علم خلق آگاهانه - قوانین جهان هستی

چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم – قسمت دوم

چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم - قسمت دومReviewed by وب آگاه on Sep 11Rating: 5.0چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیمیادتان باشد آنچه محرک رفتارهای ماست واکنش ما در برابر رنج و لذت است نه محاسبات اندیشمندانه! و آنچه را به صورت رنج یا لذت در زندگی خود تفسیر می کنید تعیین کننده سرنوشت شماست.

چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم؟ چرا بعضی کارهایی که می دانیم باید انجام دهیم را انجام نمی دهیم؟

در قسمت اول مقاله چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم در مورد علت طفره رفتن از کارهایی که باید انجام دهیم به طور مفصل توضیح دادم . گفتیم علت اصلی همه تصمیمات و کارهای ما فقط ۱ چیز است : فرار از یک رنج و رسیدن به یک لذت.

بنابراین تا زمانی که انجام کاری برای ذهن ما رنج آور است به هیچ عنوان تمایلی به انجام آن کار نداریم(درس خواندن، انجام وظایف دشوار، پرداخت اقساط و بدهی ها و … ). عکس این موضوع هم درست است تا زمانی که انجام کاری برای ما لذت بخش است تمایلی به ترک آن کار نداریم(تنبلی، اعتیاد، پرخوری و …)

در فایل صوتی قسمت اول نیروهای رنج و لذت را شرح دادم و  توضیح دادم چگونه می توانیم از اهرم رنج و لذت برای ایجاد هر نوع تغییری در زندگی خود استفاده کنیم. فراموش نکنید آنچه را به صورت رنج یا لذت در زندگی خود تفسیر می کنید تعیین کننده سرنوشت شماست. در قسمت دوم این فایل آموزشی نکات تکمیلی و یک تمرین عملی بسیار موثر دیگر آمده است.

اما ادامه قسمت اول . . . 

یک سئوال سرنوشت ساز:

چرا خیلی از ما می توانیم رنج را تحمل کنیم با اینحال تغییری در زندگی خود ایجاد نمی کنیم؟

امیدوارم شما جزو این دسته از افراد نباشید و به جای زندگی در حداقل آگاهانه زندگی کنید.

علت عدم انجام برنامه ریزی

با اینحال احتمالا تاکنون افراد زیادی را دیده اید که در زندگی رنج فراوانی تحمل می کنند، در روابط خود با بی حرمتی و برخورد نامناسب همسر و شریک زندگی خود مواجه می شوند، از نظر مالی گرفتاری های بسیار دارند و همیشه در حسرت امکانات معمولی زندگی هستند، از نظر شغلی و اجتماعی جایگاه مناسبی ندارند و … اما با اینحال تغییری در زندگی خود نمی دهند.

به راستی چرا ؟

چون این دسته افراد به آستانه رنج نرسیده اند یعنی به قدر کافی رنج را احساس نکرده اند.

همانطور که گفته شد تا زمانی که تغییر نکردن با رنج عظیمی همراه نباشد، تغییر نمی کنیم!

اما به محض اینکه چشم انداز ۵ یا ۱۰ سال آینده زندگی مان را ترسیم کنیم و ببینیم با ماندن در همین وضعیت و تغییر نکردن چه رنج و محنت و فقر و فلاکتی را باید تحمل کنیم و این موضوع ناراحتی، تاسف و رنج عظیمی برای ما بوجود می آورد آنوقت تصمیم به تغییر زندگی خود می گیریم.

علت عدم عمل به برنامه ریزی

در واقع سرنوشت سازترین لحظات زندگی انسان در چنین مواقعی است که انسان به یک دلیل قاطع و محکم برای ایجاد تغییر در زندگی خود می رسد و دیگر به هیچ وجه قادر نیست به وضع کنونی ادامه دهد. اکثر افراد اینچنینی در تاریخ واقعه ساز و نامشان ماندگار خواهد شد.

اما حالا که علت عدم عمل به برنامه ریزی های زندگیمان را متوجه شدیم و جواب این سئوال که چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم برایمان مشخص شد، یک موضوع کلیدی و بسیار اساسی باقی می ماند:

 

چگونه می توانیم از اهرم رنج و لذت برای ایجاد هر نوع تغییری در زندگی خود استفاده کنیم؟

جواب اینست که اگر کاری را نمی خواهیم انجام دهیم ⇐ رنج شدیدی را به انجام آن کار نسبت دهیم  در این صورت به هیچ قیمتی به سوی آن نخواهیم رفت و اگر کاری را مایلیم(و باید) انجام دهیم⇐ لذت بسیار زیادی را به انجام آن کار نسبت دهیم آنگاه با شور و اشتیاق آن کار را انجام می دهیم.

یادتان باشد آنچه محرک رفتارهای ماست واکنش ما در برابر رنج و لذت است نه محاسبات اندیشمندانه! و آنچه را به صورت رنج یا لذت در زندگی خود تفسیر می کنید تعیین کننده سرنوشت شماست.

در قسمت دوم فایل صوتی زیر به طور بسیار دقیق چگونگی استفاده از اهرم رنج و لذت را به همراه تمرین عملی توضیح داده ام. توصیه می کنم حتما فایل صوتی زیر را چند دفعه گوش کنید، آموزشهای آن را با ذهن باز و بدون مقاومت بپذیرید و با انجام تمرین مربوطه از اهرم رنج و لذت به موثرترین شکل ممکن استفاده کنید تا تاثیرات شگرفی در زندگی خود خلق کنید.

فایل صوتی چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم- قسمت دوم ۳۴ مگ – ۲۵ دقیقه

[mailerlite_form form_id=14]

 

سئوال همراه با جایزه 

چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم؟ چرا به برنامه ریزی های خود عمل نمی کنیم.

شما چه تجربه ای از عمل نکردن به برنامه ریزی و به تعویق انداختن کارها دارید؟ بنویسید از نظر شما مهمترین دلیل طفره رفتن از کارهایی که باید انجام دهیم چیست؟

به ۳ تا از جوابهایی که بیشترین امتیاز را از طرف سایر کاربران دریافت کنند هدیه ای به ارزش ۵۰۰,۰۰۰ تومان از طرف گروه آموزشی وب آگاه تقدیم می شود. لطفا جواب خود را در باکس زیر بنویسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن