خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

شکست در مسیر کارآفرینی

شکست در مسیر کارآفرینیReviewed by وب آگاه on Nov 27Rating:

شکست در مسیر کارآفرینی : ۳ عادت کشنده که باعث شکست خوردن شما در مسیر کارآفرینی می‌شوند – اگر در اطرافتان کارآفرینان موفقی می‌بینید ولی شما مانند آنها نتوانسته‌اید کار دلخواهتان را شروع کنید و موفق شوید، باید خودتان را عمیق نگاه کنید تا ببینید چه عادت‌های اشتباهی در وجودتان دارید.

حقیقت این است که اشتباه کردن در مسیر کارآفرینی باعث می‌شود که نتوانید به اهدافتان دست پیدا کنید.

اشتباه کردن با شکست خوردن فرق دارد. به نظر من اشتباه نکنید ولی شکست بخورید! اشتباهات شما را از رویاهای کارآفرینانه‌تان دور می کند؛ در‌حالی‌که شکست‌ها باعث می شود تجربه بیشتری از کارتان به دست آورید و با احتیاط بیشتری به پیمودن مسیر ادامه دهید.

بعضی از عادت‌ها جلوی اقدام کردن را می‌گیرند. اگر حس می‌کنید که به اهدافتان نمی رسید، احتمالا درگیر این عادت‌های کوچک و زشت شده‌اید و از آنها بی‌خبرید!

 

۱- شکست در مسیر کارآفرینی اولین علت :بهانه‌تراشی می‌کنید!

افراد موفق می‌دانند که اگر بخواهند بهانه‌تراشی کنند، هزار و یک دلیل برای انجام ندادن کارشان می‌توانند پیدا کنند؛ اما آنها بیشتر روی پیداکردن راه حل تمرکز می‌کنند و بلافاصله آن را اجرا می‌کنند. منشا بهانه‌تراشی، دروغ‌های مصلحتی و بی پایه‌ای است که ما به خودمان و دیگران می‌گوییم. اگر احساس کردید کلی دلیل دارید برای اینکه کارتان را انجام نداده اید، باید بگویم که درگیر این عادت کشنده شده‌اید. مواظب باشید که بهانه‌تراشی، مانع از موفقیت شما نشوند. از این پس به جای اینکه عذر و بهانه بیاورید، سعی کنید درباره اقدام صحیح با خودتان حرف بزنید. تاکید می‌کنم: “یا عذر و بهانه بیاورید یا نتیجه بگیرید، اما نمی‌توانید هر دو را با هم داشته باشید!”

۲- شکست در مسیر کارآفرینی دومین علت : طفره می روید!

اگر همیشه کارها را به تعویق می‌اندازید باید بدانید که همیشه کارهای زیادی برای انجام دادن خواهید داشت. انسان‌های موفق اصلا عادت به امروز و فردا کردن ندارند. آنها هر روز گام‌هایی، هرچند کوچک برای رسیدن به اهدافشان بر‌می‌دارند. هر چقدرکارها و پروژه هایتان را به تعویق بیندازید، انجام دادن آن برای شما سخت‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید از فشار، مشقت و زحمت در امان بمانید، همین الان شروع کنید. باور کنید زمانی که مسئولیت‌های روزانه خود را انجام می‌دهید، پر‌انرژی‌تر و خوشحال‌تر می‌شوید و می‌بینید که با برداشتن گام‌هایی کوچک و ساده رسیدن به موفقیت چقدر آسان است. خلاصه اینکه طفره نروید تا به موفقیت برسید.

۳- شکست در مسیر کارآفرینی سومین علت : ناله می‌کنید!

نالیدن در وجود انسان به اندازه وجود مار سمی در طبیعت کشنده است! ناله کردن نه تنها شما را از موفقیت دور می‌کند؛ بلکه باعث برهم زدن تمرکز دیگران نیز می‌شود و آنها را هم از هدفشان دور می‌کند. وقتی شما ناله می‌کنید، بهانه‌هایتان را موجه جلوه می‌دهید، آنها را برای دیگران نیز بازگو می‌کنید و آسایش اطرافیانتان را هم از آنها سلب می‌کنید. هیچ کس دوست ندارد پیرامون افراد گله‌مند و ناراضی باشد. جول آستین می‌گوید: “اگر نمی‌توانی مثبت باشی، ساکت باش”. اگر حس می‌کنید موضوعی هست که شما را اذیت می‌کند، بکوشید که آن را تغییر دهید نه اینکه بگذارید شما را آشفته کند!

۳ عادت کشنده که باعث شکست خوردن شما در مسیر کارآفرینی می‌شوند را خواندید. از شما می‌خواهم خودتان را بازبینی کنید و ببینید کدام یک از این رفتارها در شما وجود دارد! بعد از آن سریع برای از بین بردن این رفتار دست به کار شوید تا زودتر به اهدافتان برسید.


این نوشته را از دست ندهید : استارتاپ – عوامل موفقیت در کسب و کارهای نوپا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن