دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

عادات روزانه یک فرد موفق در زندگی را بشناسید( قسمت دوم)

عادات روزانه یک فرد موفق در زندگی را بشناسید( قسمت دوم)Reviewed by وب آگاه on Nov 18Rating:

عادات روزانه یک فرد موفق در زندگی را بشناسید( قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به ۴ عادت مهم و مشترک افراد موفق پرداختیم. در این مقاله نیز ۵ عادت مشترک این افراد را جمع آوری نموده ایم تا با شما در میان بگذاریم.

۵. برای دستیابی به موفقیت ورزش کنید

یکی از عادات روزانه یک فرد موفق، ورزش صبحگاهی است. ورزش صبحگاهی باعث افزایش متابولیسم در خون میشود و بهره وری روزانه را به نهایت کیفیت میرساند. لذا پیشنهاد میکنیم طبق عادات روزانه یک فرد موفق، صبحتان را با ورزشی سبک شروع کنید.
خودتان را خسته نکنید و تنها نیم ساعت نرمش و حرکات کششی انجام دهید. اگر توانستید کمی پیاده روی کنید و آب بنوشید.

 

۶. برای دستیابی به موفقیت مد را فراموش کنید و لباس های ساده بپوشید

محل کار مرکز مد و خودنمایی نیست. کسی در محل کار به خاطر تیپ و استایل شما سفارش کار و خدمات نمیدهد. پس ذهن و زمان خود را صرف خودآرایی نکنیدو همه مشتری ذهن شما هستند. لذا لباسی ساده که در آن احساس راحتی میکنید انتخاب کنید و سعی کنید بدون هیچ تشریفاتی همچون آرایش، زیور آلات، لباس های سنگین و ناراحت در محل کارتان حاضر شوید.
در واقع پوشش جزو حواشی کار محسوب میشود. همانطور که پیشتر به آن اشاره داشتیم تا میتوانید از حاشیه دوری کنید و به اصل قضیه بپردازید.

۷. برای دستیابی به موفقیت کارهای روزانه را دسته بندی کنید

هر روز که در محل کارتان حاضر میشوید بهتر است دفترچه فعالیت های روزانه تان را بازکنید و در هنگام نوشیدن قهوه و یا چای صبح گاهی برنامه روزتان را یادداشت کنید. سپس به کارها درجه و اولویت بدهید و سعی کنید مهم ترین ها را ابتدا انجام دهید.
به این روش هیچ کار مهمی به فردا موکول نمیشود و اگر هم توان انجام همه کارها در یک روز را نداشتید حداقل کارهای دارای اولویت کمتر به فردا و یا روزهای دیگر موکول میشوند.

۸. برای دستیابی به موفقیت روش کاری خود را پیدا کنید

برخی از افراد معتقدند که در ابتدای روز باید کارهای مهم را انجام دهند و کارهای ساده را به ساعت های انتهایی روز کاری واسپارند و برخی هم عقیده برعکس دارند. اینکه کدام روش بهتر و بهینه تر است قطعا بستگی به شخصیت خود شما دارد. ببینید در کدام حالت بهتر و بهینه تر از پس فعالیت ها بر می آیید.
اگر کارهای ساده شما را برای انجام فعالیت های سخت آماده میکند حتما ابتدا چندکار ساده انجام دهید ولی اگر زود خسته میشوید پس سعی کنید اول کارهای مهم وسخت را تمام کنید.

۹. برای دستیابی به موفقیت چند کار را همزمان انجام دهید

ذهن های باهوش توانایی انجام چند فعالیت به صورت همزمان را دارند. این کار موجب افزایش بهره وری در ساعات روز و استفاده مفید از زمان میشود. مثلا در حین استفاده از تردمیل یا رانندگی سعی کنید مطالعه کنید. پادکست کتاب های مفید را تهیه کنید و در این زمان استفاده کنید.
نه عادت مهم و مشترک را با شما در میان گذاشتیم. امیدواریم که این ویژگی ها را مهمان رفتار و کردار خود کنید. قطعا نتیجه این رفتار را به زودی در زندگی خود مشاهده خواهید کرد.

 


خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید:

تعریفی معروف از موفقیت، تصاحب یک شغل رویایی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن