خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

شتاب دادن به کارها – ۷ روش برای شتاب دادن به کارها

شتاب دادن به کارها - ۷ روش برای شتاب دادن به کارهاReviewed by وب آگاه on Nov 23Rating:

شتاب دادن به کارها – ۷ روش برای شتاب دادن به کارها

سخت‌ترین قسمت هر کاری، آغاز کردن آن است. زمانی که کاری را شروع می‌کنیم، توانسته ایم تنبلی و اهمال کاری را شکست دهیم. در این نوشته شما ۷ روش برای شتاب دادن به کارها را یاد می‌گیرید. این روش‌ها به شما کمک می‌کند که از تعلل در کارها دوری کنید و سریع و پر قدرت وظایفتان را به اتمام برسانید.

۱- شتاب دادن به کارها – کارهای بزرگ خود را به وظایف کوچکتر تقسیم کنید

هنری فورد می‌گوید: «اگر کار بزرگتان را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید، هیچ کار سختی وجود نخواهد داشت.» همین ایده بود که باعث شد خط مونتاژ اتومبیل فورد آغاز به کار کند. اگر یک کار بزرگ دارید، آن را به چند بخش تقسیم کنید و آنها را به تدریج انجام دهید. بعد از مدتی می‌بینید که کار بزرگ شما انجام شده است. اگر می‌خواهید یک کتاب ۱۰۰ صفحه‌ای بنویسید، ۵۰ روز و هر روز ۲ صفحه از آن را تکمیل کنید.

۲- تنبلی و طفره رفتن، یکی از اشتباه‌ترین عادات در کار و زندگی شما است

می‌دانم که انجام بعضی کارها دشوار است؛ اما  تنبلی و انجام ندادن آن فقط باعث می‌شود تحت فشار بیشتری قرار بگیرید. تعلل ورزیدن در کارها باعث می‌شود ناامیدی و خستگی به سراغتان بیاید. به صورت غیر‌منتظره شروع کنید و مسئولیتتان را به صورت کامل انجام دهید.

۳- تعهد بدهید که آن کار را انجام دهید

به خودتان یا یکی از دوستان صمیمی‌تان قول بدهید که مسئولیتتان را زودتر از مهلت اتمامش انجام خواهید داد. مثلا به همکاران خود بگویید این ماه اولین نفری هستید که گزارش فروشش را تکمیل می‌کند و به رئیس تحویل می‌دهد. برای خود جریمه‌ای هم درنظر بگیرید. مثلا به همکارانتان بگویید اگر اولین فرد در انجام کارتان نبودید، همه آنها را به کافی شاپ دعوت می‌کنید.

۴- در هنگام کار کردن، قاطعیت داشته باشید

قاطعیت و شجاعت می‌تواند هر غول بزرگی را شکست دهد. حتی اگر می‌ترسید باز هم اقدام کنید تا ببینید همه چیز در برابر اراده شما تا چه اندازه کوچک است. اگر این دست و آن دست کنید، زمان از دست می‌رود و هیچ پولی نمی‌تواند زمان از دست رفته را برگرداند. آرزو نکنید، عمل کنید و خواسته‌هایتان را به دست آورید.

۵- به خودتان جایزه بدهید

در هنگام کار کردن، هدف‌گذاری کنید و در ازای رسیدن به اهدافتان به خود جایزه دهید. مثلا بگویید اگر تا فلان صفحه از تمریناتم را تا ساعت ۵ عصر انجام بدهم، به خودم یک لیوان قهوه هدیه می دهم. متناسب با کاری که انجام می‌دهید، پاداشتان را مشخص کنید. سفر رفتن، خریدن لباسی جدید، گوش دادن به موسیقی دلخواه، خرید کتاب مورد علاقه و… از جمله پاداش‌های شما به خودتان می‌تواند باشد.

۶- هر روز زندگی‌تان را قدر بدانید

هر روز زندگی شما مانند گنج گرانبها است. صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شوید، تصمیم بگیرید که ازامروزتان به بهترین شکل استفاده کنید تا به اهدافتان دست پیدا کنید. گام‌های بزرگتان را برای فردا نگه ندارید، همین امروز آنها را بردارید و به موفقیت دلخواهتان نزدیک و نزدیک‌تر شوید.

۷- بنشینید و قضاوت کنید

زمانی که متوجه شدید، از انجام کاری خاص طفره می‌روید و بهانه‌جویی می‌کنید، روی صندلی بی حرکت بنشینید و به این فکر کنید چند ساعت می‌توانید بیکار همانجا بمانید؟ به احتمال زیاد، بعد از این کار اشتیاق زیادی پیدا می‌کنید که بلند شوید و کاری انجام دهید. اگر نمی‌توانید در حالت سکون و بی‌حرکتی بمانید، باید مشغول به کار شوید. پیشنهاد می‌کنم کاری که از انجامش خودداری می‌کردید را شروع کنید و آرام آرام تمامش کنید.

در این نوشته شما ۷ روشِ شتاب‌دهی در کارها را یاد گرفتید .از شما می‌خواهم همین امروز تعلل را کنار بگذرانید و با این روش‌ها به سرعت موفق شوید .


این مقاله جالب و خواندنی را از دست ندهید :۷ توصیه برای موفقیت و کارافرینی از زبان ایلان ماسک

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن