دانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

آیا کارافرینان موفق و نامدار ایرانی را میشناسید ؟

زندگینامه کارافرینان موفق ایرانی

آیا کارافرینان موفق و نامدار ایرانی را میشناسید ؟Reviewed by وب آگاه on Jan 11Rating:

تا به حال به کارآفرینی فکر کرده اید؟ بسیاری از مردم در نقطه ای از زندگی شان به کارآفرینی فکر می کنند. بعضی قبل از تمام شدن تحصیلات دانشگاه می دانند که قرار است صاحب یک کسب و کار شوند، در حالی که برخی دیگر روحیه کارآفرینی را زمانی در خودشان کشف می کنند که از کارشان رضایت ندارند و می خواهند از کار سخت روزانه فاصله بگیرند.

بعضی افراد بر این عقیده اند که نمی توان فرآیند کارآفرینی را آموزش داد و در کلاس تدریس نمود. طبق این نظر نمیتوان افراد را برای کارافرینی تربیت کرد . نظر شما چیست ؟

شاید بتوان تا حدودي این دیدگاه را تایید کرد چرا که با کمی مطالعه در زندگینامه کارافرینان موفق متوجه می شویم که آنها چقدر انسانهای بزرگ و متفاوتی هستند. 

کشورهاي صنعتی عصر حاضر را عصر طلایی کارآفرینی نامیده اند تا همگی تشویق به پی بردن به ارزش کارافرینی شوند. در ایران نیز دانشگاه هاي واحدي به نام کارآفرینی گذاشته اند و حتی براي سایر متقاضیان نیز دولت چند سالی است که دوره هایی تحت عنوان کارآفرینی و مهارت هاي کسب و کار برگزار می کند.

 

ما معتقدیم مطالعه زندگینامه کارافرینان موفق ایرانی خود بالاترین آموزش براي انگیزه دادن به جوانان ایرانی است. چرا که حالت داستانی آن احساس ملموسی در خواننده ایجاد می نماید به طوري که به راحتی میتوان توانایی هایی لازم براي کارآفرین شدن را آموخت.

 

در این سری مقالات وب آگاه قصد داریم به معرفی و مطالعه زندگینامه کارافرینان موفق ایرانی پردازیم . با ما همراه باشید.

زندگینامه کارافرینان موفق ایرانی – محسن اصفهانیان: بنیان گذار برند گراد

اگر جزو طبقه متوسط جامعه هستید و براي خرید یک دست کت وشلوار مردانه برنامه ریزي کرده اید، بهترین مارك هاي تولید داخل را احتمالا “هاکوپیان”، ” گراد”، “ماکسیم” یا ” ایکات” می دانید. اما به نظر می رسد نمی توانید از قیمت مناسب و تنوع محصول در کت وشلوارهاي ” گراد” چشم پوشی کنید.

گراد به چه معناست؟ “گراد” جامه اي بوده است که ایرانیان باستان بر تن می کرده اند. این نام باستانی را ” محسن اصفهانیان” – مدیر عامل گراد – براي این برند برگزید.

grad2
grad2

نام: محسن اصفهانیان

سال تاسیس گراد: ۱۳۷۰ 

www.gerad.ir نام شرکت: گراد آفرین

محصولات: انواع پوشاك مردانه کت و شلوار، پیراهن، تی شرت، کروات، پاپیون، جوراب، لباس زیر، کیف، کفش، کمربند، دکمه سردست و انواع لباس هاي زمستانی.

سال ۱۳۷۶ ابتداي راه بود و آموزش و تحقیق. محسن اصفهانیان – مدیر عامل- به همراه محمودي – عضو هیات مدیره- براي آموختن طراحی و تکنولوژي روز دنیا در کارخانه هاي مطرح جهان راهی نقاط گوناگون دنیا شد.

(کشورهایی مثل آمریکا، ایتالیا، آلمان) و با آموختن دانش نوین صنعت پوشاك براي پایه گذاري روال جدیدي در تولید و بومی کردن صنعت پوشاك کشور به ایران بازگشت. او از بدو سرمایه گذاري براي افزایش میزان تولید، برنامه ریزي گسترده اي براي آموزش پرسنل داشت.

به گونه اي که تعداد زیادي از تکنیسین هاي گراد، دوره هاي آموزشی مختلفی در معروف ترین انستیتیوهاي مد و پوشاك از جمله موسسه معروف ” مولر” در  آلمان گذرانده اند.

اصفهانیان، خط تولید ” گراد آفرین” را تا سال ۱۳۸۳ گسترش داد. به نحوي که ۴۰۰ کارگر و تکنیسین، روزانه ۳۰۰ دست کت وشلوار مردانه تولید می کردند. وي بعدها تعداد کارگران شرکت را به ۶۰۰ نفر رسانید تا ظرفیت دوخت ودوز ۴۰۰ دست کت وشلوار در این کارخانه امکان پذیرشود.

امروزه، آن گونه که مدیران گراد آفرین می گویند، فروش سالانه گراد، فراتر از ۱۵۰ هزار دست کت وشلواراست که ازطریق افزایش شیفت کاري کارگران امکان پذیر شده است. گراد پس از هاکوپیان، دومین تولیدکننده تمام صنعتی پوشاك درایران است که البته درمقایسه با هاکوپیان، خط تولید و توان نرم افزاري و سخت افزاري مدرن تري نیز دارد.

گراد: هر آنچه از طرح و رنگ بخواهید. شما به هر شکل و سایزي در گراد می گنجید!

گراد، سایزبندي محصولات خود را براساس متد موسسه مولرآلمان، تنظیم کرده است بنابراین، نخستین تولیدکننده ایرانی است که براي ۹۵ درصد مردان ایرانی در ۹گروه سایزي، کت وشلوار تولید می کند.

ادعاي مدیران شرکت گراد آفرین این است که تولیدکننده رقیب آنها-هاکوپیان- براساس متد مولر، تنها در سه سایز کت وشلوار تولید می کند اما تعداد سایزهاي گراد، سه برابر این تولیدکننده قدیمی و پرطرفدار است. بنابراین اگر خیلی چاق هستید یا خیلی کوتاه آفریده شده اید یا در هرصورت، اندازه اي منحصربه فرد دارید، به طور قطع، کت وشلوار برازنده شما درمیان محصولات گراد موجود است !

با کارآفرینان ایرانی

گراد جامه اي با نام هاي کهن در جستجوي محبوبیت در عین اصالت. محصولات گراد، براساس نام هاي ایران باستان نامگذاري شده است. به طور مثال، ایساتیس- نام قدیمی یزد- یا سورن – به معنی نیرومند- و کلاردر- نام رشته کوهی در استان چهارمحال بختیاري و نام هایی از این دست، بر کت وشلوارهاي گراد حک شده است.

هرچند نام هاي قدیمی و کهن بر محصولات گراد گذاشته شده اما نکته مهم این است که تولیدات گراد،براي افراد ۱۸ ساله تا ۵۰ ساله طراحی شده و همان گونه که اشاره شد، در ۹ سایز به خریداران عرضه می شود.

نانو گراد

در راستاي ارتقاي سطح کیفی و نزدیک شدن به استانداردهاي روز دنیا این شرکت موفق به تولید پوشاك با خاصیت ضدلک، ضدآب، ضدحساسیت، ضدتعریق و آنتی باکتریال شده است. الیاف به کار رفته در این پوشاك نشأت گرفته از طبیعت است.

با استفاده از این ویژگی، مصرف سرانه آب و پودرهاي شوینده کاهش می یابد که این مساله افزایش عمر پوشاك را به همراه دارد. به جز کت وشلوارهاي معروف به نانو گراد، دیگر پوشاك نانو، ازجمله جوراب هاي نانو در فروشگاه هاي گراد وجود دارد که نسبت به جوراب هاي معمولی، بوي بسیار کمتري دارد.

برند گراد در سایت رسمی شرکت، این گونه خود را معرفی می نماید: راه گراد ارتقا کیفیت زندگی از طریق تامین آراستگی جامعه. گراد برندي خوشنام و قابل اطمینان براي تمامی کسانی است که به آراستگی و پوشش خود می اندیشند.

ما از قبل به نیازهاي مشتریان خود توجه داریم و با نوآوري و بکارگیري فن آوري هاي نوین طراحی و تولید، جدیدترین پوشاك و محصولات مکمل مورد نیاز آنان را با برترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها و هماهنگ با شایسته ترین مدهاي منتخب، در اختیار آنان قرار می دهیم.

گراد، سازمانی تعالی خواه و استراتژي محور است که خلق ارزش و تامین رضایت مشتریان را از طریق ارائه محصولاتی با کیفیت برتر و هماهنگ با مدهاي منتخب جستجو می کند و براي دستیابی به آن، از یک سو با ایجاد شرایط مطلوب کاري، فرصت لازم براي کسب مهارت ها و بروز شایستگی ها را براي کارکنانش فراهم می آورد و ارتقا کیفیت زندگی ایشان را از طریق تامین حقوق مادي و معنوي آنها جستجو می کند و از سویی دیگر روابطی پایدار با تأمین کنندگان را تعقیب می نماید.


این مطلب را از دست ندهید : کارافرینی با سرمایه کم. چگونه با سرمایه کم کارافرینی کنیم؟

[mailerlite_form form_id=1]

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن