دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

جادوی کار پاره وقت جیم ران – قسمت دوم تنظیم بادبان

کلید موفقیت و جذب ثروت - پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید

جادوی کار پاره وقت جیم ران - قسمت دوم تنظیم بادبانReviewed by وب آگاه on Jan 8Rating:

تنظیم بادبان

اتفاقاتی که در زندگی شما روی میدهند، مسیر زندگی شما را تعیین نمیکنند. بلکه این چگونگی برخورد شما با این وقایع است که آینده شما را میسازد. همه ما شبیه به یک قایق بادبانی در وسط دریا هستیم. این مسیر وزش باد نیست که مقصد ما را تعیین میکنند بلکه این قایقران و تنظیم بادبان است ک مسیر را معین میسازد. در این سری مقالات جادوی کار پاره وقت جیم ران با وب آگاه همراه باشید.

بادها برای همه ما به طور یکسان میوزند: باد سختی ها، باد فرصت ها، باد تغییرات! آنها حتی زمانی که قایق ما سروته شده است نیز میوزند. اما به خاطر داشته باشید، بادها برای همه ما به طور یکسان میوزند: باد اقتصاد، باد اجتماع، باد سیاست!

تفاوت فقط در زمان رسیدن و تنظیمات بادبان قایق شماست. نه بادی که میوزد ! موضوعی که اینجا مطرح میشود، یادگیری است. درس از تجربیات، به شما کمک میکند تا هر دفعه بهتر از دفعه ی پیش بادبان قایق را تنظیم کنید.

در کتاب جادوی کار پاره وقت جیم ران بیان میکند نخستین چیزی که در زندگی مالی تجربه کردم ورشکستگی بود ! و دومین چیزی که میخواستم بدست آورم، ثروت ! در اینگونه مواقع، عده ای به خود میگویند : “دیدی! دیگر نمیتوانیم برنامه هایمان را عملی کنیم. فلان حزب قدرت را به دست گرفته و سیاست های اقتصادی دولت در حال تغییر است.”

بگذارید نکته ای را به شما یادآور شوم: تغییر و تحول در نحوه ی زندگی، اساسا به سیاست وابسته نیست. زمانی نگرش من به زندگی تغییر کرد که با خودم گفتم : ” جیم! ۶ سال کاری تو گذشت و هیچ اتفاق مهمی در زندگی ات نیفتاد. حالا باید حال و هوای گذشته را عوض کنی و نظم و مقررات جدیدی را برای آینده ات وضع کنی !”

با همین طرز فکر زندگی من دگرگون شد. حال فکر میکنید چه کسانی میتوانند اینگونه متحول شوند؟ جواب خیلی آسان است : همه !

کلید موفقیت و جذب ثروت – پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید 

اگر میخواهید تغییر کنید باید به شما بگویم که امروز وقتش رسیده است که ۲ سال آینده شما، اساسا با ۲ سال گذشته ی شما متفاوت شود. تنها کافی است به طور درونی و قلبی در پی دست یابی به آرزوهایتان باشید. به خاطر داشته باشید که آینده شما نوشته نشده است و هیچ قانونی برای نرسیدن به آرزوهایتان وجود ندارد. پس آینده تان را خودتان تعیین میکنید و این چیزی است که آن را فرصت مینامیم.

میدانید چرا اغلب مردم هیچگاه اتفاق مهمی در زندگی شان نمی افتد؟

چون آنها هرگز به دنبال جواب ” چگونه میتوانم زندگی کنم ؟”  نبوده اند. در این زمینه کتابی نخوانده اند، کلاسی نرفته اند، در سمیناری شرکت نکرده اند. اگر باور دارید روالی که برای زندگی خود انتخاب کرده اید، مناسب است و چیز بیشتری از زندگی نمیخواهید، پس انتخاب شما این است و مجبورید از آن احساس رضایت کنید !

این مقاله را از دست ندهد : جادوی کار پاره وقت – مهارتهایی که یک کار آفرین برتر باید بداند 

 

هر کسی میتواند براساس انتخاب خود زندگی کند. ولی من به شما میگویم اگر بخواهید میتوانید دو سال آینده را کاملا متفاوت از دو سال گذشته بسازید . فقط کافیست دستورالعمل لازم را در زندگی خود به کار ببرید.

اگر مانند انسان های تاثیرگذار به مسائل توجه نکنیم، اگر شنونده خوبی نباشیم و دشواری دشواری فرصت ها را نپذیریم مطمئن باشید در ۱۰ سال آینده هم مانند ۱۰سال گذشته، بعد از شب، روز و بعد از پاییز، زمستان فرا میرسد و چیزی تغییر نخواهد کرد !

شانس و فرصت همواره با دشواری عجین است. هرچندگاهی فرصت ها بیشتر از دشواری ها و گاهی دشواری ها بیشتر از فرصت ها به نظر میرسند . ولی مجموع این ترکیب تغییری نخواهد کرد.

برای رسیدن به این هدف لزومی ندارد آدم خاصی باشید

فکر نکنید برای ایجاد تحول بی تجربه و خام هستید. هنگامی که این مسائل برای شما درونی شود توانایی پیش بینی مسائل و آماگی مواجهه با آن ها را به دست خواهید آورد.

جادوی کار پاره وقت - جیم ران
جادوی کار پاره وقت – جیم ران

در سال های اولیه شروع فعالیت ام امیدوار بودم که سیاست های دولت تغییر کند، قوانین مالیاتی عوض شوند، وضعیت اقتصادی بهتر شود و یا رئیسم سخاوتمندتر شود! من آرزو داشتم همه چیز عوض شود! ولی مربی ام گفت : ” برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی، این تو هستی که باید تغییر کنی . نخواه که مسائل آسان تر شوند، تلاش کن تو توانمندتر شوی”

این موضوع یکی از درس های بزرگ زندگی من شدنخواه که مسائل آسان تر شوند و مشکلات کمتری داشته باشی بلکه تلاش کن توانمندتر شوی و مهارت های بیشتری کسب کنی !”

هیچگاه نخواهید چالش های کمتری داشته باشید بلکه خرد و آگاهی بیشتری پیدا کنید. همواره  آماده رویارویی با چالش ها باشید. زیرا بدون آنها هرگز رشد نخواهید کرد . بدون دست و پنجه نرم کردن با این چالش ها هرگز ثروتمند نمیشوید. درک چالش ها کلید وسعت دادن آگاهی و خرد شماست تا بتوانید بر آنها چیره شوید.

سخن آخر اینکه باور داشته باشید : ” انسان قادر به انجام کارهای شگفت انگیز است. به شرط اینکه از اتفاقات آینده نهراسد و رویاهایش را دنبال کند ! “

قانون نسبت ها

اصل دیگری که در بازاریابی شبکه ای آموختم ” قانون نسبت ها ” بود.

اگر شما کاری را به دفعات  انجام دهید درصد نسبت از کل پدیدار میشود. حال این موضوع را با یک مثال توضیح میدهم.

اگر شما به ۱۰ نفر پیشنهاد دهید به احتمال زیاد یک نفر به شما جواب مثبت خواهد دادد . از اینجاست که درصد نسبت از کل پدیدار میشود. اگر با ۱۰ نفر صحبت کنید میتوانید نظر مثبت ۱ نفر را جلب کنید. اگر با ۱۰ نفر دیگر صحبت کنید شانس شما برای جذب یک نفر دیگر بسیار بالاتر خواهد بود. این شروع بسیار خوبی خواهد بود و میتوانید با هر کسی به رقابت بپردازید.

فراموش نکنید که میزان بازدهی و موفقیت هر کسی  بستگی  به درصد نسبت از کل معرفی های آن شخص دارد. به عنوان مثال فرض کنید من تازه وارد یک شبکه بازاریابی شده ام و میتوانم از هر ۱۰ نفر، ۱نفر را متقاعد کنم در حالیکه شما مدتهاست در این شبکه مشغول به فعالیت هستید.

ولی اگر یک مسابقه ۳۰ روزه داشته باشیم من شما را شکست خواهم داد.! ممکن است از خودتان بپرسید چگونه مرا شکست میدهی ؟ جواب این است : ” شما به خاطر داشتن آشنایی و اعتبار قبلی، تنها با ۱۰ نفر از آشنایانتان  صحبت میکنید و شاید حتی  ۹ نفر را متقاعد سازید. ولی من با ۱۰۰ نفر صحبت میکنم و ۱۰ نفر را متقاعد میسازم. اینگونه است که من شما را شکست خواهم داد ! “

من این کار را به ۲ دلیل انجام میدهم : نخست اینکه صادقانه دلم میخواهد ببرم. دوم اینکه میخواهم شما ببازید ! و این موضوع قسمت شرافتمندانه کار من است !

لابد میپرسید چرا شرافتمندانه ؟ چون شما از باختهای خود بیشتر از بردهایتان یاد میگیرید و من میخواهم به شما فرصت این تجربه را بدهم . بدین روش است که قانون نسبت ها نتیجه میدهد. زمانی که این قانون را فهمیدم با بالا بردن ” نتایج عددی ” ، ” فقدان مهارت های لازم ” را جبران کردم. حال سئوال اینست که چه کسی قادر به انجام این کار است؟ پاسخ آسان است : “همه ” .

هر کسی که میل به پیشرفت داشته باشد میتواند از عهده کار براید . برای رسیدن به این هدف لزومی ندارد آدم خاصی باشید. 

این سری مقالات از کتاب جادوی کار پاره وقت جیم ران انتخاب شده اند . تاکنون چندین مقاله از قسمتهای مهم این کتاب در وب آگاه منتشر شده است .

این مقاله آموزنده و کاربردی ادامه دارد …

اشتراک در خبرنامه موفقیت و ثروت وب آگاه

لطفا کمی صبر کنید

از عضویت شما سپاسگزاریم. در وب آگاه می آموزیم شادتر موفق تر و ثروتمندتر زندگی کنیم

لطفا نظرات خود را در پایین همین مقاله با ما درمیان بگذارید. آیا مایلید مجموعه مقالات کاربردی و عملی با موضوع “جادوی کار پاره وقت جیم ران ” و “کلید موفقیت و جذب ثروت – پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید” ادامه یابد ؟

به این نوشته امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.5 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

1
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
Arman

سلام
از مقاله جالب و خواندنی شما متشکرم. خیلی از مقالات سایت شما را خواندم . اکثر مقالات آگاهی و انگیزه را بالا میبرند.
مرسی

بستن