خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

روانشناسی موفقیت – ۵ راهکار برای داشتن شخصیت مثبت

روانشناسی موفقیت - ۵ راهکار برای داشتن شخصیت مثبتReviewed by وب آگاه on Nov 27Rating:

روانشناسی موفقیت – ۵ راهکار برای داشتن شخصیت مثبت

اگر می خواهید شخصیت خود را متحول کنید، باید ابتدا بر ذهن خود کاملاً مسلط شوید، تفکرات و احساسات منفی را کاملا دور بریزید و به شخصی کاملا مثبت‌اندیش تبدیل شوید.

هرچه شخصیت شما مثبت‌تر شود، اعتماد‌به نفس شما بالاتر می‌رود، خودباوری شما افزایش می‌یابد و از دیگران تاثیرگذارتر می‌شوید.

در این نوشته ما ۵ راه برای داشتن شخصیت مثبت را به شما آموزش می‌دهیم.

۱- از منابع آموزشی و انگیزشی استفاده کنید

تلاش کنید که ذهن خود را با دیدگاه‌ها، اطلاعات، کتاب‌ها، گفتگوها، برنامه‌های شنیداری و اندیشه‌های مثبت تغذیه کنید. در هنگام پیاده‌روی و رانندگی به فایل‌های صوتی مثبت گوش دهید، روزانه وقتی را به مطالعه کتاب‌های مفید اختصاص دهید. در دوره‌های آنلاین شرکت کنید و برنامه‌های مثبت تلویزیون را تماشا کنید. پیوسته به ذهنتان پیام‌هایی مثبت وارد کنیدکه باعث می‌شود بهتر فکر کنید و بهتر عمل کنید. یادتان باشد ذهن انسان مانند باغچه است و به مراقبت نیاز دارد. اگر در باغچه گل نکارید علف‌های هرز بدون هیچ تلاشی رشد می‌کنند.

۲- با خودتان مثبت صحبت کنید

گفتگوهای درونی شما با خودتان ۹۵ درصد از احساساتتان را شکل می‌دهد. اگر شما با خودتان به شکلی مثبت و سازنده صحبت نکنید، ناخودآگاه به موضوعاتی ناراحت کننده فکر می‌کنید که باعث آزار و عصبانیت شما می‌شوند. برای اینکه نگرش ذهنی مثبتی داشته باشید از شما می‌خواهم که گفتگوهای درونی خود را کنترل کنید. در حرف زدن با خودتان از عبارات مثبت، اول شخص و در حال حاضر مانند «من به خودم افتخار می‌کنم»، «من خودم را دوست دارم»، «من می‌توانم موفق شوم»، «من حس خیلی خوبی دارم» و مانند این‌ها استفاده کنید.

۳- خودتان را با عالی‌ترین حالت ممکن تصور کنید.

در روانشناسی موفقیت توانایی «تجسم» کردن، قدرتمندترین توانایی در انسان است. از شما می‌خواهم که برای پرورش نگرش ذهنی مثبت، از تجسم مثبت استفاده کنید. اهداف‌تان را طوری تجسم کنید که گویی هم اکنون به تحقق رسیده‌اند. از اهداف و زندگی ایده‌آلتان تصویری شفاف و هیجان‌انگیز بسازید و بارها و بارها آن را مرور کنید. تمام پیشرفت‌های بیرونی شما با بهبود بخشیدن به تصویرهای ذهنی شما شروع می‌شوند.

۴- با افراد مثبت معاشرت کنید

به افرادی که دور‌و‌برتان هستند، دوستان و همکاران خود دقت کنید.در روانشناسی موفقیت انتخاب درست افرادی که با آنها ارتباط دارید، بیش از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تاثیر می‌گذارد. هم‌نشینی با افراد منفی، منشا اصلی بیشتر ناراحتی‌های زندگی شما است.

همین امروز افراد منفی و اضطراب‌آور را از زندگی‌تان دور کنید. اطرافتان را پر از افرادی کنید که شاد و خوش‌بین هستند، امیدوارند، مثبت می‌اندیشند، برنده هستند و در زندگی خود هدفی بزرگ دارند.

۵- به سلامتی جسم خود اهمیت بدهید

از جسم خود مراقبت کنید. به این فکر کنید که می‌خواهید تا سن ۱۰۰ سالگی شاد و پرتحرک باشید. برای داشتن بدنی سالم باید خوب غذا بخورید و ورزش کنید. کم و متعادل غذا بخورید. از مواد غذایی مغذی و سالم در رژیم غذایی‌تان استفاده کنید. هر روز ورزش کنید. چند ساعت در هفته را برای انجام ورزش‌هایی مانند شنا، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا کار با دستگاه‌های ورزشی کنار بگذارید. زیاد کار نکنید! در محل کارتان، به ازای هر دو ساعت کار، ۲۰ دقیقه را برای انجام دادن نرمش‌های کششی و نوشیدن یک فنجان چای صرف کنید. زمانی که در زیر فشار کار و پروژه هستید یادتان باشد که خود را از نظر انرژی و احساسی شارژ کنید. همیشه در زندگی‌تان تعادل را رعایت کنید.

در این نوشته شما ۵ راهکار برای داشتن شخصیت مثبت را مطالعه کردید. مصمم شوید به این روش‌ها عمل کنید تا ذهنی بازتر، شخصیتی مثبت‌تر و آینده‌ای درخشان‌تر داشته باشید.


این مطلب را از دست ندهید : اعتماد به نفس را به خود هدیه دهید تا موفقیت با شما همراه شود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن