خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

بیوگرافی اپرا وینفری – اپرا وینفری و ۸درس از تاثیرگذارترین زن دنیا

بیوگرافی اپرا وینفری - اپرا وینفری و ۸درس از تاثیرگذارترین زن دنیاReviewed by وب آگاه on Dec 15Rating:

بیوگرافی اپرا وینفری (Opera Winfery)   را میتوان یکی از خواندنی ترین و جذاب ترین زندگی نامه های مربوط به افراد تاثیرگذار و شگفتی ساز دنیا به شمار آورد. اپرا وینفری را می توان یکی از تاثیرگذارترین زنان تاریخ دانست. اُپرا، مجری معروف و پرآوازه برنامه شوی اُپرا بود. او علاوه بر مجری گری،بازیگری، تهیه کنندگی، و سخنرانی هم می کند.

بیوگرافی اپرا وینفری

در سال ۱۹۵۴ و هنگام تولد اُپرا، خانواده اش در می سی سی پی زندگی می کردند. وضع مالی خانواده اُپرا خوب نبود. به دلیل تنگدستی والدین، اُپرا تا ۶ سالگی نزد مادربزرگش بزرگ شد. پس از جدایی پدر و مادرش، مادر اُپرا او را نزد خود آورد و به تنهایی مشغول نگهداری و بزرگ کردنش شد.

کودکی اُپرا سخت بود. اطرافیان چندین بار او را مورد آزار جنسی قرار داده بودند و وحشت را به کودکی اش اضافه کردند و دوران شیرین زندگی اش را تخریب کردند. اُپرا تا زمان نوجوانی، این راز تلخ را برای هیچ کس برملا نکرده بود.

هنگامی که اُپرا نوجوان بود، مادرش تصمیم گرفت او را به کانون اصلاح و تربیت بفرستد. دست اُپرا را گرفت و به مکان نگهداری از نوجوانان برد. اما کانون اصلاح و تربیت جا نداشت و از پذیرش اُپرا امتناع کردند. در نتیجه مادر اُپرا او را به پیش پدرش در نشویل فرستاد.

اُپرا پیش پدرش هم نماند و در ۱۳ سالگی از خانه فرار کرد. بار دیگر این دخترک مورد آزار جنسی واقع شد و به صورت ناخواسته از مردی که نمی شناخت باردار شد. وضعیت روحی او در بارداری بسیار بد بود و همین موضوع باعث شد فرزندش بمیرد و پسری مرده به دنیا بیاورد. این اتفاق دردناک باعث شد اُپرا پیش خودش تصمیم بگیرد که خودش و مسیر زندگی اش را تغییر دهد و زندگی رویایی خود را بسازد.

به خانه برگشت. پدرش فردی سخت گیر و منضبط بود. اما اُپرا برای متحول کردن زندگی اش، همه چیز را تحمل می کرد. او شروع به درس خواندن کرد. به خودش قول داد هفته ای یک کتاب بخواند و درباره کتابهایی که خوانده است بنویسد.زمانی که اُپرا ۱۷ ساله شد، به عنوان گزارشگر رادیو نشویل مشغول به کار شد. همزمان با گزارشگری، در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرد و وارد دانشگاه تنسی شد.

اپرا وینفری

 به عنوان مجری یک برنامه صبحگاهی انتخاب شد. برنامه او صبح زود پخش می شد و کسی امید نداشت که توانایی های اُپرا در این برنامه دیده شود. اما با اجرای خاص و متفاوت اُپرا، این برنامه یک سال بعد به یکی از ۱۰ برنامه پرطرفدار در آمریکا تبدیل شد و مردم نام آن برنامه را شوی اُپرا (Oprah’s Show) گذاشتند.

در سال ۲۰۱۰ و در یکی از برنامه های شوی اُپرا، وینفری برنامه را با موضوع «درس های زندگی اپرا وینفری» شروع کرد. او در این برنامه ۸ درس زندگی خود را برای بینندگان آموزش داد. ۸ درس زندگی او یکی از پربیننده ترین کلیپ ها در شبکه های اجتماعی است.

اپرا وینفری فعالیت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف انسان دوستانه انجام داده و بزرگترین خیر و نیکوکار سیاه پوست در تاریخ آمریکا به‌شمار می‌رود. او برای مدتی، تنها میلیاردر سیاهپوست جهان بوده‌است  و بر اساس برخی ارزیابی‌ها، با نفوذترین زن در جهان محسوب می‌شود. وی در میان قدرتمندترین افراد جهان در رتبه ۴۵ قرار دارد و از چنان نفوذ چند جانبه‌ای در میان افکار عمومی آمریکا برخوردار است که با حمایت و جهت‌گیری خود می‌تواند یک کتاب یا رییس جمهور را در این کشور به موفقیت برساند.او تا کنون در کارهای فراوانی فعالیت داشته‌است اما مهم‌ترین کار وی برنامه تلویزیونی «اپرا» است. این برنامه بالاترین رتبه در نوع خود در تاریخ شناخته شده است که از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۱ پخش می‌شد.

اپرا وینفری
اپرا وینفری تاثیرگذارترین زن تاریخ آمریکا

 

اپرا وینفری و ۸درس از تاثیرگذارترین زن دنیا

۸ درس زندگی اُپرا، همان نکاتی بودند که باعث شدند زندگی اُپرا به کلی تغییر کند و از عرش به فرش برسد.

درس شماره ۱: همیشه برای چیزهایی که در زندگی دارید، خدا را شکر کنید. با شکرگذاری، نعمت های بیشتری وارد زندگی شما می شوند. اگر همواره روی کمبودهایتان تمرکز کنید، تا آخر عمرتان باید افسوس نداشته هایتان را بخورید.

درس شماره ۲: این موضوع را به طور قطعی حس کرده ام که ما در زندگی همانی می شویم که برای آن تلاش می کنیم.

درس شماره ۳: از اشتباهاتتان درس بگیرید. سالها بعد شما کوله باری از موفقیت به همراه تجربه دارید. بیشتر مردم گمان می کنند که باید کمتر اشتباه کنند و بیشتر موفق شوند. در نتیجه آنها هرگز افق های جدید زندگی خود را کشف نخواهند کرد.

درس شماره ۴: کارتان را کامل و بی عیب و نقص انجام دهید. هنگام انجام دادن کارها از صمیم قلبتان انرژی بگذارید و با دقت کامل آن را انجام دهید. (این نکته را می تواند در کارهای خیرخواهانه اُپرا وینفری مشاهده کرد. در آمریکا هرکجا که صحبتی از فعالیت های خیرخواهانه باشد، وینفری در آن شرکت می کند.)

درس شماره ۵:  هرآنچه می خواهید و تصور می کنید را می توانید در زندگی خود داشته باشید. اما باید توجه کنید که با تصور خواسته ها، آنها به واقعیت تبدیل نمی شوند. بلکه باید برای آن تلاش کنید و فکر و زندگی خود را به سمت آن هدف برنامه ریزی کنید.

درس شماره ۶: مانند شاهزاده ها فکر کنید. زیرا آنها هرگز از شکاست خوردن نمی ترسند. شکست را مانند پله ای ببینید که شما را به موفقیت نزدیک تر می کند.

درس شماره ۷: همیشه به یاد داشته باشید که خودتان مسئول رفتار دیگران با خود هستید. اگر دوستان شما، مسخره تان می کنند یا شما را اذیت می کنند، به نوعی خودتان به آنها اجازه این کار را داده اید.

درس شماره ۸: بزرگترین کشف انسان در طول تاریخ این بوده است که زندگی افراد با تغییر فکرشان عوض خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، از تغییر فکرتان شروع کنید.اپرا وینفری

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن