درباره وب آگاه

به جای زندگی در حداقل، آگاهانه زندگی کنیم

داستان تولد وب آگاه

من  فریبا پیدنی عضو هیات علمی دانشگاه در گروه ریاضی هستم.

سالها پیش وقتی دانشجو بودم، در مسیر دانشگاه باید از فلکه ای عبور میکردم که همیشه تعدادی کارگر دور فلکه منتظر می نشستند. به این امید که اگر کسی کار تعمیراتی یا خدماتی دارد بیاد و از اونها به عنوان کارگر روزمزد دعوت به همکاری کند.

این کارگرها که اکثرا از شهرهای دیگه و دور از خانواده بودند، روزها توی سرما و گرما باید کنار فلکه منتظر می نشستند و شب ها هم همونجا روی چمن ها می خوابیدند!

دیدن زندگی سخت و خالی از آسایش آنها من را خیلی ناراحت می کرد. هیچوقت یادم نمیره هر وقت که از این مسیر می گذشتم با دیدن کارگرهای بینوا اشک توی چشمانم جمع می شد.

با خودم فکر می کردم چرا آدم باید در حداقل زندگی کنه؟ چرا بعضی آدما هیچ رؤیا و آرزوی بزرگی ندارند؟ مگه میشه آدم تمام عمرش را در فقر، نداری، سختی و رنج بگذرونه؟

چرا بعضی آدما اگر صد سال هم زندگی کنند تمام روزهای صد سال زندگیشون مثل همه و با خودشون عهد بستند که اصلا تغییر نکنند!

دوست نداشته باشند خانه رؤیایی، ماشین مدل بالا، ویلا، درآمد زیاد و رفاه داشته باشند؟

یک روز اتفاقی در مورد این موضوع با دوستم که اتفاقا آدم دنیا دیده و باتجربه ای بود صحبت کردم. ایشان گفتند ” ببین عزیز من موفقیت های زندگی به اندازه تلاش و سخت کوشی انسان است. اگر افراد محروم و بینوایی را می بینی که زندگی تأسف برانگیزی دارند به این علته که آنها تلاشی برای پیشرفت زندگی شان نکردند. درس نخواندند و به جایی نرسیدند”

درس نخواندند و به جایی نرسیدند! این جمله جرقه ای در ذهن من زد که اگر بخواهم زندگی تحسین برانگیزی داشته باشم باید درس بخوانم و به جایی برسم !

از آن روز به بعد با انگیزه و انرژی خیلی بیشتری درس میخواندم. شاگرد اول دانشکده شده بودم. اساتیدم بسیار من را تحسین می کردند که چقدر خوب قضایای جبر و آنالیز را اثبات و استدلال می کنم. فوق لیسانس با رتبه خیلی خوبی قبول شدم و به عنوان دانشجوی ممتاز فارغ التحصیل شدم. دکتری Ph.d رتبه ۱۲ کشوری را کسب کردم و . . .

در سن ۲۲ سالگی مشغول به تدریس در دانشگاه شدم. با انگیزه بسیار به تحصیل و تدریس ادامه می دادم. در واقع داشتم پیشرفت می کردم و به خیال خودم به زودی به ثروت فراوان و زندگی رؤیایی ام می رسم! ! !

پس از اتمام تحصیلات وقتی به طور جدی تر کارم را شروع کردم مشاهدات متناقض بیشتری پیدا  کردم.

 در جمع افراد تحصیلکرده هرچقدر دقیق تر به نتایج نگاه می کردم بیشتر غافلگیر می شدم!

کسانی را می دیدم که بهترین سالهای عمر خود را در راه تحصیل علم و دانش صرف کرده اند. جزو بهترین های زمینه علمی خود هستند اما از لحاظ مالی زندگی معمولی دارند.

افرادی که از نظر حرفه جزو متخصصین جامعه هستند اما از نظر ثروت جزو ثروتمندان جامعه نیستند!

متخصصین بی پول! میلیونرهای فاقد سواد آکادمیک! و هزاران مثال ضد و نقیض دیگر من را سخت آشفته و ذهنم را سالها مشغول کرده بود. کجای کار ایراد داشت؟

تا آن زمان فکر می کردم هرکس زندگی محقری دارد به خاطر این است که دانشگاه نرفته و تخصصی کسب نکرده اما بعدها فهمیدم که این نگرش یک باور غلط است. یک توهم است !

به شدت اعتقاد دارم که وقتی شاگرد حاضر باشد معلم از راه می رسد. به راهنمای درونم اعتماد کردم از خردمند بی نهایت خواستم راه را به من نشان دهد.

 شروع کردم به مطالعه و تحقیق. بیش از ۴۰۰ جلد کتاب روانشناسی موفقیت و ثروت به زبان فارسی و انگلیسی خواندم. از کتاب ثروتمندترین مرد بابل که مربوط به حدود ۱۰۰ سال پیش است گرفته تا جدیدترین کتابهای پرفروش نیویورک تایمز!

زندگی ثروتمندان جهان را مورد تحقیق قرار دادم. با چندین نفر از ثروتمندان مشهور و حتی گمنام ایرانی نیز مصاحبه کردم و هرچقدر جلوتر می رفتم بیشتر شگفت زده می شدم!

نتایجی که به دست آوردم متحیر کننده بود. بالاخره جواب سئوالم را یافتم و این همه تلاش و تحقیق به ثمر نشست. راز ثروت را کشف کردم. با علم ثروتمند شدن آشنا شدم.

نتیجه آن همه سال مطالعه و تحقیق ۱ چیز بود : ثروتمندی یک علم است و همانطور که هر مسئله مشخص در ریاضی یک فرمول معین برای حل دارد، مسئله پول و ثروت هم یک راه حل کاملا مشخص دارد.

 نتیجه هیجان انگیز این بود که با یادگیری فرمول موفقیت علاوه بر خلق ثروت رؤیایی میتوان در تمام جنبه های زندگی پیشرفت کرد. از آرامش وجود گرفته تا روابط عالی، اعتماد به نفس بالا، دوستان خوب، همسر بی نظیر، منزل رؤیایی، ماشین مدل بالا، سفرهای هیجان انگیز و همه آرزوهای زندگی همه و همه طبق قوانین ثابت قطعی و تخلف ناپذیر جهان هستی در دسترس انسان قرار دارند.

از آن روز بود که به راز ثروت ثروتمندان پی بردم. رازی که هرگز نه والدین به ما یاد دادند و نه جایی در مدرسه و دانشگاه در مورد کسب موفقیت و ثروت آموزش دیدیم!

مطالعاتم من را به کشف این راز هدایت کرد که ” ثروت یک موضوع ذهنی است و بیش از آنکه به تلاش فیزیکی نیاز داشته باشد به باورهای ذهنی ثروت ساز نیاز دارد. “

مهمترین دستاورد من ایجاد این باور بود که ثروت و درامد بالا، ربطی به کارفیزیکی و تلاش زیاد ندارد! 

بنابراین هرکس که برای اولین بار با این طرز فکر آشنا شود تکاپو و جنب و جوش عجیبی در زیر و رو کردن باورهای خودش احساس میکند و هرطور تجزیه تحلیل کند و زندگی هر فرد ثروتمند و فقیر را بررسی کند باز به همین نقطه برمیگردد که “ ثروت و درامد بالا ربطی به کارفیزیکی و تلاش زیاد ندارد!  و این برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه انسان است که بزرگترین مانع سر راه موفقیت اوست.

البته این شاید شادی آفرین و لذت بخش ترین خبر زندگی همه ما باشد. چرا که اگر باور کنیم برای رسیدن به میلیاردها تومان پول و ثروت لزومی ندارد سالهای سال زحمت و تلاش طاقت فرسا بکشیم آنوقت جا دارد که نفس راحتی کشیده و از شادی و شوق پرواز کنیم.

برای اینکه خیالتان را راحت کنم راه را درست آمدید یک مثال مطرح میکنم. در ایده آل ترین حالت ممکن(که البته کمی دور از واقعیت جامعه کنونی ما است) فرض کنید شما درامد خالص ماهیانه۲۰ میلیون تومان دارید که فقط باید آن را پس انداز کنید و نیاز ندارید حتی ۱ریال آن را خرج کنید! به نظر شما چقدر طول میکشه تا شما با این حقوق بالا بدون ۱  ریال هزینه زندگی، به ۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰ شصت میلیارد دلار پول نقد برسید؟

 

جواب : ۵۰۰ هزار سال ! ۵۰۰ هزار سال طول میکشد !!!  درآمدی که مارک زاکربرگ فقط در عرض ۶ سال به آن رسید نه ۵۰۰۰۰۰ سال !!!

این آمار و ارقام عجیب ولی واقعی اند !

این آمار و ارقام با توجه به حالت ایده آل محاسبه شده اند. در حالیکه  تعداد بسیار کمی از شاغلین جامعه حقوق ماهیانه ۲۰میلیون تومان دارند و تقریبا غیر ممکنه که ماهیانه حتی ۱ ریال صرف هزینه های زندگی نکنیم!

حالا اگر کارمندی خالص دریافتی ماهیانه اش ۴۰۰۰۰۰۰ چهارمیلیون تومان باشد اصلا نمیتواند حتی تصور کند که به چنین ثروتی برسد !

در جستجوی رازهای ثروت و موفقیت به این نتیجه ارزشمند رسیدم که در جهان هستی ذره ای بی عدالتی وجود ندارد. هرکس در هر جایگاهی است در جایگاه درست است. ثروتمندان حق فقرا را پایمال نکرده اند تا به ثروت برسند!

جهان هستی بر اساس نظم دقیق خلق شده و البته که موفقیت و ثروتمندی هم فرمول دقیق و مشخصی دارد. پس هرکس که اراده کند می تواند قوانین کائنات را یاد بگیرد و به ثروت و موفقیتی که شایسته خود می داند برسد.

مهمترین دستاورد پذیرفتن این دیدگاه این است که خود را خالق شرایط و تجربیات زندگی خود می دانیم و دست از شکایت و بهانه جویی بر می داریم و آن زندگی ایده آل و رؤیایی را برای خود خلق می کنیم که خداوند به ما تبریک بگوید.

در آن زمان که نتایج ناامید کننده زندگی مرا آشفته کرده بود به یک راهنما و شخص کارآزموده نیاز داشتم تا این حقایق ارزشمند را با من در میان بگذارد . . .  و پرده از این اسرار بگشاید . . .

به مرجعی که بتوانم آموزشهای مفید و کاربردی را دریافت کنم . . . اکنون آن راهنما و مرجع که برای پاسخ به چراهای ذهنم می خواستم، گروه آموزشی وب آگاه است . . . جایی مثل این سایت که جواب سئوالهای بی جوابم را بیابم . . . یک خانواده صمیمی از آگاهی و خرد جمعی . . . 

بنابراین تصمیم گرفتم گروه آموزشی و تحقیقاتی وب آگاه را تشکیل دهم. جمعی از افراد متعهد که به خودشان قول داده اند جز به بهترین راضی نباشند و هر آنچه را یاد گرفته اند به دیگران منتقل کنند تا افراد بیشتری در دایره افراد موفق و ثروتمند جامعه قرار بگیرند.  

با ارائه این مثالهای روشنگرانه پا در راهی نهاده ایم که هدف آن شناسایی باورهای اساسی در مورد ثروت و موفقیت است.

 هدف آموزش دستور العمل های واقعی و کاربردی جهت رسیدن به یک زندگی سرشار از سلامت، ثروت، عافیت، فراوانی، رفاه، آرامش، شادی و سعادت است . . .

 • اصول وب آگاه

بنابراین اینجا در وب آگاه کنار هم جمع شدیم تا اصول زیر برایمان یادآوری شود:

 1. اشاعه این باور که ” ما همه یکی هستیم” . همه ما ابناء بشر از یک خدا و یک منشاء آفریده شدیم. همه با هم متحد و یگانه و با خدای خود متحد هستیم. باید همه با هم یکی شویم.
 2. پذیرفتن این اصل که : همه نعمت های روی زمین به همگان تعلق دارد و از نعمت ها و ثروت هایی که خدا در اختیار ما قرار داده به وفور و بسیار فراوان در دسترس همه هست.بنابراین تحت این اصل همه از تمام امکانات فراوان و شگفت انگیز این کره خاکی استفاده میکنیم و هیچکس چیزی را از دیگری دریغ نمیورزد.
 3. به یاد می آوریم آزاد آفریده شدیم. پس کاری نیست که مجبور به انجام آن باشیم. از همه نعمتها و لذات حلال این دنیا با عشق و محبت استفاده میکنیم و به همه جنبه امور عشق میورزیم.
 4. متعهد به ایجاد باورهای قدرتمند و صحیح و عمل به راهکارهایی میشویم که موجب رسیدن به موفقیت در همه جنبه های زندگی میشود. زندگی که سراسر شادی سلامت ثروت سعادت آزادی و خوشبختی کامل است . . .

 

مخاطبان وب آگاه :

 

 • کسانی که رؤیاهای بزرگ دارند. رؤیای تغییر . . .
 
 • رؤیای تغییر  اوضاع  و  آدم های  زندگی،   شغل،    خانه،   ماشین،   درآمد،     روابط  ایده آل و . . .

 

 • کسانی که  همیشه  صدایی  از  درون،  آن ها  را  به  تحقق  رؤیاهایشان  فرا می خواند اما  ترس  داشتند . . . ترس  از  شکست . . . ترس  از  تحقیر . . . ترس  از رفتن  و  نرسیدن . . .

 

 • کسانی که  نیاز  به  دستورالعملی  برای  موفقیت  دارند . . . اصولی  که  قوانین موفقیت  را  به  آنها  بیاموزد . . . شیوه  جدیدی  از  تفکر  و  تغییر  باورها . . .

 

 • کسانی که  می خواهند  به  موفقیت  ثروت  و  استقلال  مالی  برسند . . .

 

 • کسانی که  می خواهند  آزادانه  زندگی  کنند  و  وابسته  به  درآمد  ناچیز   و  حقوق  اندک  ماهیانه  نباشند . . .
 
 • کسانی که  به  سفر،  تفریح،  شاد بودن  و  لذت بردن  از  زندگی  اهمیت  می دهند . . .
 
 • کسانی که  از  فقر،   بی پولی،   وابستگی،  و  کمبود  اعتماد  به  نفس  متنفرند . . .
 
 • کسانی که  متعهد  شده اند  مسئولیت  ۱۰۰درصد  زندگیشان  را  به  عهده  بگیرند . . .
 
 • کسانی که  قول  داده اند  جز  به  بهترین  راضی  نباشند . . .
 
 • کسانی که  بسیار  متعهد  و  مسئولیت پذیرند  و  بیشترین  تعهد  را  در  رشد  و پیشرفت  خود  می دانند . . .
 
 • کسانی که  مشتاق  هستند  جزو  ثروتمندترین  افراد  جامعه  باشند . . .
 
 • کسانی که  خوشبختی  را  حق  مادرزادی  خود  می دانند  و  تصمیم  گرفته اند  هر لحظه  زندگی  شاد  باشند . . .
 
 • کسانی که  جرأت  دارند  آرزوهای  رنگارنگ  و  رؤیاهای  شگفت انگیز  داشته  باشند . . .
 
 • کسانی که  به  خودشان  قول  داده اند  هر روز  پیشرفت کنند  و  باعث  گسترش جهان  هستی  شوند . . .
 
 • کسانی که  بهترین  راه  پیش بینی  آینده  را  ساختن  آینده  می دانند  و  شانس و اقبال  برایشان  معنی  ندارد . . .
 
 • کسانی که  در  زندگی  هدف  دارند  و  هوشمندانه  زندگی  می کنند . . .
 • کسانی که سواد عالی دارند ولی ثروت عالی ندارند !  . . . 
 
و  در  یک  کلام   : 
کسانی  که  تصمیم  گرفته اند  به  جای  زندگی  در حداقل، آگاهانه  زندگی  کنند . . .

 

تقدیر ما در این زندگی خوشبختی، سعادت و عافیت است … ! وقتی بدانیم آزاد آفریده شدیم و دارای قدرت انتخاب و اختیار هستیم با یقین به اینکه خداوند بیشتر از ما مشتاق خوشبختی و سعادت ماست . . . 

با این دیدگاه آگاهانه زندگی می کنیم  و زندگی مان را آنطور که شایسته است خلق می کنیم  و این  نگاه به ما آرامش می‌بخشد!  جهان از این نوع نگاه استقبال میکند و دروازه های ثروت، سلامت و سعادت را به روی ما باز میکند…

 پس خوب زندگی کنیم و  کاری کنیم که جهان جای بهتری برای زندگی کردن باشد . . . 

 

پیروز و سربلند باشید

فریبا پیدنی

 

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

بستن
بستن