دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

۵ رمز موفقیت برای شروع کسب‌و‌کار از نظر ریچارد برانسون

۵ رمز موفقیت برای شروع کسب‌و‌کار از نظر ریچارد برانسونReviewed by وب آگاه on Nov 29Rating:

۵ رمز موفقیت برای شروع کسب‌و‌کار از نظر ریچارد برانسون

ریچارد برانسون، رئیس گروه ویرجین (Virgin Group) است. او از دبیرستان اخراج شده بود و هیچ سرمایه و تجربه‌ای برای شروع کار و کسب درآمد را نداشت. برانسون در سال ۱۹۷۰ فروشگاه کوچکی به نام (virgin record) به راه انداخت.

۴۰ سال بعد از تاسیس فروشگاهش، او از طریق آزمون و خطا کردن رمز و رازهای موفقیت در کسب‌و‌کار را یاد گرفته است. حالا گروه ویرجینی بیش از ۴۰۰ شرکت در سرتاسر جهان دارد. ریچارد برانسون با راه‌اندازی این گروه توانسته است به ثروت ۱/۵ میلیارد دلاری‌اش دست پیدا کند.

آنچه می‌خوانید برگرفته از کتاب «مانند یک تازه کار: اسراری که در دانشکده کسب‌و‌کار به شما آموزش نمی‌دهند» نوشته ریچارد برانسون در سال ۲۰۱۲ است. او در این کتاب ۵ رمز موفقیت برای شروع یک کسب‌و‌کار موفق را بیان می‌کند.

۵ رمز موفقیت برای شروع کسب‌و‌کار از نظر ریچارد برانسون

۱- اگر از کاری که انجام می‌دهید لذت نمی‌برید، باید آن را رها کنید

به گفته برانسون، او در آغاز راه اندازی شرکتش در لندن، هیچ طرح بزرگی نداشت. او فقط می‌خواست مردم با استفاده از خدمات او لذت ببرند. به عقیده او لذت بردن از کار مهم‌ترین دلیل انجام دادن آن است.

۲- خلاق باشید و نوآوری کنید

ریچارد برانسون همواره در تلاش بود تا چیزی متفاوت خلق کند. او همواره می‌خواست یک گام از دیگران جلوتر باشد. به همین دلیل در سال ۱۹۸۴ «ویرجین آتلانتیک» را ثبت کرد. ویرجین آتلانتیک، یک شرکت هواپیمایی است که سرویس بسیار متفاوتی به مشتریان می‌دهد. به تازگی برانسون در تکاپوی راه‌اندازی شرکت ویرجین کهکشانی است که به افراد این امکان را می دهد که به فضا سفر کنند.

۳- با کارمندان خود مانند اعضای خانواده‌تان رفتار کنید

وقتی کسی برای پیشبرد اهداف سازمانی شما کار می‌کند باید از او قدردانی کنید. به طوری که کارمندتان این موضوع را احساس کنند. باارزش‌ترین دارایی مدیران موفق، کارکنان آنها هستند. وقتی با کارمندتان مانند یکی از اعضای خانواده خود رفتار می‌کنید، احساس غرور می‌کند. همچنین در اینصورت سخت‌تر و باانگیز‌ تر برای جلو بردن برنامه‌ها کار می‌کند.

۴- گوش کنید و با دیگران مشورت کنید

هر چقدر هم که رهبری بزرگ باشید، باز هم در بعضی مواقع باید با دیگر افراد مشورت کنید. در سازمان خود گروهی از افراد متفکر تشکیل دهید و در زمان‌های حساس با آنها مشورت کنید. اجازه بدهید کارکنان شما، بهترین ایده‌ها را مطرح کنند. وظیفه شما این است که به صحبت‎های افراد گوش کنید و بهترین ایده را انتخاب کنید.

۵- در دسترس باشید

برانسون توصیه می‌کند که مدیران باید با کارمندان و کارکنان خود آشنا شوند. چه صاحب یک کسب و کار نوپا باشید و چه صاحب چند شرکت زنجیره ای و چند میلیارد دلاری باشید، باید کانال‌های ارتباطی مناسبی ایجاد کنید تا با مدیران سطح پایین و کارکنان خود در ارتباط باشید.

ریچارد برانسون، زمانی که به دیدار کارکنانش می‌رود، نوت بوکی به همراه دارد و نکات مهم کارکنانش را داخل آن یادداشت می‌کند. به علاوه زمانی که با یکی از هواپیماهای شرکت ویرجین آتلانتیک پرواز می‌کند، در طول پرواز از مسافرین می‌خواهد تجربه خود را از پرواز بیان کنند.

در این نوشته شما با ۵ رمز موفقیت برای شروع کسب‌و‌کار از نظر ریچارد برانسون را خواندید. امیدوارم نکات این نوشته باعث پیشرفت شما در کارتان شود.

از شما می‌خواهم دیگر نوشته‌های این وب‌سایت را نیز مطالعه کنید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن