خانواده پویادانلودهای رایگانرشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیت

چگونه خوب زندگی کنیم

راه هایی برای بهتر شدن زندگی

چگونه خوب زندگی کنیمReviewed by وب آگاه on Feb 22Rating:

چگونه خوب زندگی کنیم ؟ مهارت های شما، آینده تان را رقم می زند!

در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب آگاه در زمینه روانشناسی موفقیت و ثروت به این سئوال اساسی جواب میدهیم : چگونه خوب زندگی کنیم ؟ همه ما از صمیم قلب دوست داریم از نظر رفاه، ثروت، آسایش، امنیت و … در سطح مطلوب و ایده آلی قرار داشته باشیم و با دیدن زندگی افراد موفق و ثروتمند در واقع دوست داریم ما هم مثل آنها موفق و ثروتمند باشیم و در واقع میخواهیم بدانیم چگونه خوب زندگی کنیم  و راه هایی برای بهتر شدن زندگی خود پیدا کنیم.

برای آشنایی با راه هایی برای بهتر شدن زندگی با ما همراه باشید و این مقاله کاربردی را تا انتها بخوانید. جواب این سئوال را جیم ران یکی از موفق ترین و ثروتمندترین مربیان انگیزشی آمریکا برایمان شرح میدهد.

سرمایه در تجارت، چندان اهمیت ندارد. این پول نیست که آینده را برای شما به ارمغان می آورد. بلکه این مهارت های شماست که آینده تان را رقم می زند. اگر پول داشته باشید ولی مهارت کافی نداشته باشید، باز هم فقیر هستید!

اگر پول داشته باشید ولی میل به پیشرفت نداشته باشید، معلوم نیست در کجا سیر می کنید! اگر پول داشته باشید ولی شجاعت نداشته باشید، یک ورشکسته ی کامل به حساب می آیید!

چیزی که همه ما به آن نیاز داریم، پول کم و شجاعت زیاد است. من به خاطر مردم کار می کنم. وقتی به گذشته برمی گرم، می بینم که پول برایم اهمیتی نداشت و فقط در جذب افراد  چیزی که برای من اهمیت داشت، ابتکار، رغبت و کوشایی افراد بود.

سرمایه گذاری با پول زیاد، برای من خنده آور است! اما من می توانم به شما نشان دهم که چگونه می توان با یک دلار سرمایه و کمی میل به پیشرفت، ثروتمند شد!

بگذارید یکی از داستان های سال های فعالیت ام را بگویم. روزی برای جذب فرد جدیدی، به جلسه ای رفتم. او به من گفت:متاسفانه من پول ندارم! به او گفتم: چه خوب! اتفاقا چون پول نداری، بیش از شش ماه است که دارم دنبال تو می گردم! می دانی چرا دنبال او می گشتم؟ چون می دانستم که می توانم به او راه و رسم ثروتمند شدن را نشان دهم!

شما با شرایط مالی مشخص، می توانید خرید و فروش کنید و موفقیت کسب نمایید. به شرط آن که میل به پیشرفت داشته باشید. زیرا این یکی از قوانین اصلی و داد ستد است. اما اگر میل به پیشرفت نداشته باشید، نه تعلیمات ما می تواند کاری برای شما بکند و نه پول.

من میتوانم به شما نشان دهم که چگونه می توان با یک دلار سرمایه و کمی میل به پیشرفت، ثروتمند شد! ولی حتا اگر یک دلار هم نداشته باشید،بازهم می توانم طریقه ثروتمند شدن را به شما نشان دهم . چرا که شما می توانید از قانون خرید و فروش استفاده کنید.

اگر کسی بگوید: من زمانی وارد سیستم فروش می شوم که سود کردن تو را ببینم! پس احتمالا پی به ارزش جادوی ثروتمند شدن نبرده است! من با درک این موضوع، توانستم در راه ثروتمند شدن، قدم بردارم. من از همان ابتدا، بزرگ منشانه رفتار می کردم، درست مانند ثروتمندان. چرا که به مهارت ها، شجاعت، ابتکار، کوشایی، و قابلیت های خود، ایمان و باور داشتم و می دانستم که ثروتمند خواهم شد.

اما چگونه خوب زندگی کنیم – راه هایی برای بهتر شدن زندگی

بالاترین ارزش در زندگی، حساب بانکی، اتومبیل و یا خانه ای که در آن زندگی می کنید، نیست. بلکه این است که  خوب زندگی کنید. در ترکیبی از تمامی دست آوردهایمان در جذب افراد تازه، ساختن، رشد و کمک به دیگران، به عنوان عضوی از جامعه، کشور و دنیایی که در آن زندگی می کنیم، چیزی که اهمیت دارد، آن است که در تمامی طول عمر، چگونه خوب زندگی کنیم ! بگذارید راه هایی برای بهتر شدن زندگی را  به شما معرفی کنم:

۱. ثمربخشی: اگر در زندگی، چیزی نیافرینید، رضایتمندی نخواهید داشت.

۲. دوستان خوب: بهترین سیستم پشتیبان در دنیا برای شما، دوستان خوب هستند. شما باید این مسئله را درک کنید. به این موضوع، بی توجه نباشید. دوستان شما، افراد فوق العاده ای هستند که تقریبا درباره  ی شما، همه چیز را می دانند و با این وجود، همچنان به شما علاقه مند هستند.

۳. معنویت: من نمی گویم که حتما مومن باشید. گر چه من خودم مومن هستم و باور دارم که ما انسان ها چیزی فراتر از یک حیوان پیشرفته هستیم. باور دارم که ما انسان ها، اشرف مخلوقات هستیم. شما اجباری برای اعتقاد به این باورها، ندارید. اما چیزی که از شما می خواهم، این است: اگر شما نیز ایمان دارید، پس بیاموزید!، عمل کنید! و بیاموزانید!

یکی از مهمترین جوابها برای سئوال چگونه خوب زندگی کنیم این است که  هرآنچه که برای تان ارزشمند است را بیاموزید، عمل کنید و بیاموزانید. چرا که پایه و اساس کشور و ملت را می سازد و کمک می کند که در قرن ۲۱، بتوانیم با دیگر ملل به رقابت بپردازیم.

۴. هیچ چیز را نادیده نگیرید!! این مطلبی بود که والدینم به من آموزش دادند. هیچ چیز را نباید نادیده گرفت. حتی بازی، موسیقی، تاتر، سینما. چرا که همه ی آن ها درس هایی برای ما به همراه دارند.

هم چنین شعر و کلمات، زیرا همه ما توسط کلمات بر انگیخته می شویم. این ها بخشی از یک زندگی خوب به شمار می روند. زیرا این موارد، برای همیشه در خدمت شما هستند. اگر بدانیم چگونه خوب زندگی کنیم، درآمد خوب، وجهه ی خوب و شخصیتی جذاب، خواهیم داشت. پس پدیده هایی که باعث تغذیه روح شما می شوند را نادیده نگیرید.

۵. نیروهای نامرئی : از انسان ها مراقبت کنید و به آن ها انگیزه دهید، تا آن ها نیز از شما مراقبت کنند و به شما انگیزه دهند.

هیچ چیزی قدرتمندتر از این نیروهای نامرئی نیست. قدرت چیرگی جهان، از نیروهای نامرئی سرچشمه می گیرد. پدری که از خانه بیرون می رود و هر چه دورتر می شود، بوسه ی فرزند خود را روی گونه اش بیشتر احساس می کند، انسان نیرومندی است.

هیچ کس نمی تواند اهمیتی که انسانی برای انسان دیگر قایل می شود را لمس کند.

به سر بردن با یک دوست در چادری کنار ساحل دریا، بسیار بهتر از به تنهایی در یک عمارت زندگی کردن است. در همه ی عبادت ها نیز آمده است که انسان شریف و پاکدامن، کسی است که برای دیگر انسان ها اهمیت قایل باشد.

۶. از خدا کمک بخواهید!  همه ما می توانیم از خدا کمک بگیریم. ولی کل صحبت های من، راجع به این بود که خود ما قادر به انجام چه کارهایی هستیم؟

هر کدام از ما رسالتی به عهده داریم. نوع بشر، این فرصت معجزه آسارا در اختیار دارد که بتواند در زندگی همنوع خود، تحول ایجاد کند و او را از خواب غفلت، بیدار سازد. وقتی شما زمانی را برای دیگران صرف کنید، نامتان در گفته ها و نظرات آنها، باقی می ماند. من به خاطر پول، این مطالب را نگفتم. من به خاطر باقی ماندن نامم در نظرات و گفته های مخاطبان ام، این مطالب را بیان کردم.

برگرفته از کتاب “جادوی کار پاره وقت جیم ران

در این مقاله راه هایی برای بهتر شدن زندگی را از زبان جیم ران معرفی کردیم. هدف این بود که به این سوال پاسخ دهیم که چگونه خوب زندگی کنیم . همه ما برای بهترین زندگی و رسیدن به بالاترین سطح از ثروت، شادی و آزادی آفریده شده ایم پس نباید به چیزی جز بهترین رضایت دهیم.

لطفا نظرات خود را در پایین این مقاله مطرح کنید .

[mailerlite_form form_id=1]

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام. واقعا مقاله جالب و خواندنی بود. جیم ران از آن دسته مربیان موفقی است که واقعا حرفهاش به دل میشینه. مقاله های قبلی سایت شما از جیم ران را خواندم . شخصا کتابهای جیم ران را خیلی میپسندم.
    از مقاله های قشنگ و مطالب متفاوت سایتتون متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن