خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

۷ اصل در رهبری استراتژیک

۷ اصل در رهبری استراتژیکReviewed by وب آگاه on Nov 28Rating:

۷ اصل در رهبری استراتژیک – فرقی نمی کند کسب و کار شما کوچک باشد یا اینکه صاحب یک شرکت زنجیره ای و بزرگ باشید، «رهبری استراتژیک» موضوعی است که شما باید آن را به خوبی بلد باشید و برای هدایت و راهنمایی افراد گروه خود از اصول آن استفاده کنید.

در اسن نوشته ۷ اصل در رهبری استراتژیک را به شما معرفی می کنیم. خواندن این مطلب به همه افرادی که به بهبود شخصی و استراتژی علاقه مند هستند توصیه می شود.

۷ اصل در رهبری استراتژیک


۷ اصل در رهبری استراتژیک ،اصل اول: تعیین مسیر درست

یک رهبر استراتژیک باید مطمئن شود که پیروانش در مسیر درست گام بر می دارند. رهبران باید ابتدا هدف کلی سازمان خود را مشخص کنند. بعد از آن باید برای اعضای گروه خود اهداف کوچک و جزئی تعیین کند. کارمندان باید هدف از تلاش های کوچک خود را بدانند. وظیفه رهبران استراتژیک این است که برای آینده کسب و کار خود چشم انداز ترسیم کنند و این چشم انداز را برای هم تیمی هایش تشریح کند.

اصل دوم: برنامه ریزی استراتژیک

بعد از مشخص شدن اهداف، باید به صورت استراتژیک فکر و برنامه ریزی کنید. شما باید گام های عملی لازم برای موفقیتتان را مشخص کنید و اقدامات خاص آن را به صورت استراتژیک برنامه ریزی کنید.

استراتژی های خود را به صورت ساده، مستقیم و انعطاف پذیر بچینید. فرصتی در اختیار هم تیمی های خود قرار دهید تا آنها هم دانش و تفکرات خود را بیان کنند. اینکه به دیگران اجازه دهید تا درباره موفقیت کسب و کار شما صحبت کنند، خودش نوعی استراتژی قدرتمند است. با این کار افراد موفقیت خود را در گرو موفقیت کسب و کار شما می دانند.

اصل سوم: ایجاد هماهنگی

رهبر استراتژیک برای اجراهای برنامه هایش بین تمام بخش ها هماهنگی ایجاد می کند. او باید بداند چه کسی مسئول چه کاری است و چگونه باید وظیفه اش را به اتمام برساند. رهبر موفق باید دائما روند پیشرفت افراد و سازمان را در نظر بگیرد. رهبران استراتژیک از دفتر کار خود خارج می شوند و واحدهای سازمانی خود را بررسی می کنند. این رهبران به زیر دستهای خود آزادی عمل می دهند و بر اجرای صحیح برنامه ها نظارت می کنند.

اصل چهارم: نظم و سازمان دهی

رهبران استراتژیک به خوبی بلدند که افراد را سازمان دهی کنند. اغلب رهبران استارتژیک اطمینان دارند که کیفیت و ظرفیت مدیران ارشد و مدیران اجرایی آنها با پیچیدگی های محیط کار هماهنگ است. واحدهای مختلف شرکت شما باید از یکدیگر حمایت کنند. سبک زندگی این رهبران باعث می شود آنها به افراد کاراتری تبدیل شوند.

اصل پنجم: مشارکت

رهبران استراتژیک می دانند که انتخاب شریک مناسب باعث توسعه کسب و کار او می شود. این افراد برای افزایش بهره وری سازمان خود از مشارکت جمعی استفاده می کنند. این رهبران با مشتریان و رقبای خود روابط سالمی دارند و به آنها احترام می گذارند.

اصل ششم: روحیه همکاری

روحیه گروهی در یک سازمان با تلاش مدیر و کارمندان به وجود می آید. رهبران استراتژیک کاری می کنند که همه افراد گروه احساس مهم بودن کنند. رهبران استراتژیک به خوبی می دانند که با تلاش دیگر افراد می توانند به اهداف بزرگی دست پیدا کنند و این امر در گرو انسجام درون سازمان آنها است.

اصل هفتم: تربیت رهبران استراتژیک

رهبران استراتژیک برای خود جانشینانی لایق تربیت می کنند. رهبران استراتژیک کارمندان را فقط به عنوان کارمند نمی بینند؛ بلکه آنها را یک رهبر بالقوه می دانند و برایش اعتباری همانند یک رهبر قائل هستند. رهبران استراتژیک در سطح شرکت و سازمان خود برای ساختن رهبران آینده برنامه می چینند.

خلاصه: اگر می خواهید رهبر یک گروه باشید، بهتر است یک رهبر استراتژیک باشید. ۷ اصل در رهبری استراتژیک به شما کمک می کند در رهبری کردن افراد موفق تر عمل کنید.


این مطلب را از دست ندهید : ۵روش برای پیشرفت کارمندان

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن