خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

۵ دلیل تعلل ورزیدن در کارها – چرا در انجام کارها تعلل میورزیم ؟

۵ دلیل تعلل ورزیدن در کارها - چرا در انجام کارها تعلل میورزیم ؟Reviewed by وب آگاه on Nov 24Rating:

۵ دلیل تعلل ورزیدن در کارها – بسیاری از ما در انجام دادن کارهایمان اهمال‌کاری می‌کنیم. حتی زمانی که سرمان شلوغ است و کارهای مهمی داریم باز هم تعلل می‌کنیم و آنها را انجام نمی‌دهیم.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که دلیل‌هایی احساسی باعث می‌شوند که کارهایمان را انجام ندهیم. این نوشته را تا انتها بخوانید تا با ۵ دلیل تعلل ورزیدن در کارها آشنا شوید.

۱- ۵ دلیل تعلل ورزیدن در کارها – دلیل اول  : از کارها فرار می‌کنید

زمانی که لحظات را با کارهای جزئی پر کنید و زمانی برای انجام دادن کارهای مهم و ضروری باقی نمی‌گذارید.

با پر کردن لحظات خود با کارهای جزئی، زمانی برای انجام دادن کارهای مهم و ضروری باقی نمی‌گذارید و این به خاطر این است که شما از انجام دادن کارها فرار می‌کنید. مثلا مدیرتان از شما خواسته است که گزارش کار ماهانه خود را تا آخر هفته به او تحویل بدهید. شما وقتی می‌بینید این کار سخت و زمانبر است، از انجام دادن آن طفره می‌روید و با کارهای کوچک مانند سر زدن به شبکه‌های اجتماعی، تماس های غیرضروری، صحبت کردن با دوستان و … سرتان را گرم می‌کنید. شاید در انتهای روز فکر کنید که کارهای زیادی انجام داده‌اید؛ اما در حقیقت کار اصلی‌تان را انجام نداده‌اید. در نتیجه هرچه به آخر هفته نزدیک می‌شوید، فشار بیشتری احساس می‌کنید و باید فشرده‌تر روی تهیه گزارش ماهانه خود کار کنید.

۲- نمی‌خواهید زندگی شما تغییری کند

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای گذراندن زندگی این است که انتقادگر، بهانه جو، بی‌حوصله و بی‌هدف روزها را بگذرانید و برای ناکامی‌های خود همه چیز و همه کس، به جز خودتان را، مقصر بدانید! اگر اینگونه رفتار می‌کنید باید بدانید تا آخر عمرتان بی‌دستاورد و بی‌تصمیم به زندگی ادامه خواهید داد.

5 دلیل تعلل در کارها
5 دلیل تعلل ورزیدن در کارها

۳- می‌خواهید شخص دیگری کارتان را انجام دهد

اگر می‌خواهید فرد دیگری کار شما را انجام دهد، مستقیما از او درخواست کنید. واگذار کردن کارها، بسیار خوب است؛ اما اینکه کارهایتان را تلنبار کنید تا شخص دیگری مسئولیت انجامش را برعهده بگیرد روش مفیدی نیست. مانند مادری که تمام مسئولیت های خانه مانند شستن ظرف‌ها، نظافت منزل و … را تلنبار کرده و از خواهر خود می‌خواهد که در انجام آنها کمکش کند.

۴- خودتان را بابت ضعیف انجام دادن کارها توجیه می‌کنید

این جمله شاید برای شما آشنا باشد: «تا آخرین لحظه نتوانستم این کارم را تمام کنم و تحویل دهم، اگر می‌شود وقت بیشتری به من بدهید تا آن را تکمیل کنم.»! وقت نداشتن، یکی از توخالی ترین بهانه‌ها برای اهمال کاری است. همواره باید گزینه ما این باشد که برای کارهای با اولویت بالاتر وقت بیشتری در نظر بگیریم.

۵- ۵ دلیل تعلل ورزیدن در کارها -دلیل آخر:می‌خواهید ترحم ودلسوزی دیگران را جلب کنید

شما کارهایتان را انجام نمی‌دهید، آنها را تلنبار می‌کنید و هر زمان شروع به اجرای آنها می‌کنید از دیگران می‌خواهید به شما توجه کنند، به همین راحتی شما با پر مشغله نشان دادن خودتان، از دیگران درخواست می‌کنید برای شما دلسوزی کنند. دانش‌آموزی را در نظر بگیرید که درسش را نخوانده است و از آموزگارش می‌خواهد امتحان را هفته بعد بگیرد. او برای توجیه خودش به معلمش می‌گوید که تمام دیشب را بیدار مانده و درس خوانده است؛ اما نتوانسته تمام مباحث را مطالعه کند.

با خواندن این نوشته، شما ۵ دلیل تعلل ورزیدن در کارها را خواندید. اگر هر کدام از این رفتارها را انجام می‌دهید، از همین امروز متوقفش کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن کارهایتان را تمام کنید.


این مطلب را از دست ندهید : عادات روزانه یک فرد موفق در زندگی را بشناسید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن