خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

چه افرادی در کارهایشان تعلل می‌کنند؟

چه افرادی در کارهایشان تعلل می‌کنند؟Reviewed by وب آگاه on Nov 30Rating:

چه افرادی در کارهایشان تعلل می‌کنند؟ 

تعلل در کارها را می‌توان اصلی ترین عامل از بین رفتن انگیزه، زمان و انرژی به شمار آورد. وقتی کاری به تعویق انداخته می‌شود، انگار که کل زندگی انسان متوقف شده است.

۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیحی، شاعر یونانی به نام هیسوید، تعلل را نوعی گناه به شمار آورد. تعلل در کار مشکلی اساسی بین مردم است. همه به نوعی تعلل می‌کنیم؛ اما بعضی افراد هستند که بیشتر از بقیه کارهایشان را پشت گوش می‌اندازند.

در این نوشته به این سوال پاسخ می دهیم که: چه افرادی در کارهایشان تعلل می کنند؟ برای پاسخ به این سوال ۶ شخصیت مستعد برای تعلل کردن را معرفی می‌کنیم.

از شما می‌خواهم این نوشته را مطالعه کنید. پس از خواندن این مطلب، اگر یکی از این ۶ ویژگی منفی در شما وجود داشت، برای از بین بردن آن تلاش کنید.

چه افرادی در کارهایشان تعلل می‌کنند؟

۱- یکی از افرادی که کارهایشان را به تعویق می‌اندازند، کمال‌گراهای وسواسی هستند. این افراد استانداردهای بسیار بالایی برای کارهایشان قرار می‌دهند و چون خودشان می‌دانند که نمی‌توانند به این استانداردها دست پیدا کنند، هرگز اقدام نمی‌کنند.

۲- کسانی که اهداف بزرگی در سر دارند، اما طرح واقع بینانه‌ای برای دستیابی به اهدافشان ندارند. این افراد نیز امروز و فردا می‌کنند؛ زیرا نمی‌دانند از کجا شروع کنند تا به خواسته‌های خود برسند.

۳- چه افرادی در کارهایشان تعلل می‌کنند؟ کسانی که به صورت بیمارگونه غم و غصه می‌خورند، هیچ کاری انجام نمی‌دهند و به همین دلیل با استرس و اضطراب فلج می‌شوند.

۴- کسانی که می‌خواهند مورد ترحم دیگران واقع شوند، کارها را به تاخیر می‌اندازند تا اوضاع را وخیم‌تر نشان دهند.

۵- نیکوکاران ناراضی افرادی هستند که دائم در حق دیگران لطف می‌کنند؛ اما هرگز برای خود کاری انجام نمی‌دهند. همین موضوع سبب خشم و عصبانیت این افراد می‌شود.

۶- چه افرادی در کارهایشان تعلل می‌کنند؟ طفره‌روندگان سرکش، افرادی هستند که با درگیر شدن انرژی خود را تلف می‌کنند و باعث تلنبار شدن کارهای خود می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید : شاه کلید موفقیت..رمز و رازهای موفقیت


چگونه عادت به تعلل را از بین ببریم ؟

برای اینکه عادت به تعلل را از بین ببرید باید اول تمام احساسات خود را بررسی کنید. وقتی روی خلقیات خود کنترل داشته باشید راحت‌تر می‌توانید مانع از عقب افتادن کارهای خود شوید.

  • مثلا فردی برای جلب توجه هم‌کلاسی‌هایش به تمام خواسته‌های آنها تن می‌دهد. در نهایت زمانی برای انجام تکالیف و درس خواندن پیدا نمی‌کند. مشکل این فرد مدیریت زمان نیست. مشکل او ناتوانی در مدیریت احساسات است. اگر همین فرد اعتماد به نفس و عزت نفسش را بالا ببرد مشکل تعلل خود را نیز حل می‌کند.
  • مثال بعدی فردی است که می خواهد وزن کم کند. اما در کم کردن وزنش موفق نمی‌شود و مدام رژیم گرفتن را به فردا موکول می‌کند. چنین فردی به جای تمرکز روی اصول کم کردن وزن، باید ابتدا دلائل پرخوری‌اش را بررسی کند و بعد اقدام کند.

خلاصه اینکه: تنها راه‌حل برای از بین بردن عادت «به تعویق انداختن کارها» این است که به صورت ریشه‌ای ببینید  چرا از زیر بار مسئولیت‌هایتان فرار می‌کنید. تعلل در کارها ضررهای سنگینی به فرد و جامعه اش وارد می کند.

با وب آگاه همراه باشید، در این وب سایت راهکارهای غلبه بر تعلل در کارها را نیز به شما یاد خواهیم داد.


این مطلب را از دست ندهید : ۵گام برای اصلاح عادتهای نادرست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن