خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی

خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردیReviewed by وب آگاه on Dec 14Rating:

خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی – معرفی کتاب: در این نوشته از سایت وب آگاه کتابی به شما معرفی می شود که خواندن آن قطعا برای موفقیت شما و همه افراد سودمند است. همه ی ما مطمئنا می دانیم و خوانده ایم که موفقیت اکتسابی است. موفقیت علم است. موفقیت قابل یادگیری است، موفقیت از درون ما شکل می گیرید و اما “موفقیت فرآیندی است طولانی،که ازایجاد تغییرات کوچک در خودمان به دست می آید. همین انتخاب های کوچک و هوشمندانه.”

معرفی کتاب اثر مرکب دارن هاردی

 کتاب اثر مرکب را دارن هاردی نوشته است.

دارن هاردی یکی از سخنرانان انگیزشی بسیار معروف در آمریکا است. همچنین وی ناشر و دبیر مجله موفقیت success در آمریکا است. او یکی از کارآفرینان بزرگ است که با صدها نفر از افراد مشهور و موفق مصاحبه کرده است. به علاوه دارن هاردی با راه اندازی برنامه های تلویزیونی، سعی کرده اصول موفقیت را به گوش بسیاری از افراد برساند.

این کتاب به گونه ای نوشته شده است که همه زنان و مردان در هر شغلی که هستند می توانند از مطالب آن برای پیشرفت و موفقیت خود استفاده کنند.

کتاب اثر مرکب مانند همه کتاب های موفقیت بر رشد درونی افراد و ایجاد تحول تاکید می کند. اما تاثیر مطالب این کتاب قطعا با هر کتابی که تاکنون خوانده اید، فرق می کند.

در کل این کتاب، دارن هاردی تمرینات جالب و موثری به خواننده ها می دهد تا او را با خود همراه کند.

در بخشی از کتاب، نویسنده اش می گوید: “مهم نیست در چه شغل و حرفه ای هستید، چه چیزی یاد می گیرید و از چه تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید.”

اثر مرکب، قانون به دست آوردن نتایج بزرگ از طریق مجموعه ای از اقدامات کوچک است. با توجه به این قانون، شما با مداومت بر مجموعه ای از رفتارهای به ظاهر کوچک اما مثبت می توانید به موفقیت های بزرگی دست یابید.

این مطلب را از دست ندهید : چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟

 

اثر مرکب دارن هاردی
اثر مرکب دارن هاردی

یک مثال قابل فهم برای درک اثر مرکب :

فرض کنید فردی به شیرینی پختن علاقه مند است. وی در کلاس های کیک پزی و شیرینی پزی شرکت می کند و نحوه درست کردن شیرینی های خوشمزه ای را یاد می گیرد. این فرد هر شب بعد از شام تکه ای کیک می خورد و کم کم چربی خون و قند خونش بالا می رود.

زیاده روی در خوردن شیرینی باعث می شود شبها درست نخوابد و صبح ها دیر بیدار شود و به سر کار برود. همین خوردن یک تکه کیک باعث بدخوابی او و کاهش عملکرد شغلی اش می شود. در نتیجه کسل است و حوصله کار کردن ندارد.

مدیرش نیز از دست او عصبانی می شود و او را توبیخ می کند. عصبانیت او از مدیر و همکارانش به داخل خانه وارد می شود و رابطه با همسر و فرزندانش نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. سالها بعد او فردی می شود که اضافه وزن دارد، در شغلش موفق نیست و در خانه خود محبوبیتی ندارد. خوردن یک تکه کیک به مرور زمان فاجعه بار شد. این مثال قدرت اثر مرکب را نشان می دهد.

مثال دوم فردی است که هر روز یک لیوان کمتر چای یا قهوه می خورد و به جای آن آب می نوشد. چنین فردی در سال های آینده بدنی سالم تر و پوستی شفاف تر خواهد داشت.

گرچه این مثال ها کمی اغراق آمیز به نظر می رسند اما حقیقت دارند.

نتیجه گیری :

اثر مرکب بر این اعتقاد است که اعمال کوچک با گذشت زمان به تغییرات بزرگی تبدیل می شوند.

اثر مرکب، اصل دستیابی به موفقیت در سایه نظم و سخت کوشی و پایبندی به عادتهای سازنده است.

وقتی کتاب اثر مرکب را بخوانید متوجه می شوید که موفقیت یک شبه به دست نمی آید، بلکه برای رسیدن به آن باید چندین سال کارهای غیر جذاب، مثبت و معمولی را انجام داد. دارن معتقد است، راز موفقیت، سخت‌کوشی، نظم و ایجاد عادت‌های خوب است. او ادامه می‌دهد: موفقیت یک‌شبه یک فریب است. برای به دست آوردن موفقیت حداقل به ۲۷ ماه زمان نیاز است!

درس های قابل تامل اثر مرکب دارن هاردی

در قسمتی از این کتاب می خوانید که فیل ها هرگز گاز نمی گیرند. بلکه این پشه های کوچک هستند که خون ما را می مکند. یعنی اینکه گاهی اوقات موضوعات کوچک تمام آبرو و زندگی ما را تهدید می کنند.

یکی از مهم ترین نکاتی که دارن هاردی درباره آن حرف زده است، شانس است. به عقیده دارن هاردی کسی که حداقل امکانات را دارد فردی خوشبخت است و همواره در معرض شانس قرار دارد. به عقیده دارن هاردی فرمول شانس از این قرار ایت:

اقدام+ فرصت+ نگرش+ آمادگی = شانس

طبق این فرمول،گام اول خوش شانسی آمادگی خودمان است. بعد از آن باید به درستی به موقعیت ها و فرصتهای زندگی نگاه کرد. در مرحله بعد باید فرصتها را غنیمت شمرد. بعد باید وارد عمل شد و اقدام کرد. با این کار می توان خوش شانس شد.

دارن هاردی : «اثر مرکب»، از رازی پرده برمی‌دارد که در پشت موفقیت من وجود دارد. «اثر مرکب»، اصل به دست آوردن پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه است.

گام‌هایی کوچک و به‌ظاهر ناچیز که در طول زمان انجام می‌شوند و یک تفاوت بنیادین ایجاد می‌کنند.

انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه + پایداری در طول زمان = تفاوت‌های بنیادین

وقتی این کتاب را می خوانید، نحوه از بین بردن عادتهای بد را یاد می گیرید و زندگی آینده خود را هدفمندتر پیش می برید.

 

متشکریم از اینکه تا پایان این مقاله  همراه ما بودید. شما هم می توانید با آموزش، مطالعه و پیگیری مداوم در آینده نه چندان دور، موفقیت در زندگی را تجربه کنید و به جایگاه ۵درصد افراد ممتاز دنیا برسید. رویاهایتان را دنبال کنید شما به همین دلیل خلق شده اید… 

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. من کتاب صوتی اثر مرکب رو به پیشنهاد یکی از دوستانم از اپلیکیشن خوانا خریداری کردم و واقعا عالی بود و محتوای خوبی داشت.
    این آدرس وب‌سایت خوانا:‌www.khanabooks.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن