خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

کلیدهایی برای جذب موفقیت

کلیدهایی برای جذب موفقیتReviewed by وب آگاه on Dec 2Rating:

کلیدهایی برای جذب موفقیت: چگونه در همه مراحل زندگی موفق شویم ؟موفقیت چیست؟

موفقیت واژه ای است که تعاریف گوناگونی دارد و نمی توان یک معنای واحد را برای موفقیت همه افراد در نظر گرفت. اما هر چه که باشد همه ما می خواهیم موفق شویم و به موفقیت برسیم. موفقیت با توجه به اهدافی که داریم به معانی گوناگونی تعبیر می شود. گاهی احساس می کنیم موفقیت در دسترس نیست و فاصله زیادی تا کسب موفقیت داریم و گاهی برعکس موفقیت را در چند قدمی خود می بینیم.

موفقیت در کسب و کار، موفقیت در قبولی دانشگاه ، موفقیت در شغل ایده آل، موفقیت در همسر یابی، موفقیت در زندگی اجتماعی برخی از اهدافی هستند که رسیدن به آن ها گاهی بسیار دشوار می شود. با این گام ها موفقیت به سویتان می آید.

  • دوستانی موفق داشته باشید

در بررسی کلیدهایی برای جذب موفقیت باید به موضوع انتخاب دوست اشاره کرد . انتخاب دوست به خود فرد بستگی دارد. ارتباطات خود را قوی کنید و با افراد موفق در حیطه مورد نظرتان ارتباط موثر داشته باشید. مهم ترین عنصر در موفقیتیا شکست افراد، دوستان و معاشران هستند. کسانی که در ارتباط با شما هستند می توانند موفقیت را از شما دور کرده و یا بر عکس در کسب موفقیت حامی و پشتیبان شما باشند. دوستانی موفق تر از خود پیدا کنید تا در چرخه رقابت سالم قرار گرفته و موفقیت خود را تضمین کنید.

 

  • هرگز بازنده نباشید

هیچکس دوست ندارد شکست خورده و بازنده باشد همه می خواهند برنده شوند این بسیار خوب است. اما باید بدانید که درصد کمی هستند که موفق می شوند نکته در اینجاست که باید از باختن تنفر داشت. مهم ترین ویژگی افراد موفق اینست که از باخت متنفر بوده و می خواستند حتما برنده شوند.

اگر از دوستان خود که در مسابقات ورزشی مدرسه برنده شده اند متنفرید؟ آیا در امور روزمره و کارهای کوچک زندگی نیز نمی توانید شکست را تحمل کنید؟ این همان تفکری است که شما را به موفقیت نزدیک می کند. تنها وقتی از شکست درس گرفته می شود که از شکست متنفر باشید.

این مطلب را از دست ندهید : کلیدهایی برای جذب موفقیت در  کسب و کار از نظر ریچارد برانسون

 

  • کسب موفقیت و مطالعه

در همه آزمون های تحصیلی افرادی که مطالعه بیشتری دارند موفق تر عمل می کنند. دوران تحصیل را به یاد بیاورید، حتی چند ساعت مطالعه بیشتر منجر به کسب نمره خوب می شد. این رابطه در عرصه های دیگر زندگی هم مصداق صحیحی پیدا می کند.

منظور مطالعه برای شرکت در امتحان و جوابگویی به استاد نیست. بلکه مطالعه به این معناست که بدون هیچ فشاری اشتیاق به دانستن در مورد موضوع خاصی پیدا می کنید.افرادی که انگیزه و هدفی ندارند به دنبال مطالعه نمی روند. مطالعه نشان دهنده میل باطنی برای کسب موفقیت است.

  • شکست

حتما شنیده اید که شکست مقدمه پیروزی است. هر شکستی می تواند منجر به ایجاد تغییری شود. از شکست می توان آموخت که اشتباه چه بوده. افراد موفق با شکست قوی تر شده و از شکست نمی ترسند .بلکه شکست را پلی برای موفقیت در نظر می گیرند.

 

این مطلب را از دست ندهید :۵ راهکار برای داشتن شخصیت مثبت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن