خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشی

زندگی نامه کریستین رونالدو – اعجوبه شگفتی ساز فوتبال دنیا

زندگی نامه کریستین رونالدو - اعجوبه شگفتی ساز فوتبال دنیاReviewed by وب آگاه on Dec 15Rating:

زندگی نامه کریستین رونالدو  : حتی اگر با فوتبال زیاد آشنا نباشید، اسم «کریستین رونالدو» به گوشتان خورده است. کریستین رونالدو در تیم  منچستر بازی می کند و طرفدارانش بین المللی هستند. در این نوشته به سراغ زندگی نامه این اسطوره دنیای فوتبال رفته ایم تا با رازهای موفقیت او آشنا شوید.

زندگی نامه کریستین رونالدو

نام کامل او «کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو» است که در ۱۹۸۵ در پرتغال به دنیا آمده است. کریستین از کودکی عاشق فوتبال شد. از آنجایی که مغرور بود، دوست نداشت در بازی ها ببازد و به همین دلیل بیشتر از دیگر دوستانش تمرین می کرد تا بتواند رقیبانش را شکست دهد.

کریستین در نوجوانی و جوانی نیز فوتبال را ادامه داد. طوری باسرعت در زمین می دوید و از دیگر بازیکن ها جلو می زد که تحسین همه را برمی انگیخت.

به قدری پرقدرت بود که توجه بزرگترین مربی فوتبال دنیا، «آلکس فرگوسن»، را به خودش جلب کرد. به عقیده خیلی از مربی ها کریستین رونالدو در زمین فوتبال بازی نمی کرد. بلکه جادو می کرد.

آلکس فرگوسن در کتاب زندگی نامه خود (Managing My Life) گفته است: «کریستین رونالدو با استعدادترین بازیکنی بود که دیده بودم. مهارت و پشتکار عجیبی داشت. برای به دست آوردن همچین بازیکنی همه تلاشم را کردم و با افراد زیادی وارد مذاکره شدم.»

در نهایت او عضو باشگاه رئال مادرید شد. در ۲۳ سالگی اولین توپ طلایش را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نیز دومین و سومین توپ طلا را از آن خود کرد. روز به روز بیشتر موفق و معروف می شد و هر روز به تعداد طرفدارانش اضافه می شد.

کریستین رونالدو تاکنون ۴ بار کفش طلا را به دست آورده است. در ۱۰۰امین سالگرد فدراسیون فوتبال پرتغال، رونالدو به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال معرفی شد. هم اکنون او کاپیتان تیم ملی پرتغال است.

کریستین رونالدو
کریستین رونالدو

راز موفقیت کریستین رونالدو در چیست؟

  • رونالدو از آن جمله افرادی است که درباره رویاهایشان حرف نمی زنند، بلکه آن را با تلاش به دیگران نشان می دهند. وقتی کریستین رونالدو اراده می کند که موفق شود، با تلاش و سماجت خود به آن هدف می رسد. البته برنامه ریزی دقیق و منظم نیز روند دستیابی به اهداف را سریع تر می کند.
  • رونالدو همیشه می خواهد بزرگترین و بهترین باشد. او به خودش قول داده همیشه در رده اول امتیاز بندی ها باشد. همین موضوع باعث شده تا رونالدو از حداکثر توانایی های خود استفاده کند.
  • رونالدو برای برنده شدن حرص می خورد. به عقیده مربی رونالدو، فرگوسن، بازیکنان بزرگ کسانی هستند که برای برنده شدن حرص می خورند. وقتی این بازیکنان مسابقه ای را از دست بدهند و ببازند، اصلا نمی توان آنها را آرام کرد. مدام با خود حرف می زنند، فحش می دهند و به در و دیوار مشت می کوبند. این ویژگی ناشی از طمع این افراد برای بُرد بود. اگر در هر جایی حرص و طمع باشد، هنگام دستیابی به آرزوها، این ویژگی بسیار خوب و سازنده می شود.
  • رونالدو به شدت پرتلاش است. خیلی ها معتقدند رونالدو خستگی ناپذیر است. زمانی که زمان تمرین دیگر بازیکن ها تمام می شود، رونالدو کارش را شروع می کند. او با توپ روپایی می زند، زیگ زاگ می دود و… . در همین وب سایت کتاب اثر مرکب به شما معرفی شد.
  • رونالدو، مثال واضحی از تبدیل تلاش های منظم به نتایج فوق العاده است. مربی های او هر زمان رونالدو را می دیدند، در حال تمرین بود. به همین دلیل سرعت و قدرت بدنی بسیار زیادی دارد و استادِ شوت های پرقدرت و حرکات نمایشی در فوتبال است.
  • رونالدو، با هم تیمی هایش همکاری می کند. در ابتدا رونالدو توپ را نگه می داشت و آن را به کسی پاس نمی داد. زیرا می خواست به همه ثابت کند که بهترین و قدرتمندترین است. بعد از مدتی مربی هایش، او را متقاعد کردند که بهترین بازیکن ها کسانی هستند که با هم تیمی های خود همکاری می کنند و همگی با هم برای برنده شدن در مسابقه تلاش می کنند. از آن به بعد رونالدو با دقت به دیگر بازیکن ها پاس می دهد و به خوبی با آنها همکاری می کند.
  • رونالدو برای رسیدن به هدف، خود را بهبود می دهد و رفتارهایش را اصلاح می کند. در اوایل کار، رونالدو و نحوه بازی کردن او ایرادات بسیاری داشت. از آنجا که رونالدو بسیار مغرور بود، مربی هایش به سختی می توانستند او را متقاعد کنند. اما بعد از مدتی رونالدو فهمید باید کمی فروتنی به خرج دهد و توصیه های مربی حرفه ای خود را بپذیرد.

در نتیجه تلاشش را بیشتر از پیش کرد، خودش را بهبود داد و برنامه زندگی اش را برای رسیدن به اهدافش تنظیم کرد. او هر روز تمرین می کند و برای موفق شدن تمرکز می کند.

قلب رونالدو برای عشقش می تپد. رونالدو می گوید که فوتبال، همه زندگی و عشقش است. فوق العاده ترین هیجان و زندگی برای رونالدو، فوتبال است. به عقیده رونالدو، کسی که عشق زندگی اش را پیدا کند خوشبخت است. زیرا می داند برای چه زندگی می کند و می خواهد در چه زمینه ای موفق شود.

فوتبال، یک دوست خوب برای رونالدو است. دوستی که رونالدو از دل و جان برایش زمان می گذارد. قلب رونالدو واقعا برای رونالدو می تپد و همین موضوع باعث شده کریستین رونالدو به یکی از اعجوبه های دنیای فوتبال تبدیل شود.

در این نوشته شما با یکی از پرافتخارترین بازیکنان فوتبال دنیا کریستین رونالدو آشنا شدید. امیدوارم شما نیز عشق و علاقه واقعی خود را پیدا کنید و تند تند به سمت آن بروید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن