دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

مهارتهایی که یک کار آفرین برتر باید بداند – کار گروهی : بیایید باهم کار کنیم

جادوی کار پاره وقت جیم ران - کلید موفقیت و جذب ثروت پاره وقت کار کنید

مهارتهایی که یک کار آفرین برتر باید بداند - کار گروهی : بیایید باهم کار کنیمReviewed by وب آگاه on Jan 27Rating:

در این سری مقالات وب آگاه تجربه های جیم ران مربی موفقیت و کار آفرینی را به اشتراک میگذاریم. در این نوشته ها رموز موفقیت جیم ران را از زبان خودش میشنویم. چندین مقاله در زمینه کار آفرینی و ضرورت داشتن کار پاره وقت در وب آگاه منتشر شد . در این قسمت در مورد ضرورت کار گروهی صحبت خواهیم کرد.

کار آفرینی – بیایید با هم کار کنیم !

مهارت دیگری که یادگیری آن سود سرشماری را نصیبم کرد، سازمان دهی بود. هنگامی که چند نفر با یکدیگر شروع به کار می کنند، شما پی به جادوی این مسئله می برید. آری! این که آدم ها بتوانند با یکدیگر کار کنند، سحر آمیز آست !

هر چند این موضوع، چالش بر انگیز نیز می باشد. مانند زمانی که چند تن از اعضای خانواده ی شما بخواهند با هم کار کنند. این که زن و شوهر ی با هم کار کنند، چالش بزرگیست. ولی در صورت اتفاق، معجزه پدیدار می شود. هر چیز سحرآمیز، چالش برانگیز است.

اما زمانی که شما نمی دانید این چالش برای چیست، آنجاست که معجزه اتفاق می افتد. بگذارید نقل قولی از کتاب مقدس بیاورم. کتاب مقدس می گوید:” هنگامی که دو یا سه نفر، در قصد مشترکی توافق داشته باشند، آنگاه هیچ چیز، غیر ممکن نخواهد بود. ” 

مطلبی که من همیشه به کودکان، در رویارویی با چالش ها آموزش می دهم، این است: “بیا برویم انجامش بدهیم!” نه اینکه برو انجامش بده.

اگر دو یا سه نفر با قصد مشترکی بخواهند کاری را انجام دهند و به عبارت دیگر کار آفرینی کنند، دیگر هیچ چیز غیر ممکن نخواهد بود.     

   کار کردن با یکدیگر به سازماندهی نیاز دارد.هنگامی که هر کسی بخواهد مستقل از دیگری عمل کند، چالش ها زیادتر می شوند. در کار آفرینی و کسب و کار نیز،کار کردن با افراد مختلف، چالش بر انگیز ،اما نتیجه بخش است.اگر از عهده کاری به تنهایی بر می آیید، انجامش دهید. اما به خاطر داشته باشید که قدرت عظیمی در کار کردن با دیگران وجود دارد.

این مطلب را از دست ندهید : جادوی کار پاره وقت جیم ران – کلید موفقیت و جذب ثروت پاره وقت کار کنید   

قدرت در کار گروهی 

عامل دیگری که در کار کردن با دیگران به شما قدرت می دهد،بیان نقاط قوت یکدیگر است. مثلا، اگر من یک عضو تازه وارد باشم و شما معرف من باشید، بیان نقاط قوت من توسط شما در یک جمع، باعث رشد و حرکت من خواهد شد و از من، انسان جدیدی خواهد ساخت.

بیان نقاط قوت دیگران، بسیار قدرتمند است. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنم با یکدیگر کار کنید. هر چند به تنهایی کار کردن نیز خوب است. ولی هر انسان آگاهی می تواند تشخیص دهد که منفعت در چیست! با سازمان دهی کارها، پول بیشتر و نتایج مطلوب تری را می توان کسب کرد. منفعت من، در این نکته بود.

نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنم تشویق کردن است. زمانی از یک شرکت قدر دانی می شود که آن شرکت، قدم های بزرگی را در مسیر پیش رفت برداشته باشد. در حالی که شما به خاطر قدم های کوچک روبه رشد خود، می توانید مورد قدردانی قرار بگیرید. تشویق کردن افراد به خاطر روند روبه رشد آنها، یکی از اسرار تجارت به حساب می آید.

هر چند این تشویق ها ممکن است در حد یک قدردانی ساده در جمع، و یا معرفی و تمجید از آن فرد باشد.ولی همین مقدار نیز موثر و تاثیرگزار است . پس می توان فهمید که تشویق کردن، چگونه بر دیگران تاثیر می گذارد و اگر آن را به درستی به کار بریم، می توانیم تجارت خوبی را انجام دهیم. تشویق کردن باعث ترغیب افراد به انجام کارهایی می شود که آن ها را در حالت معمول، انجام نمی دهند.

در تجارت، آنچه که از پول با اهمیت تر است، ابتکار و خلاقیت  می باشد.

هر شخصی، قادر به انجام کارهای منحصر به فردی است که فقط خود از عهده ی آن بر می آید. به شرط آنکه بدانید چگونه وی را به انجام آن کار، ترغیب نمایید! این جاست که جادوی ابتکار، نقش مهم تری از پول و در آمد را ایفا می کند. 

بهترین جا برای به کارگیری خللاقیت، در معرفی محصولی منحصر به فرد، جذب مشتریان، تربیت بازار یابهای شبکه ای و … است. ابتکار یعنی یافتن راه حلی دیگر. اگر راهی جواب نداد، راه دیگری بیابید. شما با کمی ابتکار، می توانید راهی برای ثروتمند شدن بیابید. جمله کلیدی و کلام آخر، این است: بشر قادر است تمام آرمانهای خود را محقق سازد؛ چرا که این آرمانها به وجود آمده اند تا در انسان، انگیزش و پویایی ایجاد کنند.

این سری مقالات آموزنده و کاربردی ادامه دارد. لطفا در پایین همین صفحه نظر بگذارید و بگویید چرا کشور ما به کار گروهی اهمیت چندانی نمیدهد و نتیجه فردگرایی در انجام امور چه میشود ؟

این مطلب را از دست ندهید : چطور با کمترین سرمایه اولیه کار آفرینی کنیم ؟

اشتراک در خبرنامه موفقیت و ثروت وب آگاه

لطفا کمی صبر کنید

از عضویت شما سپاسگزاریم. در وب آگاه می آموزیم شادتر موفق تر و ثروتمندتر زندگی کنیم

امتیاز کاربران: 4.4 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن