خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

چگونه بهره وری خود را افزایش دهیم؟ – ۵ روش افزایش بهره وری از زبان برایان تریسی

چگونه بهره وری خود را افزایش دهیم؟ - ۵ روش افزایش بهره وری از زبان برایان تریسیReviewed by وب آگاه on Dec 14Rating:

چگونه بهره وری خود را افزایش دهیم؟ بهره وری در کار بسیار اهمیت دارد. در این نوشته از وب آگاه به بررسی روش های افزایش بهره وری می پردازیم. جهت قوت بخشیدن به نکات عملی و کاربردی مربوط به این موضوع، ۵ روش افزایش بهره وری از زبان برایان تریسی را بررسی میکنیم.

 با دورشدن از دوران انقلاب صنعتی و وارد شدن به عصر کارآفرینی، افراد زیادی به این فکر افتادند که با وجود منابع محدود، با بیشترین بهره وری فعالیت کنند. اما به راستی بهره وری یعنی چه؟

بهره وری یعنی افزایش تعداد کارهای موثر در حداقل زمان برای انجام کار.

وقتی شما بتوانید کارهای مهم را در مدت کوتاهی انجام بدهید، گفته می شود که بهره وری شما افزایش یافته است.

اساتید بسیاری هستند که به آموزش روشهای افزایش بهره وری پرداخته اند و یکی از آنها «برایان تریسی» است. برایان تریسی بر این اعتقاد است که تفاوت میان انسان های موفق و ناموفق در نحوه استفاده آنها از وقت و منابع است.

چگونه بهره وری خود را افزایش دهیم؟ – ۵ روش افزایش بهره وری از زبان برایان تریسی

برایان تریسی به این سوال پاسخ می دهد.

۱- زشت ترین قورباغه را بخورید

قورباغه خوردن به معنای انجام دادن کاری سخت و طاقت فرسا اما مهم است. به عقیده برایان تریسی وقتی سخت ترین کارها را سریع انجام می دهید، خود را از ترس انجام دادنشان خلاص می کنید. مثلا اگر کار شما بازاریابی است و از برقراری تماس تلفنی خوشتان نمی آید، باید در ابتدای صبح تماس گرفتن را شروع کنید!

این کار چندین فایده دارد: اول اینکه آن کار را به تعویق نینداخته اید و از تلنبار شدن آن جلوگیری کرده اید، بار فکری و روانی زیادی از دوش شما برداشته می شود. بنابراین با خیال راحت می توانید به کارهای آسان تر خود بپردازید.

۲- برنامه ریزی کنید

قبل از شروع کار، برای انجام دادن آن برنامه ریزی کنید. با این کار در وقت و زمان خود صرفه جویی می کنید و انرژی خود را الکی هدر نخواهید داد. در ابتدای صبح زمان خوبی است تا برنامه ریزی کنید و کارهای مهم آن روز خود را بچینید.

۳- فقط به کارهای مهم بپردازید

شما انسان هستید، با توانایی ها و ظرفیت های محدود. اگر بخواهید همه کارها را انجام دهید به زودی از پا در می آیید. اگر کارهای غیر مهم و بی اهمیت را نادیده بگیرید، خیلی سریع تر و باکیفیت تر، کارهای مهم و با اهمیت خود را انجام می دهید. بنابراین برای افزایش بهره وری خود یاد بگیرید که از انجام بعضی کارها چشم پوشی کنید.

این مطلب را از دست ندهید :سخنرانی به روش برایان تریسی

۴- کمال گرا نباشید

به عقیده برایان تریسی، شما نمی توانید پیش از شروع کار تمام روندها و فرآیندهای آن را پیش بینی کنید. این عادت کمال گراها است که همیشه می خواهند موضوعات بی عیب و نقص باشند. برایان تریسی می گوید فقط باید شروع کرد و در هنگام عمل کردن اصلاحات را انجام داد. بنابراین شما در هر جایگاهی که هستید، از خودتان بیش از حد انتظار نداشته باشید.

مثلا از خودتان نخواهید که هر روز ۲۰ کار بزرگ انجام دهد! به جای آن سعی کنید کارهای کمتری را با بهترین کیفیت انجام دهید.

برای افزایش بهره وری زندگی خود را مدیریت کنید

وقتی روابط شما با همسر یا فرزندانتان مشکل دار باشد، خواه یا ناخواه در محل کار به آن فکر خواهید کرد. اگر می خواهید بهره وری خود را افزایش دهید، زندگی خود را باید مدیریت کنید. اگر مجرد هستید با والدین و دوستان خود خوش بگذرانید. اگر ازدواج کرده اید، در هفته زمانی را برای گذراندن با همسرتان کنار بگذارید. با فرزندانتان به تفریح بروید. مسئولیت های خود را در خانه به صورت کامل به جا بیاورید.

وقتی خانواده سالمی داشته باشید، برای موفق شدن انگیزه پیدا می کنید و از وجودشان انرژی مثبت می گیرید. روابط شما، نقش مهمی در کنترل درونی شما ایفا می کند. به همین دلیل باید مراقب خانواده و سبک زندگی خود باشید تا بهره وری شما بیشتر شود.

برایان تریسی معتقد است که این ۵ روش باعث افزایش بهره وری شما خواهد شد.

البته افراد موفق از روش های مختلفی مانند چرت در طول روز، گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش، نواختن ساز و درست کردن کاردستی برای افزایش بهره وری خود استفاده می کنند. مهم این است که شما روش مخصوص خودتان را پیدا کنید و برای بیشتر شدن بازدهی از همان روش استفاده کنید.

متشکرم از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید. شما هم می توانید با آموزش، مطالعه و پیگیری، در آینده نه چندان دور، موفقیت در زندگی را تجربه کنید و جزو ۵درصد افراد ممتاز جامعه باشید

وب آگاه مقالات زیادی در زمینه بهبود فردی، روانشناسی موفقیت ثروت، مقالات کسب و کار و… منتشر کرده است. بخوانید و از یادگیری لذت ببرید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن