دانلودهای رایگانمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

مهارتهایی که یک کار آفرین برتر باید بداند – پرورش مهارتها

جادوی کار پاره وقت جیم ران - کلید موفقیت و جذب ثروت

مهارتهایی که یک کار آفرین برتر باید بداند - پرورش مهارتهاReviewed by وب آگاه on Feb 21Rating:

قسمتهایی از  کتاب جادوی کار پاره وقت جیم ران (جیمز ران) – جیم ران به عنوان یکی از تاثیرگزارترین مربیان آموزش ثروت، موفقیت و کار آفرینی در حال حاضر آمریکا، از کلید موفقیت و جذب ثروت سخن میگوید : پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید . در این سری نوشته های عمیق و آموزنده از جیم ران با وب آگاه همراه باشید. در این نوشته ها رموز موفقیت جیم ران را از زبان خودش میشنویم.

چندین مقاله در زمینه کار آفرینی و ضرورت داشتن کار پاره وقت در وب آگاه منتشر شد . در این قسمت در مورد ضرورت پرورش مهارتها صحبت خواهیم کرد.

تجربه فعالیت در بازار رسانی شبکه ای، منجر به کسب مهارت های جدیدی در من شد. نخستین مهارتی که تغییری شگرف در زندگی من ایجاد کرد، مشتری یابی و فروشندگی بود. فروشندگی کار آسانی است، زیرا یک عمل تکنیکی محسوب نمی شود.

عملی تکنیکی است که در آن، راجع به نحوه کارکرد چیزی صحبت شود. در حالی که در عمل فروش، شما به سادگی تنها محصولتان را معرفی می کنید. اگر راجع به یک محصول منحصر به فرد صحبت می کنید، حتما درباره ی قابلیت هایش توضیح دهید. شخص مقابل را قانع کنید که در این محصول، بهترین محصول است و اینجاست که مشتری، حاضر به خرید محصول می شود. این، هنر ساده ی فروشندگی است!

در تجارت، سهیم شدن اطلاعات مسئله بسیار مهمی است. زیرا با مشتری، در رابطه با محصولی که خودتان استفاده می کنید و نظرات موافق کسانی که از این محصول استفاده کرده اند، سهیم می شوید. ما راجع به مهارت های فنی پیشرفته ی یک سفینه فضایی صحبت نمی کنیم. تنها درباره سهیم شدن اطلاعات و کاربرد مناسب آن، به منظور جلب نظر مثبت دیگران در این تجارت، صحبت می کنیم.

این مطلب را از دست ندهید: جادوی کار پاره وقت قسمت اول

هنگامی که من فروشندگی را یاد گرفتم، درآمد من، ۵ برابر شد! جریانی از موفقیت و جذب ثروت به زندگی ام سرازیر شد. مشتری یابی و فروشندگی، زیر بنایی بود برای ساختن یک زندگی حرفه ای و موفق، پس تا اینجا من دو مهارت کسب کرده بودم: “دوشیدن شیر گاوها” و “فروشندگی”.

مهارت دیگری که در ضمن انجام کار پاره وقت آموختم و زندگی مرا متحول ساخت، مهارت “جذب افراد تازه” و معرفی یک فرصت درآمدزا به آنها بود. فراگیری این که چگونه افراد را دعوت و جذب کنم.

اصولا دو نوع معرفی وجود دارد: معرفی رسمی و معرفی غیررسمی. یکی از مهمترین بخشهای جذب افراد تازه، پیگیری می باشد. شما باید برای هر فرد تازه هم پدر باشید هم مادر! تغذیه ی به وسیله ایده های سازنده، محافظت و کمک در دفاع از صداهای معترض بیرونی که سعی در خارج کردن شما از راهتان را دارند! به این موضوع حمایت کردن می گویند.

در دنیای کار آفرینی حامی بودن و حمایت کردن یعنی برای افراد پلی باشیم میان تاریکی و نور، میان شک و باور، میان جهل و آگاهی، میان عدم اعتماد به نفس و رسیدن به اعتماد به نفس، میان از سایه به سوی نور خورشید حرکت کردن. این یکی از هیجان انگیزترین جایگاه هایی است که شما می توانید در صنعت بازار یابی شبکه ای به دست آورید.

هنگامی که شما این نقش پل را برای افراد تازه ایفا می کنید، جادوی جذب افراد تازه پدیدار می شود. شما به پرسش های آنها پاسخ می دهید و کمک می کنید تا بتوانند از این پل عبور کنند. شما توانایی های آنها را پیش از آن که خودشان بتوانند درک کنند، در آن ها تشخیص می دهید و شما این اطمینان را به آنها می دهید که می توانند فراتر از چیزی که هستند باشند و بدین سبب آنها چیزی بیشتر از آن چه که دارند، به دست می آورند.این یکی از بزرگترین هنرهایی است که در دنیا وجود دارد.

مطلب هیجان انگیز در مورد این هنر آن است که در آمد سرشاری را می تواند برای شما ایجاد کند. چرا که شما هم اکنون در حال عمل کردن به نکته ی منحصر به فردی هستید که در کتاب مقدس نیز به آن اشاره شده است!

این موضوع چیزی نیست جز راز دست یابی به ثروت! به این راز ، نخستین بار در کتاب مقدس اشاره شده است. در کتاب مقدس، سوالی مطرح شده است، با این عنوان که چگونه می توانیم به بزرگی و عظمت دست پیدا کنیم؟ پاسخ کتاب مقدس به این سوال، این است: با ثروتی بی کران، عزت نفسی بالا، تاثیر گذاری زیاد، سرشناسی و خوش نامی.

این سوال راهکاری است برای دست یابی به عظمت شخصی که توسط حضرت مسیح مطرح شده است: راهی بیابید تا با آن بتوانید به انسان های زیادی خدمت کنید. زیرا که خدمت به عده ی زیادی از انسانها، شما را به سوی بزرگی و عظمت هدایت می کند!

ممکن است عده ای به این مطلب علاقه نداشته باشند، ولی کسانی که علاقه دارند، آن را همیشه به یاد داشته باشند.کلید موفقیت و جذب ثروت همین است.  ممکن است عده ای بگویند حداکثر کاری که من می توانم انجام دهم این است که تنها رتق و فتق امور خودم بپرداز م! البته این موضوع کاملا قابل قبول است. اما شما از این طریق به بزرگی و عظمت دست پیدا نمی کنید!

ممکن است کسی بگوید من خودم کلی صورت حساب دارم که باید پرداخت کنم و دیگر نمی توانم نگران پرداخت صورت حساب دیگران باشم! همان طور که گفتم، این طرز برخورد، اصلا ایرادی ندارد. اما تاکید می کنم که با این نوع نگاه، هرگز به بزرگی دست پیدا نخواهید کرد.

بزرگی یعنی انسان های دیگر را حمایت کنیم تا بتوانند صورت حساب های خود را پرداخت کنند! هنگامی که شما دیگران را حمایت می نمایید، آنگاه به سادگی می توانید صورت حساب های خود را نیز پرداخت کنید و مسئله ی انجام تعهدات مالی شما در این میان، دیگر اصلا به چشم نخواهد آمد.

اگر میخواهید در دنیای کار آفرینی موفق باشید، دیگران را در حل مشکلات شان یاری دهید. چرا که اگر این کار را انجام دهید، مشکلات شما نیز حل می شوند. کلید دست یابی به بزرگی، همان طور که حضرت مسیح آموزش داده است، یافتن چنین راه کاری است. بسیاری از مردم علاقه دارند که به دیگران خدمت کنند، ولی راه کار مناسبی برای این موضوع ندارند.

 مطلب هیجان انگیز در مورد این تجارت، این است که شما راهی برای خدمت به سایر افراد دارید. این که از این امکان استفاده نمایید یا نه، دیگر به خودتان مربوط است.این دیگر با شماست که از این راه کار، ثروت زیادی بدست آورید یا نه.

موفقیت، بستگی به میزان تمایل هر شخص، در پیشرفت دارد. سیستم بازار یابی شبکه ای، به علت ارایه ی بازار رسانی یکسان و محصولاتی یکسان، برای همه یکسان است. تفاوت، تنها در نگرش هر شخص و میزان تمایل وی در پیشرفت است.

اهداف و بلند پروازی های شما هر چه که باشند، برای رسیدن به آنها، راه کارها و ابزارهای لازم را دارید. راه کار مهم این است: تا جایی که می توانید، به دیگران خدمت کنید. 

موضوع هیجان انگیز در جذب افراد تازه این است که به هر علتی که شما وارد سیستم شده اید، اکنون توانایی تاثیرگذاری مستقیم و غیر مستقیم روی ده ها و یا شاید صدها انسان را دارید. بسیاری از کسانی که شما روی آنها تاثیرگذار هستید نیز به نوبه خود، به طور مستقیم و غیر مستقیم، بر زندگی هزاران انسان دیگر تاثیر می گذارند.

شما به هر اندازه روی انسان ها تاثیر بگذارید، به همان اندازه نیز در آمد کسب می کنید. ولی راز دست یابی به بزرگی، همان طور که در کتاب مقدس است، خدمت به عده ی زیادی از انسان ها است.

یکی از دیدگاه های زیگ زیگلر،(Zig Zigler) که در راستای کلام کتاب آسمانی می باشد، این است: اگر به تعداد کافی، مردم را در جهت رسیدن به خواسته هایشان حمایت کنید، آنگاه شما نیز می توانید به خواسته های خود برسید!

این که شما می خواهید به خواسته های خود برسید، منفعت شخصیست که در جای خود، کاملا قابل قبول است و اگر می خواهید منافع شخصی خود را در مسیر سازنده ای قرار دهید، حمایت کنید تا دیگران بتوانند به خواسته ها و اهداف شان دست پیدا کنند. پس تا این جا، من سه مهارت کسب کرده بودم: “دوشیدن شیر گاوها”، “فروشندگی” و “جذب افراد تازه” .

هر کسی که میل به پیشرفت داشته باشد میتواند از عهده کار براید . برای رسیدن به این هدف لزومی ندارد آدم خاصی باشید. 

ادمه این مقاله آموزشی : جادوی کار پاره وقت – بیایید با هم کار کنیم 

لطفا نظرات خود را در پایین همین مقاله با ما درمیان بگذارید. آیا مایلید مجموعه مقالات کاربردی و عملی با موضوع “جادوی کار پاره وقت جیم ران ” و “کلید موفقیت و جذب ثروت – پاره وقت کار کنید تمام وقت ثروت خلق کنید” ادامه یابد ؟

اشتراک در خبرنامه موفقیت و ثروت وب آگاه

لطفا کمی صبر کنید

از عضویت شما سپاسگزاریم. در وب آگاه می آموزیم شادتر موفق تر و ثروتمندتر زندگی کنیم

 

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
برچسب ها

نوشته های مشابه

1
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
محمدرضا

سلام.
مقاله جالبی برام بود. دو نکته که توی این مقاله خیلی برام جالب بود اینه که اولا جیم ران در توضیحات خودش به کتاب مقدس اشاره کرده. دوم اینکه اومده در کتاب مقدس، سوالی مطرح شده است، با این عنوان که چگونه می توانیم به بزرگی و عظمت دست پیدا کنیم؟ پاسخ کتاب مقدس به این سوال، این است: با ثروتی بی کران، عزت نفسی بالا، تاثیر گذاری زیاد، سرشناسی و خوش نامی.
خیلی جالبه . فکر نمیکردم توی کتاب مقدس اینقدر به کسب ثروت بیکران اهمیت داده باشه. جالبه .

مرسی از مقاله خواندنی و آموزندتون

بستن