خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشی

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟ – بایدها و نبایدهای رسیدن به موفقیت

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟ - بایدها و نبایدهای رسیدن به موفقیتReviewed by وب آگاه on Dec 13Rating:

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟ – همه ما دوست داریم موفق شویم. اما خواستن متفاوت از رسیدن است. شاید این مشابه این سئوالها برای شما هم پیش آمده باشد که برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟ چگونه میتوان در زندگی موفق شد؟ راههای رسیدن به موفقیت چیست؟  چرا علی رغم اینکه افراد زیادی خواهان موفقیت هستند، افراد کمی به آن دست پیدا می کنند؟

گویا موفقیت قوانین و فرمول خاصی دارد که با پیروی از انها میتوان موفق شد و یا با بی اعتنایی از آنها ممکن است از موفقیت دور شد! به هر حال فرمول های موفقیت را با کمی جستجو می توانید پیدا کنید. کتاب های زیادی در این باره نوشته شده اند و همه به پاسخ این موضوع پرداخته اند که برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟

این دفعه ما برعکس همه عمل کرده ایم و در این نوشته از وب سایت وب آگاه می خواهیم به شما در مورد بایدها و نبایدهای رسیدن به موفقیت بگوییم. برای به موفقیت رسیدن این کارها را انجام ندهید:

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟
برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟ – بایدها و نبایدهای رسیدن به موفقیت

اگر تاکنون به هریک از موارد گفته شده زیر عادت کرده بودید، همین امروز آن را متوقف کنید تا نشانه های موفقیت را در زندگی خود ببینید. شروع می کنیم:

۱- از سبک زندگی ناسالم دست بکشید

به قول جیم ران: «مراقب بدن خود باشید. زیرا تنها جایی است که برای زندگی کردن دارید.» اگر دوست دارید به موفقیت برسید، این نکته را به یاد داشته باشید که با یک بدن بیمار و فرسوده نمی توانید در مسیر دستیابی به رویاهایتان حرکت کنید.

در نتیجه باید از جسم خود به شدت مراقبت کنید. رژیم های غذایی سالمی داشته باشید. فعالیت کنید و هر روز زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید. رعایت این موارد، سخت نیستند. اما در آینده بدن شما جوابِ مراقبت های شما را خواهد داد.

۲- از بهانه تراشی دست بردارید

به قول دارن هاردی: «زمانی از کودکی به بزرگسالی می رسید که مسئولیت صددرصد زندگیتان را قبول کنید.» بهانه های مختلف، اصلی ترین موانع بر سر راه موفقیت و پیشرفت هستند.

انسان های موفق خود را مسئول تمام شکست ها و پیروزی های زندگی خود می دانند و با وجود محدودیت ها دست به اقدام می زنند. شما نیز اگر می خواهید به آرزوهایتان برسید، بی خیال بهانه ها شوید.

۳- از کمال گرایی دست بکشید

هیچ وقت در زندگی، همه چیز کامل و بی نقص نخواهد بود. پس دست از کمال گرایی بردارید. هر چقدر هم که تلاش کنید، باز هم در بعضی جوانب، کمبودهایی وجود خواهد داشت.

اجازه ندهید ترس از شکست یا مسخره شدن یا خوب نبودن، جلوی حرکت شما را بگیرد. اگر تا درست شدن همه چیز صبر کنید، زمان زیادی را از دست خواهید داد و چه بسا هرگز به اهداف خود نتوانید برسید.

 از بایدها و نبایدهای رسیدن به موفقیت بیشتر بدانید…

۴- از انجام دادن چند کار همزمان دست بکشید

وقتی تمرکز و انرژی خود را بین چندین کار تقسیم می کنید، هیچ کدام از آنها را به صورت کامل انجام نخواهید داد. افرادی که می خواهند به موفقیت برسند، در هر لحظه روی یک کار تمرکز دارند.

از این به بعد نسبت به کاری که ابتدا شروع کردید، متعهد باشید و تا زمانی که آن را به پایان نرسانده اید، به سراغ کارهای بعدی خود نروید. همین نکته ساده می تواند باعث بهبود عمکرد و اثرگذاری شما شود.

۵- از کنترل همه اتفاقات و موضوعات دست بکشید

باور کنید کنترل بعضی چیزها در دستان خودمان است و بعضی موضوعات تحت کنترل ما نیستند. از این به بعد کنترل کردن همه چیز را رها کنید و فقط روی موضوعاتی تمرکز کنید که قدرت تغییر و کنترل آن را دارید. برای کنار آمدن با شرایط، روی نگرش خودتان کار کنید.

۶- از اهداف ناچیز و کوتاه مدت دست بکشید

اگر هرگز تلاش نکنید، به جایی نمی رسید و کسی استعدادها و توانایی هایتان را نخواهد دید. استعدادهای شما زمانی شکوفا می شوند که بخواهید رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. زمانی که خود را از بند ترس ها آزاد می کنید، برای دیگران هم آزادی بخش و الهام بخش خواهید بود.

یاد بگیرید مانند افراد موفق، اهدافی بزرگ و بلندمدت داشته باشید. هدفهای کوتاه مدت، فقط برای خوشحال شدن به صورت لحظه ای مناسب هستند و در درازمدت شما را به موفقیت چندانی نمی رساند. مثلا اگر هر دو روز یکبار به سالن ورزشی می روید، به جای هدف گذاری برای کاهش وزن، آن را به یک عادت موثر زندگی خود تبدیل کنید و برای سالم ماندن ورزش کنید.

۷- از ثابت ماندن دست بکشید

ثابت ماندن در هر مکانی مخرب است. مانند آب که اگر یک جا بماند، می گندد. افراد موفق پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، همچنان به رشد و یادگیری ادامه می دهند و اطلاعات خود را به روز نگه می دارند. هوش، استعداد و توانایی های ذهنی، موضوعات ثابتی نیستند و می توان آنها را تقویت کرد. اگر می خواهید موفق شوید، شروع به بهبود دادن خودتان بکنید و زندگیتان را به سمت رویاهایتان بکشانید.

در این نوشته به این سئوال پاسخ دادیم که برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟ در مورد بایدها و نبایدهای رسیدن به موفقیت صحبت کردیم. ممنونیم که این نوشته را مطالعه کردید. از شما می خواهیم برای به موفقیت رسیدن بایدها را انجام و نبایدها را انجام ندهید و به این وسیله زندگی خود را تغییر دهید.

 

این نوشته را از دست ندهید: ثروتمندانی که جزیره شخصی دارند !

           

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بستن