خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

۷ توصیه برای موفقیت و کارآفرینی از زبان ایلان ماسک

۷ توصیه برای موفقیت و کارآفرینی از زبان ایلان ماسکReviewed by وب آگاه on Nov 21Rating:

۷ توصیه برای موفقیت و کارآفرینی از زبان ایلان ماسک

ایلان ماسک را می شناسید؟ ایلان ماسک (Elon Musk) یکی از ثروتمندانی است که ثروتش را از طریق تکنولوژی به دست آورده است. او در سال ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی متولد شد و در جوانی توانست کارآفرینی موفق شود.

 ایلان مغز متفکر تسلا موتورز، پی پال، اسپیس ایکس، سولار سیتی و … است. ایلان ماسک در صنایع پیشرفته آمریکایی شخصی سرشناس است و اغلب افراد بر این باورند که او یک مخترع است.

ماسک روی پروژه هایی سرمایه گذاری می کند که دنیای اطراف را تغییر می دهد. ارسال سفینه به فضا و کلون سازی در مریخ دو نمونه از فعالیت های اوست.

ایلان ماسک با استفاده از هوش تجاری بالایش توانست در زمره صد ثروتمند برتر دنیا قرار بگیرد. در این نوشته شما توصیه هایی درباره موفقیت و کارآفرینی از ایلان ماسک را خواهید خواند.

 ۷ توصیه برای موفقیت و کارآفرینی از زبان ایلان ماسک

۱- ایده های خود را جدی بگیرید.

شاید زمانی که ایده به ذهنتان می رسد، بستری برای عملی کردن آن وجود نداشته باشد؛ اما این به معنای  غیر ممکن بودن ایده شما نیست. اولین استارت آپ ایلان ماسک، Zip2 نام داشت. این استارت آپ فهرستی از مشاغل مختلف و نیازمندی ها بود. زمانی که این ایده به ذهن ایلان رسید، اینترنت در میان مردم ناشناخته بود؛ اما ایلان ایده اش را جدی گرفت و در نهایت ۴۰۷ میلیون دلار به دست آورد.

۲- سریع و با قدرت کارتان را شروع کنید.

ماسک همواره میخواست بزرگترین بانک اینترنتی دنیا را ایجاد کند. با پولی که از Zip2 به دست آورده بود، شرکت آنلاین دریافت و پرداخت پول به نام X.com را راه اندازی کرد. ایلان از موضوعات مالی سر در نمی آورد؛ به همین دلیل با دیگر افراد مشورت کرد. کمی بعد او شرکتش را با شرکت بزرگ پی پال (PayPal) ترکیب کرد و با همکاری این شرکت، بزرگترین درگاه انتقال پول در دنیا را ایجاد کرد.

۳- درباره ایده خود اطلاعات لازم را به دست آورید.

اگر جوانب و جزئیات صنعتی که می خواهید به آن وارد شوید را ندانید، در آن زمینه شکست خواهید خورد. اگر می خواهید به موفقیت برسید، درباره ایده خود اطلاعات بیشتری  به دست آورید. وقتی بیشتر بدانید، آمادگی شما برای موفقیت بیشتر می شود و دستیابی به اهدافتان سریع تر صورت می گیرد.

۴- روش های سنتی را تغییر دهید.

هر کسی که به روش های سنتی در بازار باشد، دیر یا زود از بین خواهد رفت. اگر می خواهید در بازار رقابت کنید باید خود را با روشهای جدید مطابقت دهید. گاهی غلبه بر رقبا با یک تغییر در ارائه خدمات امکان پذیر می شود.

۵- در کار خود از نیروهای جوان و با استعداد استفاده کنید.

ایلان ماسک در کارهایش همواره افراد جوان و با استعداد را انتخاب می کند. به عقیده او جوانان ممکن است اشتباهات زیادی مرتکب شوند؛ اما پویایی و تحرک بالای آنها باعث می شود بزرگترین نتایج را به دست آورند. ایلان ماسک همواره بیشتر از همه جوانان کار می کرد. یکی از همکارانش می گوید زمانی که همه ۲۰ ساعت در روز کار می کردند، ایلان ماسک ۲۳ ساعت کار می کرد.

۶- هرگز از مبارزه کردن خسته نشوید.

به عقیده ماسک هرگز نباید دست از تلاش برداشت. تا آخرین لحظه نباید از مبارزه کردن خسته شد. گاهی اوقات پا پس کشیدن موجب از دست رفتن تمام زحمات سازمان می شود.

۷- از زندگی خود لذت ببرید و موفقیت هایتان را جشن بگیرید.

ایلان ماسک مدیرعامل چند شرکت بزرگ است؛ اما با این وجود همیشه زمانی را برای لذت بردن از زندگی اش کنار می گذارد. اگر می خواهید همیشه تازه نفس باشید باید از لحظات زندگی خود لذت ببرید و کوچک ترین موفقیت هایتان را جشن بگیرید.


این مطلب را از دست ندهید :   سخنرانی به روش برایان تریسی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن