خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

موفقیت چیست؟موفق کیست؟

موفقیت در زندگی و کار

موفقیت چیست؟موفق کیست؟Reviewed by وب آگاه on Nov 19Rating: 5.0• شغل رویایی شما چیست؟ • برای رسیدن به این شغل تا به حال چه اقداماتی کرده اید؟ • چه رشته تحصیلی و مهارت هایی آموخته اید؟ • اصلا در موقعیت فعلی چقدر خودتان را آماده رسیدن به این نقطه میبینید؟

موفقیت در زندگی و کار : موفقیت چیست؟موفق کیست؟

موفقیت و تعریفی معروف از آن

 

راه موفقیت هرگز یک راه مستقیم نبوده است. معنای اصلی مستقیم در لغت­نامه اینست که هیچ خم، زاویه، یا انحنایی وجود نداشته باشد. آیا می­توانیم چنین تعریفی را در زندگی استفاده کنیم؟ اصلا نمی­توانیم.

به طور کلی راه مستقیمی در جهان وجود ندارد. محوریت همه چیز، حتی خود ما، انرژی است. انرژی به خط مستقیم حرکت نمی­کند، و به صورت امواج است. سنگی را در نظر بگیرید که به آب پرتاب می­کنید، می­بینید که بر روی سطح آب، موج­هایی ایجاد می­شوند.

وقتی شما سنگی را به داخل آب می­اندازید، فرد دیگر، سنگ دیگری را به همان دریاچه می­اندازد، و امواج با هم تداخل می­کنند. همه چیز در جهان این چنین کار می­کند.

موفقیت در کار :

یک شغل خوب مثل پلی میماند که قرار است ما را به سر منزل آرزوهای کوچک و بزرگ برساند.

  دستیابی به شغل معتبر آرزویی است که تقریبا همه ما در سر میپرورانیم، آن هم به دلایل زیر:

  • قطعا پول خوب با شغل خوب به دست می آید.

تنها از جنبه مادی قضیه متذکر این حقیقت نیستم. خب این حقیقت که شغل خوب باعث واریز مبالغ درشت به کارت اعتباری ما و در پی آن خرید چیزهای خوب و رنگارنگ میشود برهیچکس پوشیده نیست.

 

در کنار این اتفاق خوشایند و دلنشین ارزش، اعتبار و اعتماد به نفس هم به نهایت رشد خود میرسد. شخصی که شغل خوبی دارد ناخوداگاه مورد تحسین اطرافیان واقع میشود.  

  • شخصی که شغلی خوب دارد می تواند درباره موضوعات مهم تصمیم بگیرد و نظرش برای همه مهم است.

حضور در موقعیت های بزرگ موجب افزایش قدرت تصمیم گیری شده و قدرت ریسک را چند برابر میکند.  قطعا این بخش از نتیجه کار خوب بسیار دلنشین تر و ارزشمند تر از درآمد عالی است . خود این امر  در درازمدت طعم شیرین تری را به جای میگذارد.

این را از یاد نبریم که همین الان خیلی ها هستند که به این آرزوی همگانی رسیده اند. آنها سعی دارند تا با استفاده از موقعیت عالی خود شرایط را برای دیگر افراد محیا کنند که به این آرزوی بزرگ جامع عمل بپوشانند.

موفقیت در زندگی و کار
موفقیت در زندگی و کار

موفقیت در زندگی و کار

کنترل را به دست بگیرید: راه خود را به سوی موفقیت ایجاد کنید

 

افراد و اتفاقات پیوسته با هم تداخل دارند. این امر مسیرها، شرایط، و اعمال مختلفی را ایجاد می­کند.

آشفتگی­ زندگی موجب شده هیچ مسیر مستقیمی برای رسیدن به هدف برای هیچ فردی وجود نداشته باشد.

برخی افراد در آشفتگی و تغییرات رشد می­کنند ولی بیشتر افراد ساکن باقی می­مانند. آنها خسته شده و روحیه خود را از دست می­دهند و تسلیم می­شوند، زیرا آنها معمولا انتظاراتی دارند که رسیدن به آنها تقریبا غیرممکن است.

ما باید بپذیریم که راه به سمت موفقیت همراه با پیچیدگی­ها، انحناها، بالا پایین­ها، موانع و راه­های معکوس است.

وقتی که ما این امر را درک کرده و پذیرفتیم، دیگر توهم انتظارات غیرواقعی در مورد وجود مسیرهای مستقیم برای رشد و ترقی را نخواهیم داشت. بنابراین وقتی با موانع، پنچری، و پل­ه های بالا رفته مواجه شدیم، سریعا ناراحت و تسلیم نمی­شویم. خارج شدن از مسیر یک امر طبیعی و تکاملی است.

به دست آوردن یک شغل رویایی را برنامه ریزی کنید

از دیدگاه بسیاری از افراد رسیدن به شغل رویایی نیازمند تغییرات اساسی در نگرش و رفتار روزمره است. بهترین روش  دستیابی به شغل رویایی، آن است که بدانید دقیقا چه شغلی برای شما مناسب است و باید به دنبال چه باشید؟

موفقیت در زندگی و کار

دانستن پاسخ سوال های زیر به روشنی شما را در رسیدن به شغل دلخواهتان یاری میکنند:

• شغل رویایی شما چیست؟
• برای رسیدن به این شغل تا به حال چه اقداماتی کرده اید؟
• چه رشته تحصیلی و مهارت هایی آموخته اید؟
• اصلا در موقعیت فعلی چقدر خودتان را آماده رسیدن به این نقطه میبینید؟

پاسخ سوالات بالا را در کاغذی یادداشت کنید. شاید خیلی از چراهایی که تاکنون نمیدانستید برای شما روشن شده باشند. با نوشتن جواب این سئوالات نقاط ضعف و قوت شما به خوبی آشکار می شود. برای تقویت خودتان از هم اکنون تلاش کنید.

موفقیت ایده­ آل و کمال­ گرایی

 

شما در مسیر موفقیت در زندگی و کار باید این انتظار را داشته باشید که اشتباهات بسیاری مرتکب خواهید شد، یا به عبارت بهتر اصلاحات بسیاری را انجام خواهید داد. به همین دلیل کمال­ گراها نمی­توانند به موفقیت­های بالایی دست پیدا کنند.

کمال ­گرایی حالتی از ترس است که بر مبنای ترس از شکست یا ترس از عدم حمایت است.

اگر کمال­ گراها دقیقا به خواسته خود دست پیدا نکنند، نمی­توانند کار خود را به اتمام برسانند، آن را دنبال کنند، و به کار خود ادامه دهند. آنها تا زمانی که به هدف دقیق خود نرسند، با آن درگیر باقی می­مانند، و در واقع هیچ وقت همان حالت دقیق اتفاق نخواهد افتاد. 

ما باید اشتباهات خود را به جای نادیده گرفتن، به عنوان بازخورد در نظر بگیریم. اشتباهات ما در واقع جزء فرایند یادگیری طبیعی هستند. آنها بازخوردی از آنچه که نیاز داریم تا به مسیر اصلی خود بازگردیم، می­باشند.

 

برای رسیدن به موفقیت، عمل کنید

ما می­توانیم هر آنچه که می­دانیم موجب پیشرفت ما خواهد شد، انجام دهیم: پس عمل کنید!

چنین اعمالی نتایج بسیار و در برخی مواقع اشتباهات بسیاری نیز ایجاد خواهد کرد. پس ما بازخوردیکه  از آنها دریافت می­کنیم را برای بهبود مسیر خود استفاده کرده و کار خود را ادامه می­دهیم. این یک مسیر غیرخطی به سمت موفقیت است. تا زمانی که شما از این چرخه استفاده کنید، و پشتکار داشته باشید، شکست شما تقریبا غیرممکن خواهد بود.

به یاد داشته باشید که ما در این جهان، همان موج­ های دریاچه هستیم. شما نمی­دانید که چطور یک پاسخ، مشاهده، یا تجارب به اشتراک گذاشته شده، می­تواند مسیر زندگی شما یا فرد دیگری را تغییر دهد.

 

راه خود به سمت موفقیت را تمرین کنید

  • داستان شما در مسیرهای پر از دست­ انداز به سمت موفقیت، چه چیزهایی هستند؟

 

  • چه موارد غیرمنتظره­ ای که خارج از کنترل شما بوده، وجود داشته؟ چه اتفاقی برای شما رخ داده است؟

 

  • شما چه واکنشی نشان دادید؟ آیا این اتفاقات موجب تسلیم شدن شما شد یا انگیزه­ای برای ادامه راه و کارهای جدید و بهتر برای شما ایجاد کرد؟

شما چگونه با شکست­ها و موفقیت ­ها مواجه می­شوید؟

 

در بسیاری از افراد، شکست­های اجتناب ­ناپذیر در مسیر به سوی موفقیت می­تواند منجر عدم اعتماد به نفس و کاهش عزت نفس شود، ولی نباید همیشه چنین باشد.

بنابراین من برای جلوگیری از چنین حالتی، یک کتاب الکترونیکی رایگان به نام ” چه کتابهایی بخوانیم تا موفق و ثروتمند شویم” نوشتم که به صورت هدیه رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. با کلیک اینجا “کتابهای موفقیت و ثروت” می­توانید آن را دانلود کنید.

تجارب خود را با ما در میان بگذارید. شما چه تجربه ای از موفقیت ها و شکست های خود دارید.

نظر خودتان را بنویسید انگیزه بگیرید و الهام بخش دیگران باشید

 

اگر مایل هستید اطلاعات سایت وب آگاه را دریافت کنید یا سئوال خاصی مدنظر شماست در فرم زیر یادداشت بگذارید در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خواهیم داد.

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن