دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم – ۷ نکته برای موفقیت در شروع کسب و کار

چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم - ۷ نکته برای موفقیت در شروع کسب و کارReviewed by وب آگاه on Nov 30Rating:

چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم – ۷ نکته برای موفقیت در شروع کسب و کار- موفقیت در شروع کسب و کار به داشتن سرمایه یا طرح تجاری دقیق نیاز ندارد؛ بلکه شروع موفق در گرو انگیزه و اشتیاق شماست. در این نوشته اصولی که باعث موفقیت شما در شروع کسب و کارتان می شود را بیان خواهیم کرد. به این سوال که چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم ؟ جواب خواهیم داد .

۷ نکته برای موفقیت در شروع کسب و کار

۱- شروع کنید

در پاسخ به اینکه چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم ؟ اولین نکته مهم این است که  تلاش نکنید که قبل از شروع کسب و کارتان میزان استقبال مشتریان از محصولات و خدمات را حدس بزنید. تلاش نکنید که میزان ساعات کاری خود در طی یک هفته را تعیین کنید. قبل از شروع نگران مشکلات احتمالی نباشید. تمام اتفاقات زمانی رخ خواهند داد که شما کسب و کارتان را شروع کنید. اگر دوست دارید زودتر به جمع کارآفرین ها وارد شوید، نمونه اولیه محصول خود را بسازید و آن را عرضه کنید. نمونه اولیه نباید بی عیب و نقص باشد، یک سی دی آموزشی نیز محصول به حساب می آید. بعد از ارائه محصول از اطرافیان بازخورد می گیرید و برای بهبود کار خود برنامه ریزی خواهید کرد.

۲-  جایگاه خود را پیدا کنید

انتظار نداشته باشید که به محض تولید محصول، تمام بازار را بگیرید! شما باید در ابتدای راه جایگاه خود را در میان مشتریانتان پیدا کنید. جایگاه خود را با جملات مثبت برای مشتریان توضیح دهید. به آنها بگویید چه کسی هستید و چه محصولی تولید می کنید. به مشتران خود بگویید که استفاده از محصولات و خدمات شما چه مزایایی دارد. شما باید با عبارت هایی ساده و قابل فهم با مشتریان و کارمندان خود صحبت کنید تا بیشتر با شما آشنا شوند.

۳- چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم ؟برای کسب و کار خود برنامه ریزی کنید

نوشتن طرح و برنامه برای کسب و کارتان باعث می شود روند دستیابی به اهداف مشخص و راحت تر شود. هیچ کس نمی تواند ذهن شما را بخواند و متوجه جزئیات ایده شما شود؛ اما با داشتن طرح کسب و کار و نشان دادن آن به دیگر افراد می توان آنها را از مدل کسب و کار خود مطلع کرد. کانال های ارتباط با مشتری، میزان فروش و دیگر آمارها را در طرح کسب و کار خود بگنجانید.

این مطلب را از دست ندهید : عوامل موثر در موفقیت کسب و کارهای نوپا  

۴- برای گسترش کسب و کارتان، سرمایه گذار پیدا کنید

قبل از شروع کار به جای پیدا کردن سرمایه گذار، روی ساختن یک کسب و کار خوب تمرکز کنید و بعد به دنبال جذب سرمایه باشید. وقتی با یک فرد معرف به دیدار سرمایه گذار می روید شانس موفقیت شما بیشتر از زمانی خواهد بود که تنها با سرمایه گذار ملاقات می کنید. کوتاه، ساده، هدفمند و صادقانه با سرمایه گذار صحبت کنید. هنگامی که او ببیند روی کسب و کار خود فکر کرده اید و همه جوانب را نیز سنجیده اید بیشتر به طرح شما اعتماد خواهد کرد.

۵- برندسازی کنید

مشتریان از محصولات یک برند خاص بیشتر استقبال می کنند تا محصولات یک سازمان ناآشنا. در شبکه های اجتماعی و دیگر انجمن ها شروع به ساختن برند خود کنید. به طرفدارنتان کارت تخفیف و پاداش بدهید. از هوادارانتان بخواهید برند شما را به دیگر دوستانشان نیز معرفی کنند. خلاصه اینکه بکوشید تا برند خود را در میان مردم جا بیندازید.

۶- محصولات خود را با روش های مختلف به فروش برسانید

باید همواره بازار را دنبال کنید. ببینید چه کسانی محصولات شما را به چه صورتی استفاده می کنند. از میزان استقبال افراد برای تولید محصولات جدید استفاده کنید. اگر می بینید که مشتریان محصولات شما را نمی شناسند، با انواع روش های بازاریابی آنها را از ویژگ های محصولات خود باخبر کنید. می توانید وب سایتی راه اندازی کنید و در آن محصولات را به مشتریان بشناسانید، در وبلاگ مقاله ای درباره محصول خود بنویسید، در سمینار محصولتان را معرفی کنید یا اینکه ویدئویی ضبط کنید و در اینترنت آن را پخش کنید.

۷- چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم ؟ اعتماد افراد را جلب کنید

از زمانی که کسب و کارتان را شروع کردید، به خود قول بدهید که انسان خوبی باشید. پیشرفت در کارتان را پیشرفت دنیا بدانید. موفقیت خود را در گرو کمک کردن به انسان ها احساس کنید. وقتی درستکار باشید و به دیگران کمک می کنید، ارزش خود را بالا می برید.

۷ نکته برای موفقیت در شروع کسب و کار را خواندید.اطلاعات ضروری در پاسخ به این پرسش که چگونه در شروع یک کسب و کار موفق شویم ؟ ارائه شد. امیدوارم با استفاده از این نکات کسب و کار خود را به خوبی شروع کنید و در آن موفق شوید.


این مطلب را از دست ندهید : ۷توصیه برای موفقیت و کارافرینی از زبان ایلان ماسک

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن