خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتمقالات آموزشی

زندگینامه لوئیز هی و زندگی پر فراز و نشیب او

زندگینامه افراد موفق جهان

زندگینامه لوئیز هيلوئیز هي یکی از معروفترین افراد در زمینه خودیاری و بهبود شخصی است. در این نوشته از وب سایت وب آگاه به سراغ شرح زندگی  وی رفته ایم. با ما همراه باشید تا متوجه فراز و نشیب های زندگی این فرد تاثیرگذار شوید.

 شرح مختصری از زندگینامه لوئیز هي

لوییز.ال. هی در سال ۱۹۲۶ در شهر لس آنجلس به دنیا آمد. زمانی که ۱۸ ماهه بود والدینش طلاق گرفتند. مادر او برای تامین مخارجشان به عنوان خدمتکار مشغول به کار شد. پس از مدتی مادر لوییز با مردی ازدواج کرد. اما شرایط زندگیشان بدتر شد. ناپدری لوییز بسیار خشن و بدرفتار بود و دائما مادر لوییز و فرزند کوچکش را مورد آزار و اذیت قرار می داد.

زمانی که لوییز ۵ ساله بود، همسایه اش به او تجاوز کرد و همین موضوع باعث شد وحشت در جان کوچک این دخترک نفوذ کند. سال اول دبیرستان بدون ازدواج حامله شد و به همین دلیل در ۱۵ سالگی، دبیرستان را ترک کرد. بعد از آن در رستوران به عنوان پیشخدمت مشغول به کار شد. زمانی که ۱۶ سال داشت، فرزند خود را به دنیا آورد. اما از آنجایی که دخترش نامشروع بود، نگهداری او را به خانواده ای بدون فرزند سپرد.

مادر لوییز پس از تولد فرزندش، برایش یک آپارتمان تهیه کرد و در یکی از هتل ها شغلی برایش دست و پا کرد. زیرا می خواست بیشتر از این شاهد سختی کشیدن دخترش نباشد.

زندگی لوییز در حال بهتر شدن بود. او به عنوان مدل مشغول به کار شده بود و کمی بعد با تاجری ثروتمند آشنا شد. پس از ازدواج با او، به تدریج داشت مزه زندگی و خوشبختی را حس می کرد که ناگهان متوجه شد همسرش می خواهد با زن دیگری ازدواج کند.

همسرش او را ترک کرد و لوییز دوباره تنها شد.

یکی از روزهای سال ۱۹۷۰، به صورت اتفاقی در یکی از جلسات کلیسا حضور پیدا کرد. او در آن جلسه مجذوب حرفهای کشیش شد و پس از آن مرتب به کلیسای علوم دینی می رفت.

او علوم دینی را در کلیسا فرا گرفت و به یکی از سخنرانان محبوب کلیسا تبدیل شد. کم کم مردم برای مشاوره و راهنمایی گرفتن پیش لوئیز هي می آمدند. در نتیجه کلیسا به او اجازه «مشاوره و درمانگری افراد» را داد.

این مطلب را از دست ندهید :بیوگرافی اپرا وینفری – ۸درس لز تاثیرگذارترین زن دنیا

در همین حین، او فهمید که به بیماری سرطان رحم مبتلا شده است. حضور این بیماری مهلک، برای لوییز بسیار دردناک بود. اما او به جای تسلیم شدن در برابر بیماری تصمیم گرفت آن را شکست دهد. او شروع به جمع آوری اطلاعاتی درباره بیماری های ذهنی و جسمی کرد. این اطلاعات پایه های کتاب اول لوییز هی بودند. به این ترتیب بود که او در سال ۱۹۷۲ نوشتن کتاب «شفای تن» را آغاز کرد.

در حین تحقیقات و مطالعاتش لوییز متوجه شد که منشا بروز سرطان، خشم و نفرت درونی است. در نتیجه برای بهبود بیماری اش شروع به بخشیدن افراد منفی زندگی اش کرد. هرکسی در کودکی به لوییز بدی کرده بودند، او را اذیت کرده بودند یا به او تجاوز کرده بودند را بخشید. همه آنها را بخشید.

او پیش مشاوری کاربلد رفت و خشمی که در این سالها در وجودش خانه کرده بود را از بین برد. پاکسازی بدنش از سموم مختلف باعث شد که حس بهتری داشته باشد. او بیشترین تمرکزش را روی تکرار عبارات تاکیدی، تجسم و رژیم غذایی پاک کننده گذاشت. در نتیجه بعد از ۶ ماه بدون اینکه کارش به شیمی درمانی و عمل جراحی برسد، از شر سرطان عذاب آور خلاص شد.

هرآنچه که لوییز هی در کتابش نوشته است، ناشی از فلسفه زندگی او و تجربیات او است. او در این کتاب گفته است که اغلب خود ما باعث ایجاد مشکلات عاطفی و بیماری ها می شویم. بعد از آن، او توضیح می دهد که می توانیم با تغییر فکرمان، زندگی بهتری برای خودمان بسازیم.

قسمتی از کتاب شفای تن نوشته لوییز هی

لوییز هی در کتاب شفای تن بیان کرده است که:

« سرطان، ناشی از نبخشیدن است، بیماری قند، به خاطر افسوس گذشته ها را خوردن است،

سردرد، انتقاد از خود و ترس،

 زکام، آشفتگی ذهنی،

درد، نیاز به محبت  آغوش گرم،

فشار خون، مشکل عاطفی دراز مدتی است که حل نشده است.

پس باید ذهنمان را بشوییم. دیگران را ببخشیم. خودمان را ببخشیم. بدانیم هر کسی در سطح آگاهیش عمل کرده حتی خود ما. گذشته را رها کنیم و لباس شادی به تن کنیم و کارهایی را که از عهده انجام آن بر نمی آییم را به خدا بسپریم تا از بیماری ها رهایی پیدا کنیم.

یادمان باشد گذشته کسی را جستجو نکنیم. حتی زیباترین باغچه ها را اگر شخم بزنید کرم پیدا می شود. پس پرواز کنیم آن گونه که میخواهیم وگرنه پروازمان می دهند آن گونه که می خواهند. »

 

بعد از نگارش کتابش، او به سراسر آمریکا سفر کرد و کارگاه هایی درباره شفای زندگی و عشق ورزیدن به خود برگزار کرد. او حامی جمعیت افراد مبتلا به ایدز هم هست و آنها را به سمت مداوای بیماریشان هدایت می کند.

او برنامه های تلویزیونی متعددی دارد و بیشتر اوقات به نوشتن و سخنرانی برای مردم مشغول است. لوییز هی یکی از مربی های رشد شخصی و بهبود زندگی است که خود به حرفهایش ایمان آورده و به آنها در زندگی عمل کرده است.

 

از اینکه تا پایان این نوشته با وب آگاه همراه بودید متشکریم. هدف وب آگاه افزایش آگاهی ثروت موفقیت است. مطمئن ترین راه برای افزایش آگاهی و بهبود شخصی مطالعه روزانه و منظم است. در وب آگاه مفیدترین مقالات انگیزشی و روانشناسی موفقیت ثروت تولید و منتشر میشود. برای بهبود خدمت به شما مخاطب فرهیخته نیازمند نظرات ارزشمندتان هستیم.

در پایان این نوشته نظر خود را بنویسید و مشخص کنید پروژه بعدی وب آگاه در چه زمینه ای و در مورد کدامیک از افراد معروف و ممتاز دنیا باشد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن