دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

افرادی که بدون تحصیلات ثروتمند شدند – راز ثروتمند شدن از زبان ثروتمندان ایرانی

 راز و رمزهای موفقیت و ثروت از زبان مهندس سلطان حسین فتاحی، بنیانگذار امرسان

افرادی که بدون تحصیلات ثروتمند شدند - راز ثروتمند شدن از زبان ثروتمندان ایرانیReviewed by وب آگاه on Dec 29Rating:

[mailerlite_form form_id=1]افرادی که بدون تحصیلات ثروتمند شدند – راز ثروتمند شدن از زبان ثروتمندان ایرانی – راز و رمزهای موفقیت و ثروت از زبان مهندس سلطان حسین فتاحی، بنیانگذار امرسان

وقتی در مورد افراد موفق و ویژگیهای یک کارافرین صحبت میکنیم می بینیم عوامل مختلفی در زندگی یک کارآفرین وجود دارد که او را به سوی یک زندگی کارآفرینانه رهنمون می‌‌کند.

در این بین برخی از عوامل هستند که شخص با یادگیری و به کاربستن آنها می‌تواند تبدیل به یک کارآفرین شود، اما در بررسی عوامل موفقیت مهندس سلطان حسین فتاحی قوانینی وجود دارد که وی را در زمره کارآفرینان بزرگ بین‌المللی قرار می‌دهد.

برای موفقیت و ثروتمند شدن لزوما نیازی به تحصیلات دانشگاهی نیست. افراد زیادی وجود دارند که از صفر با دست خالی و بدون تحصیلات دانشگاهی شروع به کارافرینی کرده و به موفقیت و ثروت های عظیمی رسیده اند.

در این سری از مجموعه مقالات انگیزشی وب آگاه قصد داریم مجموعه مقالات راز ثروتمند شدن از زبان ثروتمندان ایرانی را منتشر کنیم. معرفی افراد موفق و ثروتمند ایرانی تاثیر قوی تری در انگیزش و الگو برداری جوانان ایران زمین دارد.

راز موفقیت ثروتمندان ایرانی
راز موفقیت ثروتمندان ایرانی

در واقع او برق را اختراع نکرده است، اما ساختار ادیسونی ذهنش گویی هیچ تعریفی از عقب‌نشینی و به نتیجه نرسیدن کارها ندارد. در تمامی مراحل زندگی، از دوران تنهایی و فقر تا کارکردن در دوران نوجوانی و حتی خدمت سربازی، فتاحی می‌داند که باید یاد بگیرد و خود را برای نبرد زندگی مجهز کند.

در هیچ کجای زندگی این کارآفرین نمی‌توانید اثری از تمام شدن پیدا کنید

هر جایی که توقفی وجود داشته است در واقع خیز دیگری برای تصرف قله‌های بالاتر بوده است و ترس برای او به واقع تعریف نشده است و همین عامل راز موفقیت وی و  مهم‌ترین دلیلی است که باعث شده مدام به تغییر و بزرگ شدن فکر کند. 

مهندس فتاحی از همان دوران کودکی یادگرفت که تمامی افراد موفق در ابتدای راهشان  الگویی برای موفقیت پیدا کرده اند. آنها در برابر الگوهای خود و کسانی که بیشتر از آنها می‌دانسته‌اند، تعظیم کرده‌اند تا راز موفقیت  را بیاموزند.

چشم گفتن، تکنیک بی‌غرور و بسیار بزرگی است که در تحلیل زندگی بزرگان جهان، چه اقتصادی و چه سیاسی به‌وضوح دیده می‌شود.

احترام بگذار، چشم بگو و الگو بگیر تا در آینده به شما احترام بگذارند، چشم بگویند و الگو شوید. این قانونی است که مردان و زنان  موفق جهان برای رسیدن به آن، غرور خود را کنار گذاشته‌اند و به آن وفادار هستند.

فتاحی در اوج فقر می‌داند که آرزوهایی دارد و می‌داند که آنها تنها رویاهایی کودکانه نیستند، پس برای رسیدن به آنها، هم تلاش می‌کند و هم برای خود ارزش قائل است.

از آنجا که رییس کارخانه ساراول به وی حقوقی را پیشنهاد می‌دهد که آن را در حد و اندازه تخصص خود نمی‌بیند، با اینکه هیچ پولی در بساط ندارد، مبلغ کمتر را نمی‌پذیرد تا به مبلغی که می‌خواهد برسد.  

 راز و رمزهای موفقیت و ثروت از زبان مهندس سلطان حسین فتاحی، بنیانگذار امرسان

  • در برابر شرایط، موقعیت‌ها، تداعی‌ها، چالش‌ها و هرآنچه اکنون در زندگی‌تان وجود دارد متوقف نشوید. شما هرگز نباید در شرایط کنونی‌تان باقی بمانید.

این قانون همیشگی فتاحی بوده است که همواره با توسل به آن، راه‌های جدیدی را در مسیر اهداف خود گشوده ‌است. با احیای ذهن‌تان تغییرات را بپذیرید، یعنی می‌توانید با افکار جدید و حالت‌های جدید هوشیاری، شرایط کنونی ذهنی را تغییر دهید.

این نکته خود راز موفقیت است! یعنی شما می‌توانید با تغییر تفکر خود، زندگی را از هرآنچه هم‌اکنون است به هر آنچه می‌خواهید باشد تغییر دهید. زندگی کنونی شما قابل تغییر است در صورتی که تفکرتان تغییر یابد. بعضی اشخاص به نظر می‌رسد در هر کاری که انجام می‌دهند، موفق هستند.

در واقع به نظر می‌رسد مهم نیست در کدام حزب سیاسی فعال هستند یا در کدام زمینه اقتصادی فعالیت می‌کنند. از آنجا که آنها تفکرشان را بر جنبه‌های مثبت نتایجی که می‌خواهند به دست آورند متمرکز می‌کنند نتایج مثبت هم به دست می‌آورند.

ایمان به عنوان باوری محکم، با اعتماد به چیزی یا کسی تعریف شده است. ایمان شکلی از باور است که شک‌ها و تردیدها را از بین می‌برد. ایمان جوهر و پایه مواردی است که به آنها امید دارید و دلیلی بر وجود چیزهایی است که دیده نمی‌شوند.

برای ایجاد تغییر در زندگی‌تان باید به اینکه چنین تغییری ممکن است، ایمان داشته باشید. مهم نیست چقدر موقعیت شما منفی و آشفته به‌نظر می‌رسد. اگر ایمان داشته باشید که اوضاع بهتر خواهد شد و چیزهایی بهتر برای شما در این زندگی وجود دارد، پس اولین گام را به سوی یافتن آنها برداشته‌اید.

 اگر تردید داشته باشید که ممکن است زندگی تغییر کند و بدتر شود، همان خواهد شد. اما باید بدانید، باور کنید و ایمان کامل داشته باشید که شما مخلوق خالقی بزرگ هستید و حقوق مسلم و معینی برای سلامتی، شادمانی و رضایت به شما اختصاص داده شده است.

  •  به خاطر پول کار نکنید 

معتقدم انسان نباید به خاطر پول کار کند، بلکه باید کاری کند که پول او را دنبال کند.

وقتی کار خوب باشد، همه از کالا و خدمت شما استقبال می‌کنند. وقتی پزشکی کارش خوب است، همه برای نوبت گرفتن سر و دست می‌شکنند. حتی اگر شغل دیگری دارید، مانند صافکاری ماشین، همه نوبت می‌گیرند تا شما ماشین شان را فابریک درست کنید. در هر شغلی، آرایشگری، قصابی، سوپرمارکت و… که بنگرید، خواهید دید که این موضوع صدق می‌کند. 

  •  هدفمند باشید و پشتکار داشته باشید

عقیده راسخ دارم و طی سالیان زندگی‌ام به این نتیجه رسیده ام  که هر سختی به دنبال خود نتیجه‌ای به همراه دارد. اگر جوان‌ها در راستای علاقه خود و در مسیری هدفمند، پشتکار داشته باشند و از سختی‌ها نهراسند، نتیجه و ماحصل کار و تلاش خود را خواهند دید.

این یک اصل است که من در مسیر زندگی خود، با تمام وجودم تجربه کرده ام. مسیری که در آن امرسان را از هیچ، به جایی رساندم که جزو بهترین‌های ایران و خاورمیانه است. 

در آینده نزدیک امرسان به کارخانه‌ای در شهرک صنعتی عباس‌آباد منتقل خواهد شد که هم‌اکنون در حال ساخت و تکمیل آن هستیم. به این ترتیب فعالیت خود را در زمینی به مساحت ۱۵۰ هزار متر مربع ادامه خواهیم داد که سالن‌های آن برای تولید جهانی طراحی شده‌اند و ساخت آنها در حال اتمام است.

ماشین‌آلات و تجهیزات با آخرین تکنولوژی روز (اروپایی و آمریکایی) انتخاب شده‌اند، چیدمان کارخانه با الگوبرداری از بهترین‌های جهان طراحی شده است و تولید کارخانه با چند برند و جهانی خواهد بود. ما خود را در شهرک صنعتی عباس‌آباد برای رقابتی واقعی با محصولات خارجی آماده می‌کنیم. من معتقدم که کارآفرینی توقف ندارد، بلکه باید همیشه در حرکت باشیم.

 سری مقالات راز ثروتمند شدن از زبان ثروتمندان ایرانی ادامه دارد. اگر مایلید از تجربیات  و راز و رمزهای موفقیت و ثروتمند شدن بنیانگذار امرسان بیشتر بدانید در زیر این مقاله نظر خود را بنویسید …

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن