رشد مهارتهای فردی

عدم موفقیت – همه عوامل مهمی که در عدم موفقیت موثر هستند

عدم موفقیت - همه عوامل مهمی که در عدم موفقیت موثر هستندReviewed by وب آگاه on Nov 17Rating:

عدم موفقیت – همه عوامل مهمی که در عدم موفقیت موثر هستند

بارها از موفقیت در کسب و کار و شیوه های دستیابی به موفقیت گفته ایم. اما آنچه که همیشه بدان توجه کمتری میشود نکات مربوط به عدم موفقیت هستند.
قطعا مهم ترین عوامل در رسیدن به موفقیت پشتکار، استقامت و شکیبای است. اما عامل بسیار مهمی که غالب بر همه مسایل پیشین میباشد مسایل روحی و عاطفیست.  اگر نادیده گرفته شود قطعا تاثیر بسیار منفی بر موفقیت خواهد گذاشت. روحیه داشتن و قبول استقامت روحی اولین و مهم ترین نکته برای موفقیت است. این عامل تنها با تمرین و القای احساس پیروزی و انرژی مثبت متبلور میشود.

عواملی که برای دوری از عدم موفقیت باید از خود بیرون کنید

حسادت: متاسفانه حسادت رفتاری گاها غیرعادی و بدیهی در ما است. اما قطعا با تمرین میتوانیم این احساس را به کنترل خود در بیاوریم. لازم نیست تا توانایی های دیگران را به رخ خودمان بکشیم . نباید در اعماق وجود خود حسرت بخوریم که چرا آن ها این توانایی را دارند و ما از داشتن آن توانایی محرومیم. این حس اتفاق مثبتی را با خود به همراه نخواهد داشت. اما اگر یه جای نقاط و ویژگی های مثبت دیگران، نقاط مثبت خود را شناسایی کنیم و هر روز آن ها را به یاد بیاوریم و مرور کنیم قطعا تاثیر مثبتی بر موفقیت ما خواهد داشت.

ایده آل گرایی : ایده آل گرایی یا کمال چیزی جز آزار روحی برای ما به همراه نخواهد داشت. چه چیزی جز حس بد در پایان کاری مثبت برای ما وجود خواهد داشت اگر ایده آل گرا باشیم؟ فرد ایده آل گرا هیچ فعالیت و کاری را کامل و مفید نمیپندارد و همواره در پی بهتر بودن است.
نمیگوییم ایده آل گرایی بد است ولی همیشه نیمه خالی لیوان را نبینید. شما سعی کنید نگاهی هم به نیمه پر لیوان بیندازید.

مقایسه : یک فرد موفق هرگز وقت خود را صرف مقایسه خود با دیگران نمیکند. زیرا به خوبی میداند که زندگی هر فرد از دیدگاه دیگران تنها ویترینی از مسایل مثبت و درخشان است.

قطعا همه ما در موقعیت فعلی خود قادر خواهیم بود تا بهترین شرایط و امکانات را فراهم بیاوریم. اما این مهم تنها زمانی موثر میشود که تمرکز خود از دیگران برداشته و بر روی خود معطوف کنیم.

در این صورت زمان، انرژی و قدرت ما برای خودمان مفید و کارساز خواهد بود و در راه مفید موفقیت تاثیر خواهد گذاشت.
حتما به خوبی میدانید که هیچکس شبیه شما نیست پس تنها خودتان را با خودتان مقایسه کنید. ببینیید امرزتان چیست و دیروز و فردایتان را بررسی کنید.

سخن آخر : نگاهی نکته بینانه به عواملی در که بالا ذکر کردیم داشته باشید. ببینید که کدام عوامل در موفقیت شما مانع ایجاد کرده است؟ از همین حالا دست به کار شوید و عوامل عدم موفقیت را از زندگی خود محو کنید.


 

این مقاله جالب را از دست ندهید : چگونه از هر شکست پلی به سوی پیروزی بسازیم؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن