افراد موفق هرگز اجازه نمی‌دهند که افکار منفی در آنها ریشه‌دار شوند. هر زمان که فکری سمی به ذهن این انسان‌ها می‌رسد، حواسشان را پرت می‌کنند و از تعمق در آن فکر پرهیز می‌کنند.

در این نوشته شما ۵ فکر سمی را می‌خوانید که باید همین امروز آنها را از ذهنتان پاک کنید.

آیا این افکار به سراغ شما هم آمده است؟ اگر جوابتان مثبت است، هرچه زودتر آنها را ریشه‌کن کنید.

افکار سمی – ۵ فکر سمی که باید همین امروز آنها را از ذهنتان پاک کنید

۱- افکار سمی : انسان‌های موفق، کامل هستند

همه انسان‌ها خطا می‌کنند. انسان‌های موفق هم گاهی اوقات اشتباه می‌کنند. اگر فکر می‌کنید برای موفق بودن نباید اشتباه کنید، همیشه کارهای نادرستی از شما سر می‌زند که باعث نارضایتی شما از خودتان می‌شود.  وقتی کار اشتباهی انجام دادید، نباید خودتان را سرزنش کنید و توانایی‌هایتان را نادیده بگیرید.

۲- افکار سمی : افکار سمی آینده شما مانند گذشته‌تان خواهد بود

شکست‌های مکرر می‌تواند باعث شود اعتماد به نفس شما کاهش یابد. با تحمل شکست‌های پیاپی، امید به پیروزی به شدت کم می‌شود. اگر شکست‌های بسیاری می خورید، یعنی بلندپرواز هستید. اهداف شما باید متناسب با توانمندی‌هایتان باشد، در غیر این صورت احتمال شکست شما افزایش می یابد. برای موفق شدن باید ریسک‌پذیر باشید؛ اما باید ریسک‌هایی حساب شده و معقولانه را انجام دهید.

۳- افکار سمی : تائید و تصدیق دیگران باعث موفقیت شما می‌شود

صرف نظر از دیدگاهی که دیگران نسبت به شما دارند، نظر آنها باعث موفقیت یا شکست شما نمی‌شود. از این به بعد بکوشید که نظرات دیگران در زندگی شما تاثیر اندکی داشته باشد. باور کنید که ارزش شما فقط توسط خودتان تعیین می‌شود، نه هیچ کس دیگر.

۴- افکار سمی : هرگز نمی‌توانید از عهده آن کار برآیید

بعضی اوقات می‌توانید کاری را انجام دهید و بعضی اوقات نمی‌توانید آن را انجام دهید. هیچ موقع درگیر این دیدگاه نشوید که انجام دادن فلان کار از توان شما خارج است. هر کار سخت و دشواری به مرور و با برداشتن گام های کوچک آسان و هموار می‌شود.

۵- افکار سمی : مسیر سرنوشت از پیش تعیین و مشخص شده است

از جمله افرادی نباشید که خود را قربانی تقدیر می‌دانند. بعضی از انسانها تسلیم این باور می‌شوند که در تقدیر آنها شکست و بدبختی نوشته شده است. زندگی گاهی سخت و گاهی آسان پیش می‌رود. باید بدانید که سرنوشت شما در دستان خودتان قرار دارد. اگر از روزهای زندگی‌تان راضی نیستید، بکوشید تا آن را به شکل دلخواه خود تغییر دهید.

شما در این نوشته، ۵ فکر سمی را خواندید. از شما می‌خواهم از امروز، این افکار را از سرتان بیرون کنید. اجازه ندهید افکار منفی مانند گرداب عمل کنند و شما را در خود فرو ببرند. افکار سمی را از ذهنتان برای همیشه پاک کنید تا مصمم‌تر به سمت موفقیت پیش بروید.

از شما بابت مطالعه این نوشته تشکر می‌کنم. از شما می‌خواهم دیگر نوشته های این وب‌سایت را نیز مطالعه کنید.


این مطلب را از دست ندهید : اعتماد به نفس را به خود هدیه دهید تا موفقیت با شما همراه شود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن