خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

نوشیدن آب گرم در ابتدای روز برای افزایش بهره وری

نوشیدن آب گرم در ابتدای روز برای افزایش بهره وریReviewed by وب آگاه on Nov 24Rating:

نوشیدن آب گرم در ابتدای روز برای افزایش بهره وری

صبح ها زود از خواب بیدار شوید و این نوشیدنی معجزه آسا را بنوشید…

شما بعد از بیدار شدن از خواب و ورزش کردن چه می خورید؟

بسیاری از افراد عادت دارند که صبح خود را با نوشیدن یک لیوان چای یا قهوه آغاز می کنند. بعضی ها هم یک لیوان آب سرد می خورند تا هوشیاری لازم برای کار کردن را به دست بیاورند. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن آب گرم با معده خالی، برای سلامتی بدن بیشترین مزایا را دارد.

یک نوشیدنی معجزه آسا در ابتدای صبح بنوشید

اِستلا موستِواس (Stella Metsovas)، متخصص علم تغذیه و مواد غذایی می گوید:” پزشکان توصیه می کنند که به صورت ناشتا، آب گرم یا چایی کمرنگ بنوشید. خواص نوشیدن آب گرم در ابتدای روز هنگامی بیشتر می شود که در آن چند قطره آب لیمو بچکانید. زمانی که آب گرم لیمویی را در ابتدای صبح می نوشید، فعالیت رادیکال های آزاد موجود در بدنتان کاهش پیدا می کند. این نوشیدنی حرکات روده را تنظیم می کند، به هضم غذا در طول روز کمک می کند و عملکرد روده های شما را بهبود می بخشد.”

در ادامه این نوشته، شما ۷ فایده شگفت انگیز نوشیدن آب گرم در صبح را می خوانید.

۷ فایده شگفت انگیز نوشیدن آب گرم

 

۱- نوشیدن آب گرم در ابتدای روز مانع از پیری زودرس می شود

هیچ کس دوست ندارد زودتر از سنش پیر شود. وجود میکروب ها و سموم در بدن، باعث پیری زودرس خواهد شد. زمانی که سموم مختلف در بدن ما جمع می شوند، مستعد ابتلا به بیماری و پیری خواهیم شد. تنها یک لیوان آب گرم می تواند چرخه پیری زودرس را متوقف کند. سموم موجود در بدن با خوردن آب گرم از بدن خارج می شوند. علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، آب گرم به تعمیر سلول های پوست کمک می کند که این امر به افزایش کشش پوست منجر خواهد شد.

۲- این نوشیدنی درد را کاهش می دهد

درمانی قوی برای کاهش درد ناشی از گرفتگی عضلات ، آب گرم است. آب گرم عضلات شکم را آرام می کند و به کاهش درد قاعدگی کمک می کند. به طور کلی، آب گرم درمان موثری برای رفع انواع گرفتگی ها است؛ زیرا گردش خون مویرگی را بهبود می بخشد و به آرامی ماهیچه های بدن کمک می کند.

۳- اگر می خواهید وزنتان را کم کنید، از نوشیدن آب گرم در ابتدای روز غافل نشوید

ممکن است اطرافیانتان به شما توصیه کرده باشند که به صورت ناشتا آب گرم بخورید. این پیشنهاد کاملا درست است و به کاهش وزن شما کمک می کند.نوشیدن آب گرم در ابتدای روز، دمای بدن شما را افزایش می دهد و به این وسیله باعث افزایش متابولیسم بدن شما می شود. افزایش میزان متابولیسم، منجر به افزایش سوخت و ساز در بدن شما می شود و به این ترتیب کالری بیشتری در طول روز در بدن شما مصرف می شود.

اشاره کردیم که نوشیدن یک لیوان آب گرم با لیمو، فواید بیشتری نسبت به آب گرم بدون لیمو دارد. با کمک آب گرم لیمویی شما می توانید تمایل به غذ اخوردن را در خودتان کاهش دهید؛ زیرا لیمو حاوی فیبر پکتین است که این ماده گرایش به خوردن را سرکوب ی کند. علاوه بر این ها، با نوشیدن آب گرم لیمویی می توانید بافت چربی انباشته شده در بدنتان را نیز کاهش دهید.

 

این مطلب را از دست ندهید : با ۷ میلیاردر خود‌ساخته آشنا شویم

 

۴- این نوشیدنی روند هضم غذا را سرعت می بخشد

وقتی آب گرم می نوشید، بدن شما خیلی راحت تر می تواند غذاهایی که خورده اید را هضم کند. آب سرد دقیقا بر عکس آب گرم عمل می کند. اگر عادت دارید که هنگام غذا خوردن و بعد از آن، آب سرد بنوشید، واجب است همین امروز این عادت را ترک کنید؛ زیرا نوشیدن آب سرد با غذا، موجب سفت شدن چربی و روغن موجود در غذایتان می شود. در نتیجه با نوشیدن آب سرد در وعده های غذایی تان هم چربی ها در بدنتان جمع می شوند و هم فرآیند هضم غذا سخت می شود. از این به بعد آب سرد را حذف کنید و به جای آن، آبی ولرم بنوشید.

۵- این نوشیدنی معجزه آسا، سیستم گردش خون را بهبود می بخشد

با وجود سموم در بدنتان احساس سنگینی خواهید کرد. علاوه بر قسمت های مختلف بدن، مواد زاید در سیستم عصبی نیز انباشته خواهند شد. در هنگام نوشیدن یک لیوان آب گرم، ذخایر انباشته شده در سیستم عصبی و رسوبات چربی بدن از بین می روند. حذف رسوبات به گردش بهتر خون کمک می کند. آب گرم آرامش بخش است، درد عضلات را کاهش می دهد و گردش ضعیف خون را بهبود می بخشد.

۶- یبوست با نوشیدن آب گرم برطرف می شود

بیشتر ما اثرات ناراحت کننده و درد شکم ناشی از یبوست را تجربه کرده ایم. یوست، یکی از مشکلات رایج درمعده است. حرکت کم روده ها دلیل اصلی به وجود آمدن یبوست است. اگر صبح ها قبل از اینکه چیزی بخورید، یک لیوان آب داغ بنوشید، به بهبود حرکات روده خود کمک می کنید. در نتیجه مشکل یبوست را با این کار حل خواهید کرد. زنان بیشتر به یبوست دچار می شوند و با نوشیدن آب گرم می توانند این معضل را برطرف کنند.

۷- این نوشیدنی موجب تن‌آسایی می شود

هنگامی که آب گرم را در طول وعده های غذایی، مخصوصا در هنگام شام و قبل از رفتن به رختخواب بخورید، به آرامی و آرام شدن اعصاب خود کمک می کنید. این کار موجب تن آسایی و ایجاد خواب شبانه می شود. زمانی که صبح ها آب گرم بنوشید، احساس تازگی و سرزندگی می کنید و بدخوابی شب گذشته خود را از یاد می برید.

در این نوشته شما ۷ فایده نوشیدن آب گرم در ابتدای روز را خواندید. هرچه سریع تر تصمیم بگیرید که صبح خود را با یک لیوان آب گرم شروع کنید. به شما قول می دهم از احساسی که تجربه خواهید کرد، لذت می برید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن