دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

۵ روش برای پیشرفت کارمندان

۵ روش برای پیشرفت کارمندانReviewed by وب آگاه on Nov 21Rating:

۵ روش برای پیشرفت کارمندان

بعضی از مدیران فکر می کنند که کارمندان فقط کارمند هستند و کارمند باقی می مانند؛ اما مدیران برجسته و موفق از این موضوع آگاه هستند که رشد و پیشرفت کارمندانشان باعث افزایش بهره وری کل سازمان و شرکت می شود.

در این نوشته شما ۵ روش برای پیشرفت کارمندان را خواهید خواند. مدیران و صاحبان کسب و کارهای مختلف می توانند از مطالب این نوشته استفاده کنند و بازدهی شرکت خود را چند برابر افزایش دهند.

۵ روش برای پیشرفت کارمندان

۱- هر روز برای پیشرفت کارمندان تلاش کنید.

بعضی از مدیران و رهبران از این موضوع شکایت می کنند که زمان کافی برای توسعه و آموزش دادن به کارمندان را ندارند. در این جا توصیه ای مفید برای مدیران پر مشغله دارم. حتما لازم نیست خودتان به کارمندتان موضوعات مهم را آموزش دهید! می توانید با واگذاری وظایفی که قابلیت های کارمند شما را افزایش می دهد، استعدادهای او را توسعه دهید. هر روز می توانید یکی از مسئولیت های چالشی تر را به او بسپارید و با این روش او را به سمت بهتر شدن ببرید. حمایت شما از کارمندتان رمز ایجاد اشتیاق در او برای بهبود قابلیت هایش است. همواره روی کار گروه نظارت داشته باشید و به هر کسی متناسب با ظرفیت هایش، تکلیف بدهید.

۲- وظایف موجود را با طبیعت کارمندان هماهنگ کنید.

برنامه پیشرفت برای کارمندان به معنای تغییر دادن آنها از دورن گرایی به برون گرایی نیست! شما نباید ماهیت افراد را تغییر دهید؛ بلکه باید مهارت های تخصصی افراد را با توجه به روحیه و شخصیت آنها گسترش دهید. کارمندان شما انسان هستند و انسان نیازهای روانی خاص دارد. تشویق و حمایت از کارمندان باعث آرامش آنها می شود. کارمندانی که در مسیر پیشرفت احساس آرامش می کنند، اعتماد به نفسشان زیاد می شود. به آرامی کارمندان را از منطقه امن خارج کنید و کمک کنید تا مسائل جدید را به روش های جدید یاد بگیرند.

۳- از دیگر سازمان ها برای پیشرفت کارمندان استفاده کنید

شما به عنوان مدیر کسب و کار، بهترین فردی هستید که می توانید به کارمندانتان آموزش دهید؛ اما نباید همه کارها را خودتان انجام دهید. می توانید از مدیر دیگر کسب و کارها بخواهید تا به شرکت شما بیایند و یک مهارت خاص را به آنها آموزش دهند. مثلا از شرکتی که در بازاریابی تخصص دارد استفاده کنید و از مدیر شرکت بخواهید مهارت های بازاریابی را به افراد حاضر در سازمان شما آموزش دهند.

۴- محیط شرکت را برای توسعه و پیشرفت آماده کنید

سعی کنید همه افراد را برای پیشرفت تحریک کنید. تمام افراد گروه را زیر نظر داشته باشید. اگر کسی از برنامه دیگران عقب مانده بود، به او کمک کنید تا خود را بالا بکشد. تمام ابزارهای لازم برای پیشرفت را در محیط کار بگنجانید. اگر فرهنگ سازمان شما با پیشرفت هماهنگ نیست، نگرش افراد را تغییر دهید.

۵- مهارت های برنامه ریزی و سیاست گذاری را به افراد آموزش دهید

به کارمندان خود به دید مدیران آینده نگاه کنید. مهارت هایی مانند برنامه ریزی و سیاست گذاری را به کارمندان خود آموزش دهید. بگذارید آنها ذی نفعان شرکت را بشناسند. به آنها اجازه دهید دیدگاه های خود را برای تبدیل ایده های خوب به پروژه های بزرگ را آزادانه بیان کنند. با شناسایی نقاط قوت و ضعف سریع تر  می توان به موفقیت نزدیک شد.

۵ روش برای پیشرفت کارمندان را خواندید. این نکات را به کار ببرید تا باعث ارتقای افراد سازمان و رشد آنها شوید.


این مطلب را از دست ندهید : 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن