رشد مهارتهای فردی

پیروزی – چگونه از هر شکست پلی به سوی پیروزی بسازیم؟

پیروزی - چگونه از هر شکست پلی به سوی پیروزی بسازیم؟Reviewed by وب آگاه on Nov 16Rating:

پیروزی – چگونه از هر شکست پلی به سوی پیروزی بسازیم؟

قطعا بارها پیش آمده که هدفی در زندگی خود تعیین کرده باشید و در راه رسیدن به هدف به دلایلی مختلف دچار شکست شوید. در این صورت دچار احساسات مختلفی میشوید. یاس و نا امیدی و یا انگیزه بیشتر برای شروعی دوباره. انتخاب شما کدام یک از این دو میتواند باشد؟

جالب است بدانید که پاسخگویی به این سوال دقیقا مشخص میکند که شما فردی موفق هستید یا خیر؟

متخصصین معتقدند هنگامی که پس از شکست یاس و ناامیدی را انتخاب میکنید دچار حس نا امیدی کوتاه مدت میشوید و اگر این حالت را بیش از ۳ بار تکرار کنید یاس و ناامیدی تبدیل به رفتاری همیشگی در شما خواهد شد.

در این نوشتار سعی داریم توصیه ها و نکاتی را برای دوری از حس یاس و ناامیدی در پی شکست بیان کنیم:

۱. سطح انتظار از خودتان را بشناسید و بیش از حد انتظار نداشته باشید

هر روز لیست کاملی از فعالیت های مهم و غیر مهم روزمره تان آماده کنید و آن ها را اولویت بندی کنید. قطعا همه ما توانایی انجام ۲۰۰% فعالیت های روزمره نوشته شده را نداریم. اما در صورتی که اولویت بندی درستی داشته باشیم فعالیت های مهم را در اسرع وقت انجام میدهیم و فعالیت های ساده تر و پیش پا افتاده تر را میتوانیم در هر ساعتی که فرصتش بود انجام دهیم. در این صورت بخش مهمی از کارهای مهم در زمان مورد نظر انجام میشوند.

۲. دوربین را از سمت دیگران به سمت خودتان بگیرید

همه ما به قضاوت کردن خو گرفته ایم و این رفتار را تبدیل به عادتی روزمره کرده ایم. قضاوت یعنی سوزاندن تایم طلایی ای که میتواند به خودمان و هدفمان اختصاص پیدا کندو پس سعی کنید دوربین را از سمت دیگران بردارید و سمت خودتان بگذارید. به جای تمرکز بر دیگران روی خودمان تمرکز کنیم.

۳.  پس از هر شکست دنبال راه حل باشید نه مقصر

پیدا کردن مقصر و انداختن تقصیرها بر گردن او نتیجه ای مثبت برای ما نخواهد داشت. پس از هر شکست ۵ دقیقه با خود خلوت کنید و به جای آنکه دنبال مقصر باشید از خود بپرسید حالا میتوانم چه کنم؟ بد نیست به دنبال دلیل شکست باشید ولی تنها از دلیل به دست آمده برای رفع مشکل و استارت دوباره استفاده کنید نه برای محکوم سازی و بهانه تراشی.

پس از هر شکست سعی کنید مثبت به اتفاقات رخ داده نگاه کنید ۳ مورد مطروحه را از یاد نبرید و بدانید که شکست همیشه بخشی از زندگی است اما دلیلی برای موفق نشدن نیست.

 


این مقاله جذاب را از دست ندهید: عادات روزانه یک فرد موفق در زندگی را بشناسید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن