خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشیمقالات کسب و کار

چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟ – با این ابزارها سریع تر پیشرفت خواهید کرد

چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟ - با این ابزارها سریع تر پیشرفت خواهید کردReviewed by وب آگاه on Dec 12Rating:

چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟با این ابزارها سریع تر پیشرفت خواهید کرد : اگر با وجود کار سخت و تلاش فراوان، هنوز به خیلی از رویاهای خود دست پیدا نکرده اید و حس می کنید روند پیشرفت شما کند است، این نوشته را مطالعه کنید. در این نوشته سعی کرده ایم ابزارهایی معرفی کنیم که شما را سریعتر به موفقیت نزدیک میکنند. با ما همراه باشید :

بسیاری از ما زیاد کار می کنیم و حس می کنیم دو یا سه سال دیگر به جایگاه های والایی دست پیدا میکنیم. اما معمولا برای خیلی ها این اتفاق نمی افتد و همواره این سئوال بی جواب می ماند که چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟

گاهی اوقات نتیجه ندادن کارها با ندای منفی درون ما ترکیب می شود و باعث می شود که احساس شکست و سرخوردگی کنیم. از اینجا به بعد دیگر کارمان سخت می شود و آرزوهایمان یکی پس از دیگری ناپدید می شوند.

وقتی دست از تلاش برداریم، به یکی از آدمهای معمولی دور و برمان تبدیل می شویم. همان کسانی که هیچ آرزوی بزرگی ندارند و فقط برای گذراندن زندگی کار و تلاش می کنند.

چرا این اتفاق می افتد؟ چون بهره وری ما پایین است و نسبت به زمانی که می گذاریم، نتیجه نمی گیریم. همین نتیجه گرفتن است که باعث می شود از پیشرفت کردن منصرف شویم.

در این نوشته ما ابزارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که با به کار گیری آنها می توانید حرکت خود را به سمت پیشرفت و موفقیت سرعت ببخشید.

چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟
چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟

 

با این ابزارها سریع تر پیشرفت خواهید کرد

اگر بهره وری ما بیشتر شود، سریع تر نتیجه می گیریم، نتایج بیشتری هم می گیریم و پرانگیزه تر به راهمان ادامه خواهیم داد.

اولین ابزار: چرا تلاش می کنید؟

همیشه در سخت ترین و ناامیدکننده ترین شرایط از خودتان بپرسید: چرا تلاش می کنید؟

اگر برای این سوال پاسخی ندارید، هرچه زودتر یک پاسخ قوی برای آن پیدا کنید و بعد از خودتان بپرسید که آیا پاسخ شما به اندازه کافی بزرگ هست یا خیر؟

هرچه دلیل تلاش کردن شما بزرگتر باشد، انگیزه شما برای پیشرفت بیشتر می شود. حتما شنیده اید: کسی که چرایی کارهایش را بداند، خیلی سریع راهی برای چگونگی انجام دادن آنها پیدا می کند.

مثلا هنگامی که در محل کار خسته شده اید، از خودتان بپرسید چرا تلاش می کنم؟

پاسخ شما می تواند هر چیزی باشد؛ مثلا: برای اینکه قسط و اجاره خانه را بدهم، برای اینکه زندگی خوبی برای فرزندانم بسازم، برای خرید ماشین کار می کنم، برای اینکه ماه بعد با خانواده ام به سفر بروم تلاش می کنم و…

هرکدام از این پاسخ ها، قدرتی درون خود دارند که باعث حرکت شما می شوند. در نتیجه اگر می خواهید سریع تر حرکت کنیدو سریع تر پیشرفت کنید، پاسخی بسیار قدرتمند انتخاب کنید.

ابزار شماره ۲: چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟ تمرکز کنید

اگر تمرکز شما مثل عدسی ذره بین باشد، شک نکنید که به تمام اهداف خود دست پیدا می کنید. وقتی می خواهید کار مهمی انجام دهید، تلفنتان را در حالت سکوت قرار دهید، اینترنت خود را خاموش کنید و با همکارانتان تا پایان کار صحبت نکنید. با این روش همه افراد درک می کنند که شما در حال انجام دادن کارهای مهمی هستید و مزاحمتان نخواهند شد. در نتیجه با کمی کار کردن تلاش های بزرگی نصیبتان می شود.

ابزار شماره ۳: چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟ منظم باشید

در همه زندگی خود، نظم داشته باشید.نظم لازمه پیشرفت است. نظم داشتن یعنی اینکه هرچیزی در سر جای خودش باشد. منظور از نظم فقط تمیز و مرتب بودن اتاق و خانه شما نیست. شما باید در روال زندگی خود نیز نظم داشته باشید؛ مثلا زمانی که چندین کار مختلف و مهم دارید، همه آنها را بنویسید و اولویت بندی شان کنید. بر طبق اولویتی که به هر کار داده اید، آن را انجام دهید.

ابزار شماره ۴: چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟ زمان مشخص کنید

باید اهدافتان را روی کاغذ بنویسید، راه رسیدن به آنها را تعیین کنید و مهلت دستیابی به آنها را نیز مشخص کنید. مانند چکی که برای شخصی می کشید و تا قبل از رسیدن موعد آن باید حساب خود را پر از پول کنید. وقتی مهلت زمانی برای رسیدن به هدفها را تعیین می کنید، مغزتان به شما دستور می دهد که تمام تلاشتان را برای رسیدن به هدف به کار بگیرید تا شکست نخورید. همین موضوع نیز باعث می شود به سمت موفقیت با عجله به راه بیفتید.

با این ابزارها سریع تر پیشرفت خواهید کرد
با این ابزارها سریع تر پیشرفت خواهید کرد

ابزار شماره ۵: چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟ حامی داشته باشید

در راه دستیابی به اهداف، طبیعی است که سوخت موتور شما کم شود و کمی بی انگیزه شوی. اینجاست که فایده حضور حامیان مشخص می شود. کسانی که به شما انگیزه می دهند و شما را شارژ می کنند. حامی شما می تواند یکی از اعضای خانواده، معلم یا یکی از دوستان صمیمی شما باشد. وقتی شرایط به هم می ریزد و کارها مطابق میل شما پیش نمی روند، یک حامی دلسوز به شما آرامش و انرژی می دهد و شما را به مسیر موفقیت برمی گرداند.

با این ابزارها سریع تر پیشرفت خواهید کرد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن