خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

مدیریت پول و هزینه : ۵ نکته مدیریت پول و هزینه برای زوج‌های جوان

مدیریت پول و هزینه : ۵ نکته مدیریت پول و هزینه برای زوج‌های جوانReviewed by وب آگاه on Nov 22Rating:

 مدیریت پول و هزینه ، یکی از چالش‌های زندگی زناشویی است. اغلب جوانانی که به تازگی ازدواج کرده‌اند با مشکلات مالی زیادی مواجه می‌شوند.

بحث بر سر پول، شاید در ابتدای ازدواج خیلی پر‌رنگ نباشد؛ اما در درازمدت می‌تواند باعث اختلاف و دلسردی زن و شوهرها شود. تا جایی که نبودن تعادل مالی، یکی از عوامل اصلی جدایی در زندگی زناشویی شده است.

در رابطه‌ها پول، نقش موثری ایفا می‌کند. پول خلق‌و‌خوی افراد را خوب یا بد می‌کند و موقعیت‌ها را تغییر می‌دهد. به همین دلیل است که با بروز مشکلات مالی و بی پولی، احساسات افراد نیز به شدت کمرنگ می‌شود.

این خطر در ابتدای زندگی مشترک بیشتر از دوران‌های دیگر زندگی است. البته زوج‌های جوان نباید نگران شوند و آینده زندگی عاشقانه خود را تیره‌و‌تار ببینند. با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه می‌توان پول و هزینه را مدیریت کرد و مانع از بروز اختلافات شد.

اگر ازدواج کرده‌اید این مطلب را از دست ندهید. این پیشنهادها در رابطه با مدیریت پول و هزینه کمک می‌کند که شما و همسرتان از عهده مخارج زندگی برآیید و زندگی شاد و بادوامی داشته باشید.

۱۰ نکته مدیریت پول و هزینه برای زوج های جوان

۱- صادقانه عادت‌های خرج کردن خود را بگویید

قبل از اینکه برای آینده خود برنامه ریزی کنید، باید از عادت‌های خرج کردن یکدیگر آگاه باشید؛ پس صادقانه با همسرتان درباره عادت‌های خرج کردن خود صحبت کنید. با این روش در آینده می‌توانید بهتر از عهده توقعات یکدیگر برآیید.

۲- اهداف مالی خود را تعیین کنید

هدفتان از پول درآوردن و پس‌انداز آن چیست؟ می خواهید در یک سرمایه‌گذاری بزرگ شرکت کنید؟ دوست دارید به استقلال و ثبات مالی برسید؟ اگر دوست دارید به جایگاه دلخواهتان در آینده برسید، همین امروز فکر کنید و اهدافتان را مشخص کنید. اهداف مالی شما و همسرتان باید با یکدیگر همسو باشد تا هر دو بتوانید به سمت آن گام بردارید.

۳- برای بودجه مالی‌تان، هر دو با هم تصمیم بگیرید

در زندگی مشترکتان، واجب است زمانی را به برنامه‌ریزی پولتان اختصاص دهید. شاید همسرتان قصد خرید کالایی را دارد که شما از آن بی خبرید. بهتر است با کمک همسرتان، فهرست تمام کارهایی که می‌خواهید با پولتان انجام دهید را یادداشت کنید.

۴- پولی که قرض گرفته‌اید را پس بدهید

اگر از همسرتان پولی قرض می‌گیرید، در اولین فرصت قرضتان را ادا کنید. درست است که شما یک زوج هستید؛ اما این دلیل نمی‌شود که پول همسرتان را به او برنگردانید! پس دادن قرض، نشانه‌ احترام شما به همسرتان است و این احترام در آینده به نفع زندگی مشترک شما است.

۵- در حد توانتان زندگی کنید

برای شرایط مالی خود حد‌و‌مرز تعیین کنید. لازم نیست حتما مانند فلان خانواده پول خرج کنید. در حد توان مالی خود زندگی کنید. وقتی متناسب با شرایطتان زندگی می‌کنید، احساس شادی بیشتری می‌کنید و آزادی‌هایتان نیز بیشتر می‌شود.

در قسمت دوم، ۵ نکته دیگر درباره مدیریت پول و هزینه را برای شما توضیح خواهم داد. همراه من باشید.  


مدیریت پول و هزینه(قسمت دوم )

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن