رشد مهارتهای فردیروانشناسی موفقیتعلم خلق آگاهانه - قوانین جهان هستی

قانون جذب چیست؟

خداوند است که در قرآن فرموده: ما زمین و آسمان و هرآنچه که میان آن‌هاست را به تسخیرِ شما در آورده‌ایم.

قانون جذب چیست؟Reviewed by وب آگاه on Apr 23Rating: 5.0قانون جذب چیست ؟قانون جذب، طبعِ جهانِ هستی است. پیکره‌ی جهانِ هستی روی این قانون بنا شده است. جهان هستی توسط قانون جذب مدیریت می شود. پس هر فردی که کمی هوشمندانه به این موضوع نگاه کند، با بکار گرفتنِ آن، زندگی‌اش را رهبری می‌کند.

قانون جذب چیست؟ “قانون جذب” کشفِ جدیدِ عصر ما نیست. قانونی است که  جهان با آن پدید آمده و بوسیله این قانون در حال گسترش است. مفهومی است که سالیان سال در فرهنگ، ادبیات و اشعار شعرای ما وجود داشته و تمام جنبه‌های زندگی مان را در برگرفته است. یعنی می‌خواهم افراد این موضوع را درک کنند که چه بخواهند و چه نخواهند، چه این قانون و عملکردِ آنرا بشناسند و چه نشناسند، در هر لحظه در حالِ رقم زدنِ تجربیاتشان با این قانون هستند.

قانون جذب، طبعِ جهانِ هستی است. پیکره‌ی جهانِ هستی روی این قانون بنا شده است. جهان هستی توسط قانون جذب مدیریت می شود. پس هر فردی که کمی هوشمندانه به این موضوع نگاه کند، با بکار گرفتنِ آن، زندگی‌اش را رهبری می‌کند.

قانون جذب می گوید:

«افکار شما حاوی ارتعاشات و فرکانس‌هایی هستند که مشابه خود را جذب می‌کند.

از آنجا که ما در یک جهان فرکانسی زندگی می‌کنیم، افکار غالب مان (باور)، ما را در مداری قرار می‌دهد که در آن مدار شرایط، اتفاقات و چیزهایی وجود دارد که با فرکانسِ ارسالی ما  هماهنگ است.

افرادی که قانون جذب را رد می‌کنند به فیلم راز که در سال ۲۰۰۶ در کشور استرالیا تولید و منتشر شد استناد کرده‌اند. هر فردی که این قانون را قبول ندارد، اصلاً قانون جذب را درک نکرده‌ است. برداشت این افراد از قانون جذب این است که اگر در گوشه ای نشسته و دائماً به چیزهایی که می‌خواهیم فکر کنیم، آن چیزها از آسمان برایمان می‌بارد.
باید دقت کنید که موضوع اصلاً به این شکل نیست، مفهوم اصلی قانون جذب این است:

افکار غالب شما (باور)، اتفاقات زندگی‌تان را رقم می‌زند نه افکار لحظه‌ای.
هر باوری که درباره جهان، وقایع و هر چیز داشته باشیم، به واسطه آن باور جهان ما را در موقعیت و شرایطی قرار می‌دهد که آن باور برای ما اثبات شود.

قانون جذب چیست؟

در واقع می‌توانم بگویم که کار جهان اثبات باورهای ما به خودمان است.

مثلاً اگر باور داشته باشیم که انسان ضعیفی هستیم شرایطی را جذب می‌کنیم که این باور را تقویت کند. یا اگر باور قوی داشته باشیم که می‌توانیم  در کنکور موفق شویم و این باور، جزئی از نظام فکری ما باشد، در شرایطی قرار می‌گیریم که به‌راحتی در کنکور موفق شویم. یا اگر باور داشته باشیم مردم بد هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود، افراد و موقعیت‌هایی را جذب می‌کنیم که ثابت می‌کند مردم بد هستند.

باید ورودی‌های ذهن خود را کنترل نمایم. باید مراقب این ورودی‌ها باشم. همانگونه که به خاطر سلامتی، مراقب غذایی که می‌خوریم هستیم، مدام به رنگ، ظاهر و بوی غذا توجه می‌کنیم، پس اگر می‌خواهیم باورهای قدرتمند کننده داشته باشیم باید مراقب ورودی‌های ذهن نیز باشیم.

قانون جذب در قرآن

تمام قرآن بر پایه‌ی فرکانس و قانون جذب نوشته‌شده است

قرآن یک کتاب کوانتومی است نه یک کتاب معمولی.

نوشته‌ها و افعالی که در قرآن به کار رفته است و مفاهیمی که در آن وجود دارد تماماً این قانون را فریاد می‌زند.

همواره کنترل  زندگی‌مان در دستان خودمان است.

خداوند است که در قرآن فرموده: ما زمین و آسمان و هرآنچه که میان آن‌هاست را به تسخیرِ شما در آورده‌ایم.

ما جهنم و بهشت خودمان را انتخاب می‌کنیم و افکار و باورهای ماست که زندگی‌مان را رقم می‌زند.

چگونه می‌توان وجود قانون جذب  و قانون جذب در قرآن را برای عموم مردم اثبات کرد؟

 نیازی به اثبات قانون جذب نیست.

اگر قانون جذب حقیقت داشته باشد باید خودش راه خودش را پیدا کند. کتاب «راز» پرفروش‌ترین کتاب موفقیت فردی در جهان شد و طبق آمار تا سال ۲۰۱۱ بیش از ۴۰ میلیون نسخه در جهان به فروش رفت که این عدد نشان دهنده قدرت این قانون و دلیلی محکم بر قدرتمندی این قانون است.  کسی که در این فرکانس نباشد هر قدر هم برایش توضیح بدهید هیچ فایده‌ای ندارد.

“افراد حرف‌هایی را می‌شنوند که در فرکانس آن قرار دارند “.

اگر به شخصی که در فرکانس فقر است هر قدر هم ایده‌های ثروت آفرین بدهید، به هیچ عنوان قادر به شنیدن آن نیست که بخواهد اقدامی کند و اصلاً در شرایط فیزیکی شنیدنش قرار نمی‌گیرد. حتی اگر هم در این شرایط قرار بگیرد قدرت درکش را ندارد.

به همین علت هیچ اصراری نیست که کسی این حرف‌ها را قبول کند. 

هر کسی به شکل صحیح از این قانون استفاده کند، می‌تواند یک زندگی رؤیایی را برای خودش ایجاد کند.

آیا استفاده از قانون جذب می‌تواند ما را به خواسته‌هایمان برساند؟

قانون جذب می‌تواند شما را به خواسته‌هایتان برساند اما نه به این صورت که در کنج خانه بنشینیم و دائماً تفکر کنیم که یک کیسه پول از آسمان برای ما به پائین بیافتد. قانون همیشه از راه منطقی و طبیعی ما را به خواسته‌هایمان می‌رساند. اصلاً معجزه‌ای در جهان اتفاق نمی‌افتد بلکه همه‌چیز بر طبق قوانین طبیعی (الهی) است.

اگر کسی از این قوانین اطلاع پیدا کند همانند فردی است که برای سفر از تهران به مشهد، هواپیما را انتخاب کرده، لذا سریع تر به مقصد می‌رسد. البته می‌توان پیاده هم رفت و به مقصد رسید اما قانون جذب سرعت فرآیند رسیدن به هدف را به مراتب بالاتر می‌برد.

در قانون جذب جمله‌ی معروفی وجود دارد که «احساس خوب، پدید آورنده اتفاقات خوب است.». اگر بخواهیم قانون جذب را در یک جمله تعریف کنیم می‌گوییم: اگر در طول زمان بیداری‌تان در طول شبانه‌روز، افکاری را انتخاب کنید که به شما احساس خوب بدهد، شما در مسیر و مداری قرار می‌گیرید که خیلی سریع به خواسته‌هایتان می‌رسید و برعکس».

در مورد قانون جذب نمی‌توانیم بگوییم آن چیزی که می‌خواهیم به ما داده می‌شود

بلکه آن چیزی که در فرکانسش قرار داریم به ما داده می‌شود.

هر فردی می‌تواند از این قانون استفاده کند.به این شرط که:

 باور کند خالق زندگی خودش است و خدایی که جهان را خلق کرده به او قدرت خلق را داده است.

ما در جهانی از ارتعاش و فرکانس زندگی می‌کنیم و جهان هر لحظه به فرکانس ارسالی ما پاسخ می‌دهد و در صورتی که ما با تغییر باورهایمان، فرکانسمان را تغییر دهیم، نتایج نیز به سرعت تغییر خواهد کرد.

قانون جذب قانونی  است که خداوند برای گسترش جهان وضع نموده و خداوند هرگز از قوانین خود عدول نمی‌کند.

قانون جذب همواره جواب می‌دهد و این روندِ کاملاً طبیعی است.

ما در هر لحظه در حال خلق یک زندگی جدید هستیم. اگر مطلع بشویم که چه اندازه افکارمان در خلق زندگی‌مان تأثیر دارد، همیشه درست و مؤثر تفکر می‌کنیم.

باید باور کنیم که جهان بیهوده آفریده نشده است. جهان ما دارای نظم و قوانینی دقیق و پایدار است. زندگی همانند یک بازی است که باید قواعد آن بازی را یاد بگیریم.
افرادی در اطرافتان هستند که با تلاش کمتر نتایج خیلی چشمگیری می‌گیرند. آن‌ها سلامت و خوشبخت‌اند. از سوی دیگر  افرادی را هم می‌شناسیم که با وجود تلاش بسیار، دائماً مقروض و فقیر هستند.

کافی است قوانین بازی را بیاموزید و مواظب افکارتان باشید و به هر اتفاق از زندگی‌تان ‌طوری نگاه کنید که به شما احساس خوبی بدهد. اگر احساس خوب را در هر لحظه از زندگی‌تان مکرراً تجربه کنید با سرعت به خواسته‌هایتان نزدیک می‌شوید.

اگر به رویدادهای به ظاهر بد زندگی‌تان به گونه ای نگاه کنید که بتوانید بواسطه آن سپاسگزار خداوند باشید، آنگاه در فرکانسی مثبت قرار گرفته و زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید به خواسته‌هایتان می‌رسید. این یک قانون است.

دانلود فایل صوتی “قانون جذب چیست” ———— ۲۹ مگ —– ۲۱ دقیقه ———————-  ⇓دریافت

 

باهم در مسیری پا نهاده ایم که نتیجه اش فراوانی، ثروت، سعادت، سلامت، آرامش و خوشبختی است …

 پیروز و سربلند باشید

                                                    فریبا پیدنی

 

 
[mailerlite_form form_id=1]

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن