دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

جادوی کار پاره وقت جیم ران

کلید موفقیت و جذب ثروت - پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید

جادوی کار پاره وقت جیم رانReviewed by وب آگاه on Jan 4Rating:

جادوی کار پاره وقت جیم ران (جیمز ران)جیم ران به عنوان یکی از تاثیرگزارترین مربیان آموزش ثروت و موفقیت در حال حاضر آمریکا، از کلید موفقیت و جذب ثروت سخن میگوید : پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید . در این سری نوشته های عمیق و آموزنده از جیم ران با وب آگاه همراه باشید.

ا.جیم ران (جیمز ران) (E. James Rohn )   معروف به جیم ران در مزرعه ای واقع در شهر آیداهو در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. وی دانشجوی انصرافی دانشکده براون ایالت مینسوتای آمریکاست. وی به مدت چهل است که به دیگران موفقیت، ارتقاء شخصی، رفتارشناسی انسان ، ارتبا موثر و موفقیت تجاری را آموزش میدهد. جیم ران تا به حال به طور مستقیم و غیر مستقیم ۴ میلیون نفر را در سراسر دنیا آموزش داده است .

از شاگردان او میتوان آنتونی رابینز، برایان تریسی، را نام برد. وی به عنوان یکی از بزرگترین متفکران و فیلسوفان تجاری زمانه ما شناخته میشود.او همچنین به صدها نفر از مدیران عالی رتبه بزرگترین شرکتهای آمریکایی آموزش داده است.

اگرچه اکنون جیمز ران ۷۵ سال سن دارد ولی همچنان به فعالیتهای آموزشی خود در دنیا ادامه میدهد. او علاوه بر آمریکا سمینارها و کارگاههای آموزشی بسیاری در اروپا، آسیا، استرالیا و افریقا برگزار کرده است. در سال ۱۹۸۵ میلادی از طرف انجمن سخنرانان ملی به عنوان بهترین و حرفه ای ترین سخنران سال موفق به دریافت جایزه CPEA   شد.

جیم ران در سن ۳۱ سالگی با ورود به صنعت بازاریابی شبکه ای به ثروت عظیمی دست یافت و هم اکنون جزو ۱۰ مربی برگزیده ی این صنعت در دنیا به حساب می آید.

جادوی کار پاره وقت  ← داستان موفقیت جیم ران از زبان خودش :

هنگامی که متوجه شدم میتوان در اذای انجام کار، درآمد کسب کرد مهارتهای چندانی نداشتم. مثلا میدانستم چگونه میتوان شیر گاو را دوشید اما میدانستم که از این طریق نمیتوان پول زیادی بدست آورد تا اینکه با بازاریابی شبکه ای (Network Marketing ) آشنا شدم.

با این کار پاره وقت میتوانستم پله های ترقی را یکی پس از دیگری بپیمایم. این سیستم بی اغراق زندگی ام را برای همیشه به طور بنیادین متحول کرد.

در حال حاضر بزرگترین وظیفه من درمیان گذاشتن چگونگی رشد و موفقیت در بازاریابی شبکه ای با مردم سراسر دنیاست. چون فلسفه ای حاکم برآن است که باعث کارآمدی این سیستم میشود.

مادرم به من تغذیه و بهداشت درست را آموخت و من از این دانش بهره مند شدم. این دانش از مادربزرگ و پدربزرگم به مادرم انتقال داده شده بود و او نیز به نوبه خود این آموخته ها را به من یاد داد  و من نیز این آموخته ها را به فرزندانم یاد دادم.

بنا به گفته پزشکان، مادرم با استفاده از تغذیه صحیح و رعایت اصول بهداشتی حداقل ۲۰ سال به عمر طبیعی خود افزود. همانطور که مطالعه و رعایت تغذیه مناسب باعث سالم زندگی کردن میشود، یکی از بهترین ویژگیهای سیستمی که پیش رو دارید توجه کامل و درگیر شدن با آن است.

در این سیستم شما یاد میگیرید و یاد میدهید که چگونه میتوان زندگی بهتری داشت. شما میتوانید برای فرزندان خود زندگی بهتری فراهم کنید. بنابراین داشتن فلسفه شخصی در این زمینه بسیار مهم است. ” چیزی که شما به آن باور دارید و شما را در قرن بیست و یکم یاری خواهد کرد” . در اینجا میخواهم چند مورد از فلسفه های شخصی خود را که زندگی ام را برای همیشه تغییر داد با شما در میان بگذارم.

  • نخستین اصل این است : ” سود بردن بهتر از مزد گرفتن است “

جادوی کار پاره وقت جیم ران
جادوی کار پاره وقت جیم ران

هنگامی که این مسئله را درک کردم توانستم ثروتمند شوم. هیچکس در دبیرستان این نکته را به من نگفته بود. من یک سال و نیم به دانشگاه رفتم ولی هیچگاه سخنی در این مورد نشنیدم . بیست و پنج ساله بودم و هیچ پولی نداشتم! من بی چیز نبودم فقط پول نداشتم.!

منظور من از بی چیزی یعنی نداشتن توانایی، مهارت، میل به پیشرفت، انگیزه و همت است . در همین حال بود که اصل ” سود بردن بهتر از مزد گرفتن است ” را شنیدم . طبق این اصل ” حقوق گرفتن باعث گذران زندگی میشود که البته این به نوبه خود خوب است ولی سود بردن باعث ایجاد ثروت میشود و این فوق العاده است “

حال مکانیزم فعالیت در این اصل را میبینید : سرمایه زیادی برای شروع این تجارت سودآور لازم نیست. من به بچه ها یاد میدهم چگونه با ۲دوچرخه ای که دارند یکی را سوار شوند و دیگری را کرایه دهند. سئوال این است  که چه مدت طول میکشد تا آنها با این سرمایه کم سود کنند ؟

آنها با کمی ابتکار در مسیر ایجاد سود قرار میگیرند. خود من زمانی که شروع به کار کردم معرفی کننده  کالایی به نام باندا وایدا (Banda Vida ) بودم. مربی ام آقای شف (Shoaff) به من گفت : تو میتوانی با جادوی کار پاره وقت ،فعالیت خود را شروع کنی و دیگر مجبور نیستی تمام وقت کار کنی. من شغلی تمام وقت داشتم و به طور  پاره وقت کار میکردم آنهم به منظور سود بردن و نه مزد گرفتن.

شاید باور نکنید که این راهی ساده برای ایجاد ثروت باشد ! باورتان نمیشود زمانی که برای سود و ثروت کار میکنید و نه برای پرداخت کرایه خانه ، صبح را با چه انرژی آغاز میکنید! شما با کارکردن در این سیستم شانس بزرگی برای ثروتمند شدن دارید.

با خودم مرور میکنم که الان شغلی تمام وقت دارم و به طور پاره وقت هم برای ثروتمند شدن فعالیت میکنم . اما زمان زیادی نخواهد گذشت که به طور تمام وقت برای ایجاد ثروت کار خواهم کرد.

جادوی کار پاره وقت

نخستین هدف من در آغاز فعالیت این بود که میخواستم سودی که از کار پاره وقت دست می آورم برابر با درامد حاصل از شغل ثابتم باشد. این مطلب جادوی کار پاره وقت نامیده میشود. کافی است فقط ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته وقت صرف جادوی کار پاره وقت کنید.

اگر کارتان را درست انجام دهید و برخی از مهارتها و تکنیک ها را یاد بگیرید، خیلی طول نخواهد کشید که درآمد حاصل از کار پاره وقت ” به منظور ثروتمند شدن ” با درامد حاصل از شغل تمام وقت شما برابر میشود.

با درنظر داشتن این هدف، روشی که همیشه برای دعوت افراد از آن استفاده میکنم اینگونه است :

من یک کار پاره وقت برای ایجاد ثروت پیدا کرده ام که با آن به اندازه شغل تمام وقت پول در می آورم. دوست دارید داستان من را بشنوید ؟ این داستان واقعا جالب است !

هدف دوم من این بود که شغل تمام وقت ام را داشته باشم و ضمنا بتوانم با  پاره وقت کارکردن برای ایجاد ثروت، دو برابر پولی که از شغل ثابتم درمی آورم کسب کنم. با این هدف، افراد را اینگونه دعوت میکنم : من یک کار پاره وقت ، با موقعیت منحصر به فرد برای ایجاد ثروت پیدا کرده ام و توسط آن هم اکنون دو برابر شغل تمام وقت ام درامد دارم. دوست دارید داستان مرا بشنوید !

هیچ کس نمیتوانست در برابر این دعوت مقاومت کند و یا حداقل نگاهی به آن نیاندازد. من در آن زمان بر سر یک دو راهی قرار داشتم. از طرفی به واسطه شغل پاره وقت ام، دو برابر شغل تمام وقت ام پول در میآوردم. از طرفی از خودم میپرسیدم که چرا بر سر کار تمام وقتم نروم. در نهایت با بی میلی شغل تمام وقتم را رها کردم. حالا میتوانید هیجان و شوق اینکه به طور تمام وقت برای ایجاد ثروت تلاش میکنم را تصور کنید.

بگذارید کار پاره وقت جادویش را به شما نشان دهد!

چیزی که اینجا به چالش کشیده میشود سبک زندگی شماست . درامد خیلی زیادی لازم نیست تا زندگی شما به طور اساسی تغییر کند. تنها هزار دلار درامد بیشتر در ماه کافیست. لزوما پول نیست که زندگی شما را تغییر میدهد. بلکه نحوه استفاده شما از پول، زندگیتان را متحول میکند.

  به همین خاطر کار پاره وقت واقعا ارزشمند است. چون میتواند نحوه و سبک زندگی هر شخص را تغییر دهد. همین موضوع موجب جذب مشتریان میشود. توجه کنید اگر این هزار دلار درامد بیشتر در ماه ناشی از یک شغل تمام وقت بود، کسی به داستان شما گوش نمیداد !

نخستین هزار دلاری که از کار پاره وقت به دست می آورید، زندگی شما را به تغییر وامیدارد. آن موقع است که همه میخواهند داستان شما را بشنوند. چون برای مردم این سئوال پیش می آید که شما چه کاری دارید انجام میدهید. اینگونه بود که من کار بازاریابی شبکه ای را آغاز کردم.

 

این مقاله آموزنده و پرمحتوی ادامه دارد …

اشتراک در خبرنامه موفقیت و ثروت وب آگاه

لطفا کمی صبر کنید

از عضویت شما سپاسگزاریم. در وب آگاه می آموزیم شادتر موفق تر و ثروتمندتر زندگی کنیم

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. آیا مایلید مجموعه مقالات کاربردی و عملی با موضوع “جادوی کار پاره وقت جیم ران ” و “کلید موفقیت و جذب ثروت – پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید” ادامه یابد ؟

به این نوشته امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.65 ( 2 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن